Parkeerbeleid in Terneuzen Restaurant Zomerlust blijft open Stichting streeft naar nieuwe school Groote Kreek Voorlezen www.bezorgers.nl 1 8 Woensdag 4 februari 2009 PZC Tip? redactie@pzc.nl De ene collega op het Goese kan toor vertelde enthousiast over hoe hij zijn kleine meid elke avond voor het slapen gaan braaf voor leest. Voor de ander is dat allang verle den tijd. Jarenlang zat ze elke avond in de schommelstoel, in de hoop de woor denschat van haar kroost te vergro ten en... ze in slaap te krijgen. Maar helaas, concludeert ze nu na al die jaren, die missie is mislukt. En voor de duidelijkheid: aan haar kinderen lag het zeker niet. Maar er om treuren, dat doet ze niet hoor. Het voorlezen aan het bed van haar kinderen legde bij haar name lijk een hele andere, bijzondere ga ve bloot. „Ik kan mensen hypnotiseren", meent zij. „Althans, mijzelf in elk geval. Je wilt niet weten hoe vaak ik zelf tijdens het voorlezen in slaap ben gevallen..." door Conny van Cresnberghe HULST - De stichting Algemeen Bij zonder Onderwijs in Terneuzen, een volle dochter van Open Basis Zeeuws-Vlaanderen, blijft streven naar de stichting van een nieuwe school in de Hulster wijk Groote Kreek. De gemeente Hulst wees vorig jaar een verzoek van de stichting om een school in de nieuwbouwwijk te mogen stichten af Volgens de gemeente had de stichting ter on derbouwing van het stichtingsver- zoek een ondeugdelijk onderzoek uit laten voeren. Hulst vond dat de argumenten die de stichting aan droeg om een school op niet-reli- gieuze grondslag te beginnen niet steekhoudend en plaatste vraagte kens bij demografische - en ande re gegevens. De stichting tekende beroep aan te gen de afwijzing bij het CF1 (Cen trale Financiële Instelling) van het ministerie van Onderwijs. ABO-woordvoerder Theo Sarneel: „Ook hebben we ingesproken op een hoorzitting van het CFI, maar tot op heden hebben we niets ver nomen. Vooralsnog gaan we ervan uit dat we recht van spreken heb ben en dat de stichting van een school in Hulst gewoon kans maakt." De voorgenomen fusie van Open Bais met de Hulster scholenstich ting De Linie zal geen effect heb ben op de stichtingsplannen van ABO. „Het schooltype waar ABO naar streeft, heeft niets met het open baar of katholiek onderwijs van doen. Het initiatief staat dan ook los van de schoolstichtingen. Ook de voorgenomen fusie heeft geen gevolgen voor dit initiatief', aldus Sarneel. Plan voor appartemen ten en hotel aan Boslaan in Axel van de baan. door Eugène Verstraeten AXEL - Het bekende restaurant Zo- merlust'ln^x^bdijftAïpen. De af- gèloperiv masnëen- diëten steeds meer geruchten de ronde over een mogelijke sluiting van het gere nommeerde restaurant. Het etablis sement zou gesloopt worden, om dat een projectontwikkelaar aan de Boslaan een aantal appartemen ten wilde realiseren, in combinatie met een nieuw restaurant en een hotel. Hoewel er vooraf al heel wat be langstelling voor de appartemen ten was, is het project afgeblazen. „Vooral omdat er tevergeefs ge zocht is naar een exploitant voor het hotel", zegt eigenaar Frank van Poelje van Zomerlust. „En daar komt nu ook de kredietcrisis nog eens bij." Van Poelje zegt nogal wat last te hebben van de sluitings geruchten en wil die bij deze dan ook voorgoed de wereld uit hel pen. „Ik word natuurlijk niet jon ger en het is voor klanten, perso neel en overige betrokkenen van belang om te weten wat de toe komstplannen zijn. We hebben de afgelopen tijd hard nagedacht over de toekomst van Zomerlust. We hebben advies ingewonnen en de diverse uiteenlopende mogelijkhe den bekeken. De conclusie is dat we vooralsnog geen grote verande ringen plannen. We kunnen na tuurlijk niet in de verre toekomst kijken, maar we gaan nog zeker een aantal jaren door." Van Poelje overweegt wel om het restaurant een kleine face-lift te ge ven. Zo zijn de rieten daken eigen lijk aan vervanging toe. WeGGNeR NieuwsMedia Als het aan de binnenstadsbewoners ligt, verruilen de gemeenteambtena- Straten buiten de zones voor betaald parkeren, zoals de Van Steenbergen- ren 'hun' parking bij het stadhuis voor een parkeerterrein verderop. laan, raken verstopt met auto's van langparkeerders. of bel 0800 - 022 27 10 drijven in het centrum bevoorra den, zouden al helemaal uit het straatbeeld moeten verdwijnen. Vooral in de Nieuwstraat. Maar ook op de Kop van de Noord straat, in de Dijkstraat en op de Smidswal versperren ladende en lossende vrachtwagens bijna dage lijks de weg. De Parkeercommissie vindt dat de bevoorrading op ter mijn moet verhuizen naar een. nieuw logistiek overslagcentrum1* in bijvoorbeeld de Koegorspolder. Daar, of ergens anders aan de stadsrand, zou ook een transfe rium moeten worden ingericht, waar bezoekers in een pendelbusje naar de stad kunnen stappen en ook weer terug worden vervoerd. Gebrek aan voldoende aütoplek- ken voor de binnenstadsbewoners kan, volgens de commissie, wor den opgevangen door de inrich ting van buurtparkeerplaatsen. En het Parkeerbureau moet nu ein delijk eens goed gaan functione ren. Binnenstadsbewoners klagen over gebrek aan toezicht, vooral tij dens de piekuren, maar ook 's avonds en in het weekend. En het zou ook helpen, vinden klagende bewoners, als de telefoon bij het Parkeerbureau zou worden opge nomen door mensen die de Neder landse taal goed beheersen. Ten slotte moet de blauwe zone rond de Axelsestraat worden uitgebreid. Ruim duizend reacties op enquête commissie Parkeren van Wijkraad. daarover, samengevat in een hand zame notitie die op maandag 2 maart wordt aangeboden aan ver keerswethouder Co van Schaik. „En dan hopen we dat die er snel mee aan de slag gaat, want dat er tal van knelpunten om een oplos sing schreeuwen is duidelijk", zegt Trudy de Rooij van de Parkeercom missie. De enquête leverde een waslijst aan klachten op. Vergunninghou ders klagen steen en been over het feit dat ze nergens een plekje kun nen vinden, niet dichtbij huis en ook niet in belendende straten. Be woners vinden het beleid ondoor zichtig en bezoekers snappen er al helemaal niets van, ook al omdat de bebording uiterst ondoorzich tig is. Er zijn ook gevoelens van dis criminatie: bewoners van andere wijken zijn geen cent kwijt aan parkeren, terwijl in de binnenstad de portemonnee moet worden ge trokken. Veel mensen kunnen nau welijks de deur uit als er een auto in het parkeervak voor hun deur staat. En het steekt ook dat (part-ti- me)personeel van winkels en be drijven in het stadscentrum een fiks bedrag moet neertellen voor een vergunning, terwijl het ge- meentepersoneel fluitend de auto parkeert op een groot parkeerter rein benoorden het stadhuis en het stadskantoor, zonder een cent te betalen. Er moet daarnaast snel alternatie ve parkeerruimte komen voor be- drijfsbusjes (met aanhanger). En vrachtwagens, die winkels en be- Parkeren in de binnenstad van Terneuzen door Wout Bareman TERNEUZEN - Wie in de binnen stad van Terneuzen woont heeft recht op een parkeervergunning. Heeft de wederhelft ook een auto, dan komt er nog een vergunning bij. En voor de visite kan een extra bezoekerskaart wprden aange schaft. Op het eerste gezicht han teert de gemeente Terneuzen een uiterst soepel parkeerbeleid, tot volle tevredenheid van de binnen stadsbewoners. Maar de uitslag van een enquête onder die bewo ners geeft een heel ander beeld. De Parkeercommissie van de Wij kraad Binnenstad Terneuzen werd bijna letterlijk bedolven onder de formulieren. In totaal werden er 1008 geretourneerd. Daarvan ble ken er niet meer dan 77 positief De rest - 931 - bleek op z'n zachtst gezegd niet blij met het beleid, dat inmiddels wel al is geëvalueerd door de gemeenteraad en hier en daar is aangepast. Als het aan de Parkeercommissie van de Wij kraad ligt, wordt het hele beleid overhoop gegooid. De komende weken wordt de lijvige concept-no ta, gebaseerd op de enquêteresulta ten en de discussie in de Wijkraad Het huidige parkeerbeleid voor het Java en de Binnenstad is per 1 januari 2006 ingevoerd. Het beleid is in december al door de gemeenteraad geë valueerd. Verkeerswethouder Co van Schaik is desondanks bereid door binnenstads bewoners gesignaleerde knelpunten alsnog op. te lossen. Een speciale Parkeercommissie van de Wijkraad Binnenstad verspreidde 2000 enquêteformulieren onder de bewoners van de binnenstad en de woonwijk Java. De helft werd ingevuld geretourneerd. Het beleid is, volgens het overgrote deel van de bewoners, voor verbete ring vatbaar. En graag zo snel mogelijk. Het is op dit moment erg ondoor zichtig, aldus de bewoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96