voor het nieuwe seizoen I» Geen onderzoek naar redenen van vertrek MINDERHOUD s PZC Woensdag 4 februari 2009 19 Jj jg HÉk m |N|§ Op camping Julianahoeve wordt gebouwd aan een overdekt zwembad. Voor het seizoen moet het pand klaar zijn. foto Dirk-Jan Cjeltema j t gaat naar de slufter bij Europoort DANISH DESIGN 175,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS; JUWELIER Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN door Martijn de Koning ZlERiKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland ziet er niks in om 'vertrekkers' te vragen waarom ze van het eiland verhuizen. Dat is praktisch gezien onbegonnen werk, schrijven burgemeester en wethouders op vragen van Alert!. Die partij had de vragen gesteld toen bleek dat het aantal inwoners van Schouwen-Duiveland in 2008 opnieuw was gedaald. De partij wilde weten of er onderzoek ge daan wordt onder vertrekkers en nieuwkomers. Mensen die verhuizen, melden dat bij de gemeente waar ze gaan wo nen, stelt het college in haar ant woord. „Die zien we dus niet aan onze loketten verschijnen." Boven dien is hun nieuwe adres en tele foonnummer op Schouwen-Duive land niet bekend, dus de personen zijn bijna niet meer te achterha len. De gemeente is ook niet van plan om nieuwkomers systematisch te vragen naar hun reden van vesti ging op het eiland. Het zou wel kunnen, stelt het college, maar 'de juridische grondslag ontbreekt'. Wel probeert de gemeente dit op een andere manier uit te zoeken. Ze wijst erop dat er 'onlangs een medewerker is aangewezen die de ontwikkelingen op demografisch gebied vertaalt naar de gevolgen voor onze gemeente'. door Ton van den Nouweland ZlERiKZEE - Vervuilde bagger uit de Zierikzeese grachten gaat naar een slufter in Europoort. „Zolang we in Zeeland daarvoor geen plaats hebben, mogen we voor een periode van drie jaar bij Euro poort storten." Dat zei dijkgraaf Wim Gosselaar gisteren in Zierikzee. Zijn water schap en de gemeente zijn op drachtgevers van de grachtensane ring. Naar schatting levert die 30.000 kubieke meter bagger op, waarvan een deel is vervuild. De meeste vervuiling zit in de zoete gracht nabij de Noordhavenpoort. Vervuilde modder van de catego rieën 1 en 2 wordt gedroogd in het depot aan de Verseputseweg en daarna hergebruikt. Categorie 4 gaat naar Europoort en categorie 3 wordt nader onderzocht. De totale kosten van het baggeFwerk bedra gen 1,6 miljoen euro. De provincie betaalt maximaal zes ton mee; ge meente en waterschap delen het resterend miljoen aan kosten. Aan de Grachtweg heeft het bag- gerwerk tot klachten geleid. Amb tenaren hebben de trillingen geme ten, die worden veroorzaakt door het neerploften van grote schep pen modder in stalen bakken op de bodem van de gracht. Er zijn geen schademeldingen. Het werk geeft ook meer verkeers overlast dan waar de gemeente op had gerekend. Het baggerwerk is openbaar aanbesteed. Van de ze ven biedingen was die van aanne mer Feijter uit Biervliet de laagste. Politie zoekt dumpers van zakken citroenzuur SEROOSKERKE (S) - De politie zoekt naar degene die op 13 januari twee honderd kilo citroenzuur heeft ge dumpt naast de trailerhelling van De Schelphoek bij het Schouwse Serooskerke. Het poeder zat in acht zakken. Het goedje is gevaar lijk voor het milieu en de gezond heid en kan ontploffen. De politie vraagt eventuele getui gen om te bellen met 0900 8844 of anöniem met 0800 7000. Foto's zijn te zien op de website www.po- litie.nl/zeeland. Jaarvergadering van vissersvereniging ZIERIKZEE - Vissersvereniging Helpt Elkander houdt vrijdagmid dag jaarvergadering in restaurant De Zeelandbrug aan de Weg naar de Val bij Zierikzee. Op het programma staan 'vaste' onderwerpen als mededelingen en de jaarrede van de voorzitter, J. Schot. Verder houdt A. Smaal van onder zoeksbureau Imares een lezing over het mosselconvenant en geeft M. van Stralen van adviesbureau MarinX een inleiding over de kreeft en kreeftenvisserij in de Oos- terschelde. De vergadering begint om 15 uur. Jeugdtheater speelt stuk van Shakespeare MiDDELHARNIS - Jeugdtheater Hof plein uit Rotterdam geeft zaterdag een voorstelling in Het Diekhuus aan het Beneden Zandpad in Mid- delharnis. De spelers zijn studenten uit het derde leerjaar van de mbo Theater school. Zij spelen de voorstelling Driekoningenavond, gebaseerd op de komedie Twelfth Night van Wil liam Shakespeare. Driekoningena vond is een grappig liefdesverhaal, geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Reserveren is gewenst en kan tele fonisch via 0187 482400 of per email: receptie@hetdiekhuus.nl. Kaarten kosten 4 euro. Bij NADER RENESSE - In de aankondiging in de krant van dinsdag over het concert van muziek vereniging Luctor et Emergo in het dorps huis in Renesse is een vervelende fout ge slopen. Het concert vindt niet zoals abu sievelijk vermeld op de 17e maar op de 7e februari plaats. Het programma van het concert van za terdag heeft als thema Back to the sixties and seventies meegekregen. Muziek van onder anderen Abba, Elvis Presley en James Last staat op het pro gramma. Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81