Nu investeren om straks klaar te zijn Nieuw restaurant met de sfeer van een oude Zeeuwse schuur Comfortabel wassen, drogen en de baby verschonen Drive-in show in Durps'uus Bruinisse Gemeente kort gastenlijst in 18 Woensdag 4 februari 2009 PZC S Wintertijd is dé bouwtijd voor ondernemers in de toeristische sector. Op tal van plaatsen staan bouw keten, de economische recessie ten spijt. door Melita Lanting Waar op overal gespro ken wordt over eco nomische malaise en kommer en kwel in de bouw lijkt dat de bou wers en ondernemers in de.toeris tische sector voorlopig niet te tref fen. Op tal van plaatsen op het eiland staan bouwketen en lopen bouw vakkers af en aan om voor het sei zoen de nieuwe kantine, het nieu we toiletgebouw of het nieuwe zwembad klaar te hebben. Maar de schijn bedriegt toch enigs zins, volgens Ed Troost - voorzit ter van de Recron afdeling Schou- wen-Duiveland. „Alles wat nu geïnvesteerd wordt zijn oude plan nen", zegt hij. „Dit heeft niets te maken met een economische reces sie." Hij constateert dat onderne mers hier en daar wel wat terug houdender zijn geworden. „En de banken zijn ook niet meer zo ge makkelijk." Investeren is echter wel heel be langrijk volgens Troost. „Als het water je financieel tot aan de lip pen staat ben je echt te laat. Zodra het inkomen terugloopt zit je ei genlijk al in een heel laat sta dium." Troost investeert zelf ook. Samen met zijn kinderen is hij ei genaar van camping Julianahoeve in Renesse. Voor dit bedrijf is een tienjarenplan opgesteld. Ieder jaar wordt een onderdeel van het be drijf aangepakt. Momenteel wordt gebouwd aan een groot overdekt zwembad met sauna en whirlpool en overdekte speelplaats. „Volgend jaar gaan we aan de slag met het re noveren van het terrein van de voormalige Wilhelminahoeve." Dit terrein hoort sinds 2005 bij camping Julianahoeve. Bij de gemeente Schouwen-Duive- land leeft ook niet het idee dat de economische crisis toeslaat in de toeristische sector. „Ik hoor zelfs dat de economische crisis de toeris tische sector geen windeieren legt", zegt gemeenteambtenaar Huig Bode. „De caravanverkoop zit al in de lift en al die mensen willen straks wel op een camping staan." Troost bevestigt dat de Nederlan ders eerder geneigd lijken te zijn om een vakantie in eigen land te houden, „la, die tendens is er en dat is gunstig voor de boekingen." Volgens Troost loopt het aantal boekingen voor een vlucht naar Turkije dan ook terug. „Maar ondernemers moeten wel innoveren om de klant te hou den", zegt Huig Bode. „Als ie mand jaren op een camping staat moet daar om de paar jaar wel wat nieuws komen." Hij verwacht ook de komende jaren nog wel de nodi ge activiteiten binnen de sector. „Er zitten nog hele mooie plannen in de pijplijn. Er zijn ook redelijk wat ondernemers die kijken naar de nieuwe nota kamperen." In deze nota wordt ondernemers mogelijkheden geboden om het bedrijf uit te breiden en te innove ren, zoals bijvoorbeeld het bou wen van privé-sanitair bij cam pingplaatsen. Bode herinnert ook aan grote pro jecten die in de afgelopen jaren zijn gerealiseerd zoals de bouw van resort Land en Zee aan de Rampweg in Scharendijke en de bouw van strandpark De Zeeuwse Rust, een stukje verderop aan de Rampweg bij Renesse. Voor eigenaar Leo Thijsse van caravanpark 't Torentje in Burgh-Haamstede is stoppen met in vesteren geen optie. foto Dirk-Jan Gjeltema Eigenaar van camping Den Osse in Brouwershaven Dirk-Jan Stigter wil zich vanaf het nieuwe sei zoen meer gaan richten op jongeren. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - Caravanpark 't Toren tje in Burgh-Haamstede krijgt een nieuw restaurant. De oude directiekeet die in 1970 tweedehands op de kop werd getikt en waarin sindsdien een kantine-achtige eetgelegenheid was gevestigd, is tot op de grond afgebroken. In het voorjaar opent het nieuwe restaurant oud-Hollandse stijl. Eigenaar Leo Thijsse: „Dit is de laatste gro te investering die we de afgelopen tien jaar hebben gedaan. Het hele park is opge knapt: met stroom, gas, kabeltelevisie en internet." Van de recessie merkt Thijsse weinig. „Er is genoeg beweging in de markt: sommige mensen willen hun cara van verkopen door de crisis, maar anderen kopen nu juist omdat ze hun spaargeld lie ver niet op de bank laten. Bovendien, stop pen met investeren doe ik niet, dan geef je een verkeerd signaal aan je klanten." Aan het oude kantinegebouw zijn in de loop der jaren stukken bijgebouwd. „Een hokje voor de frituur, een hokje voor de berging..." Nu gaat het 'terug naar de ba sis'. „Vroeger stond hier een boerderij. Het restaurant krijgt de authentieke sfeer van een oude Zeeuwse schuur, met luifeltjes, ramen met kruisjes en zware balken." BROUWERSHAVEN - Mensen willen steeds meer luxe, ook op de camping. Daarom doet camping Den Osse in Brouwershaven deze winter iets aan de toiletgebouwen. „Eén wordt gerenoveerd, een ander gebouw is compleet nieuw", vertelt medewerkster Hanneke Vijsvinkel. „Ze krijgen kunststof wanden in plaats van betegeling. Dat is hygië nischer. Het nieuwe gebouw krijgt naast douches en toiletten ook wasmachines, dro gers en een wasruimte voor baby's. Deze ac commodaties hadden we al, en dat verwach ten mensen ook. Ze willen comfort, ondanks dat ze kamperen. Daar spelen wij op in. Stroom, kabel, internet: je moet meegaan met je tijd." In de winter komen ze bijna han den te kort op de camping. „We hebben van alles te doen: verven, reparaties, onderhoud van stacaravans en blokhutten en het snoei- werk." Den Osse is een familiecamping, maar wil zich met een ander soort investering dit jaar voor het eerst gaan richten op een nieu we doelgroep. Vijsvinkel: „In het nieuwe sei zoen willen we een recreatieteam aantrekken speciaal voor jongeren. We hebben nu elk jaar een team dat kinderen vermaakt, maar de kinderen van onze seizoensklanten wor den elk jaar groter. Die willen we behouden." sssm 1 WWW .bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeRNieuwsMedia door Piet Kleemans BRUINISSE - In Durps'uus De Van ger in Bruinisse wordt zaterdag 7 februari een Radio 538 drive-in show gehouden. De organisatie is in handen van jeugdsoos De Pul en dorpshuisbeheerder Tonie van der Hulle. Nu iedereen in het Bru- se weer een beetje bijgekomen is van de jaarwisseling vonden De Pul en Van der Hille het hoog tijd om weer een feest neer te zetten.- Gekozen is voor de Radio 538 dri- ve-in show omdat - stelt De Pul - deze Nederlandse radiozender als geen ander de meest moderne en populaire muziek laat horen. Sa men met de Radio 538 drive-in show komt ook een bekende dee jay, in dit geval Rick Romijn. Hij loopt al jaren mee in de radio-sce- ne. Romijn begon eind jaren ne gentig bij Radio 3FM en maakte daarna de overstap naar Radio 538. Daar is hij al jaren te horen samen met 'veteraan' Edwin Evers. Leden van de Bruse jeugdsoos De Pul hebben als bezoekers van de drive-in show een streepje voor. Zij mogen tegen gereduceerd tarief naar binnen. De deuren van 't Durps'uus gaan 7 februari om 20.00 uur open. De Radio 538 drive-in is overigens geen onbekende in Bruinisse. Dee jay Rick van Velthuysen vermaak te vorig jaar de bezoekers van het Bruse Winterfeest. ZIERIKZEE - Bij officiële gelegenheden worden voortaan alleen ereburgers en ex-bestuurders van de gemeente Schouwen-Duiveland gevraagd. Sommi ge gelauwerde inwoners van de zes voormalige gemeenten waren niet uit genodigd bij het afscheid van Jack Asselbergs (foto) en klaagden daarover. Volgens loco-burgemeester Wijnand Renden is echter niet meer te achter halen wie er in de 'oude' gemeenten allemaal een erepenning hebben ge had en daarom wordt de gastenlijst nu beperkt tot relaties van de 'nieuwe' gemeente Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80