meer dan welkom Ondernemer Victor Besters als vierde geplaatst op NK indoor Bruintjes mag naar WK afstanden ROTTERDAM PZC Woensdag 4 februari 2009 33 Zeven Zeeuwse junioren naar nationale titelstrijd in Apeldoorn. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Aan het Nederlands kampioenschap indoor voor junio ren doen komend weekeinde ze ven Zeeuwse atleten mee. Victor Besters uit Rilland heeft op de in- doorbaan van Apeldoorn de mees te kans op een medaille, gezien de plaatsingslijst. De atleet van Spado uit Bergen op Zoom heeft zich bij het polsstokhoogspringen als vier de gekwalificeerd met een hoogte van 4,00 meter. Besters komt bij de Jongens A ook nog uit op de 60 meter horden. Hij heeft de elfde tijd staan. Glenn Luitwieler van Dynamica is als achttiende ingeschaald op dit on derdeel. Ook Alex Zwolle en Steven Nuy- tink (beiden van AV'56) acteren op het hoogste juniorenniveau. Zwolle loopt de 400 meter, Nuy- tink de dubbele afstand. Beiden zijn als elfde geplaatst. Samantha Lernout (RKHAV) is de enige die meedoet bij de Meisjes A. Op de 400 meter heeft ze zich als vijftien de gekwalificeerd. Bij de Jongens B hebben Erwin Adan (Dynamica, 800 meter) en Tommy Staal (Delta Sport, 1500 meter) een startbewijs verdiend. HOOGLAND - Schaatsster Natasja Bruintjes mag in maart bij de we reldkampioenschappen afstanden in Vancouver meedoen aan de 1000 meter. Dat heeft de Topsport commissie Langebaan van de KNSB gisteren besloten. Laurine van Riessen en Margot Boer wa ren al zeker van deelname. Annet te Gerritsen is eerste reserve. Bij de wereldbekerwedstrijden in Erfurt voldeden alleen Boer en Van Riessen afgelopen weekeinde op de 1000 meter aan "de eisen voor de WK afstanden. Bruintjes was de derde Nederland se op de kilometer (1.17,25), maar Annette Gerritsen eindigde hoger op de wereldbekerranglijst (negen de). Indien de DSB-schaatsster, die zich niet plaatste voor de we reldbekerontmoeting in Erfurt, één plek hoger stond had zij wel aan een eis voldaan. DSB-coach Jac Orie pleitte zondag daarom voor het houden van een allesbe- slissende skate-off in Salt Lake Ci ty, tijdens de wereldbekerfinale. De KNSB besloot gisteren echter toch Bruintjes aan te wijzen. Goedereede. Het licht staat op groen. We komen nu snel bij el kaar en gaan er met z'n allen een geweldige dag van maken. En niet alleen die ene dag. We zijn een fietsprovincie, in organiseren en zelf doen. En we willen dat in het jaar van de Tour de France aan ie dereen laten zien." FM Sranang moet pas op de plaats maken GOES - In de strijd om de tweede plaats in de hoofdklasse moesten de zaalvoetballers van FM Sranang een pas op de plaats maken. Het had bij winst op Eteha een directe concurrent van zich afgeschud maar ging pijnlijk onderuit: 1-3. Na de 0-1 zorgde Iby El-Uarichi nog wel voor een 1-1-ruststand. Na de 1-2 bleef een nieuwe gelijkma ker uit en beslisten de bezoekers het duel kort voor tijd: 1-3. Resino nieuwe trainer Heitinga bij Atletico MADRID - Atletico Madrid heeft oud-doelman Abel Resino aange steld als vervanger van trainer Ia- vier Aguirre, die op is gestapt. De 49-jarige Resino komt over van tweededivisionist Castellon. Aguir re vertrok na teleurstellende resul taten. Atletico, de club van oud- Ajacied John Heitinga, won dit jaar nog geen wedstrijd en is afge zakt naar de zevende plaats. Feyenoord Soccercamp komt naar Middelburg MIDDELBURG - Jeugdige voetballers kunnen op maandag 23 en dinsdag 24 februari bij voetbalvereniging Zeelandia Middelburg deelnemen aan het Feyenoord Soccercamp. Op beide dagen wordt tussen 9.30 uur en 16.30 uur getraind onder lei ding van oud-Feyenoorder Ben Wijnstekers. Meer informatie is te vinden op www.zeelandiamiddel- burg.nl en op www.feyenoor- dontour.nl/soccercamps. Fed Cup-team begint tegen Luxemburg TALLINN - Het Nederlands Fed Cup-team begint de kwalificatier onde in groep t van de Europees- Afrikaanse zone in Tallinn van daag met een duel met Luxem burg. Verder treffen de tennissters onder leiding van teamcaptain Ma- non Bollegraf Groot-Brittannië en Hongarije. Het team bestaat uit Arantxa Rus, Nicole Thyssen, Mi chelle Gerards en Pauline Wong. Seizoensrecord voor basketballer Bryant NEW YORK - Kobe Bryant heeft met maar liefst 61 punten een nieuw seizoensrecord gevestigd. Hij had daarmee ook een groot aandeel in de zege van zijn team Los Angeles Lakers op de New York Knicks: 126-117. Bryant kan overigens beter; in 2006 maakte hij er tegen Toronto 81. Pau Gasol, die bij de Lakers de geblesseerde Andrew Bynum verving, droeg 31 punten en 14 rebounds bij. Maldini wil nog één keer voor Italië spelen MILAAN - Paolo Maldini zou nog een keer voor het Italiaanse elftal willen spelen voor hij zijn loop baan beëindigt. De 40-jarige verde diger van AC Milan stopt na dit sei zoen met voetballen. Zijn 126e en laatste interland speelde hij in 2002. „Ik zou het geweldig vinden om met nog een wedstrijd mijn lange carrière in het blauwe shirt te vieren", zei Maldini gisteren. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur 1(0118)43 40 88 E deondernemer@bndestem-p2C.nl ROTTERDAM De Ronde van Frankrijk start volgend jaar op zaterdag 3 juli met een proloog in Rotterdam en rijdt een dag later een etappe vanuit Rotterdam door Zeeland naar België. Het peloton rijdt iets meer dan 80 kilometer over Zeeuws grondgebied. Spijkeni: Z Dordrecht Burgh-Haamstele Neeltje Jans Zoom Vlissinj Terneuzen "oine Poppelaars (rechts) brengt een toost lit met Tourdirecteur Christian Prudhomme ip de etappe door Zeeland, foto Frits Bakker ichelen GRAND DEPART NEW ENERGY "Èr Willem Adnaansëns BN DeStem PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75