Discussie economie Tholen Rechtszaak om algen afgeblazen 'Stuw in monding van Thoolse haven' Verlengde Autrichehaven bij Westdorpe volgende maand op diepte Uitbreiding basisschool Leeuwerik in Lewedorp KNRM wil eind dit jaar nieuw station Breskens de specialist in multifocale brillenglazen B PZC Woensdag 4 februari 2009 23 WESTDORPE - De verlenging van de Autricheha ven aan het Kanaal Cent-Terneuzen bij Westdor pe nadert z'n voltooiing. De baggerwerkzaamhe- den worden eind maart afgerond. Daarna wordt de grond in fasen uitgegeven. Volgens ha venschap Zeeland Seaports hebben zich inmid dels vier bedrijven aangemeld voor vestiging ach ter de nieuwe kade. De eerste bedrijven verrijzen er, naar verwachting in de loop van volgend jaar. Havenschapsdirecteur Hans van der Hart ver wacht 'een geweldige impuls' voor de Kanaalzo ne. De kade van de Autrichehaven is verlengd van 225 naar 850 meter. Er wordt ook rekening gehouden met de vestiging van een binnenvaart- terminal aan de nieuwe kade. foto Peter Buteijn MIDDELBURG - De bewoners van de Mondriaanwoningen in de Veerse Poort in Middelburg zien af van een rechtszaak tegen ontwikke lingsmaatschappij Veersche Poort. Ze. hopen dat er in goed overleg met de ontwikkelaar een oplos sing komt voor de groene algen- groei op de witte gevels van hun woningen. Volgens de bewoners zijn hun ge vels niet goed afgewerkt, waardoor algengroei mogelijk is. De algen zorgen ervoor dat de gevels een groene uitslag hebben. Ruim een maand geleden besloten de bewoners van de woningen de Scholeksterstraat dat ze via de rech ter de ontwikkelaar wilden dwirï- gen iets aan de groene uitslag te doen. Eerder hadden drie afzon derlijke inwoners al met succes een beroep op de rechter gedaan. Die uitspraak was echter niet alge meen bindend. Wethouder Albert de Vries heeft de ontwikkelaar gevraagd om een rechtszaak te voorkomen. Volgens ambtenaar Lex Suylen zou dat al leen maar voor verharding van de standpunten zorgen. En dat zou volgens hem een smet werpen op de wijk. De béwoners en de ontwikkelaar praten binnenkort over hoe de groene uitslag kan worden aange pakt. LEWEDORP - Basisschool De Leeu werik in Lewedorp kan uitbreiden vanwege een groeiend aantal leer lingen. Het Borselse college van B en W heeft gisteren besloten daar voor geld beschikbaar te stellen. De Leeuwerik, een school die be hoort tot de stichting Prisma voor rooms-katholiek en interconfessio neel basisonderwijs, heeft noodge dwongen een groep in het speello kaal moeten onderbrengen. Ook de kinderopvang en peuterspeel zaal in het schoolgebouw groeien. In Lewedorp is de laatste jaren vrij veel nieuwbouw gepleegd. Rondetafelconferentie bespreekt toestand bedrijvigheid Tholen. door jan van de Kasteele THOLEN - Hoe goed of slecht staat het met de bedrijvigheid op Tho len als gevolg van de wereldwijde economische crisis? Dat is de vraag die op donderdag 19 februari centraal staat tijdens een rondetafelconferentie, die de gemeente Tholen op die dag houdt. Voor de bijeenkomst, die wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis in de stad Tholen, zijn Thoolse bedrijven uit genodigd, maar ook zorginstellin gen, de lokale overheid en organi saties met een bedrijfsmatig karak ter. „Het doel is het verkrijgen van in zicht", meldt de gemeente over de conferentie. Tholen wil vooral we ten of bedrijven en instellingen al iets merken, al maatregelen heb ben genomen. En of bedrijven en instellingen iets van de gemeente verwachten. Door zoveel mogelijk samen op te trekken, hoopt de ge meente de gevolgen van de reces sie te kunnen beperken. Volgens een gemeentewoordvoer der zijn vooral de grotere bedrij ven en instellingen rechtstreeks be naderd om aan de conferentie deel te nemen. „Maar het staat ieder een vrij om zich aan te melden. Meepraten kan niet, wel het ge sprek volgen vanaf de publieke tri bune." De rondetafelconferentie duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Overigens leek het tot eind vorig 'jaar met de gevolgen van de kre dietcrisis op Tholen nog wel mee te vallen, afgaande op de jongste cijfers van het CWI. In december Bedrijven en organisaties in Tho- len proberen gezamenlijk inzicht te krijgen in de staat van de loka le economie. Dat doen ze tijdens een speciale bijeenkomst. was de werkloosheid in Tholen in absolute zin zelfs nog iets gedaald ten opzichte van een maand er voor. Eind die maand telde Tholen 335 werkzoekenden. Dat waren er 51 minder dan in december 2007, of tewel een daling van ruim dertien procent. Een flink aantal andere Zeeuwse gemeenten deed het een stuk beter. Maar al met al stond de werkloosheid eind 2008 op precies twee procent. En daarmee scoort Tholen Zeeuws gezien goed, want het gemiddelde was het 2,8 pro cent. Hoe het nu is, weet het CWI niet, want die cijfers ontbreken nog. BRESKENS - De Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KN RM) hoopt eind dit jaar zicht te hebben op een nieuw station in Breskens. Het huidige bemannings- verblijf is te klein. Voor het weg hangen van opstapperspakken en een fatsoenlijke ruimte voor het houden van cursussen, oefenavon den en briefings is minstens hon derd vierkante meter nodig. De KNRM gaf vorige week al aan op de Bevelanden een extra station te willen om tijdig bij calamiteiten op het oostelijk deel van de Ooster- schelde te kunnen zijn. Bij beschikking van de kantonrechter te Terneuzen d.d. 28 januari 2009 is Tamara Hanneke Corrie Boone, geboren te Karachi op 14 mei 1988, wonende te 4571 MC Axel, Hugo van der Goesstraat 5, onder curatele gesteld met benoeming van A. Boone en S.M.P. Maas tot curatoren. door Jan van de Kasteele THOLEN - Om de bewoners van de wijk Waterfront in Tholen-stad een handje te helpen. Zo was de bijeenkomst gisteren in gemeen schapscentrum Meulvliet bedoeld. En om verrassingen te voorko men. Want de bewoners van deze wijk, gebouwd rond de Thoolse haven, kunnen in de toekomst wel eens wateroverlast krijgen. En dat heeft alles te maken met de plannen om het Volkerak-Zoommeer te gaan gebruiken als waterberging in ge val er op de grote rivieren overstro mingsgevaar dreigt. Een scenario dat volgens berekeningen maar eens in de 1400 jaar voorkomt. Want die overstromingen dreigen alleen als er tegelijkertijd een storm en hoogwater is op de Noordzee en de rivieren daardoor hun water niet kwijt kunnen. In dat geval moeten de sluizen bij Willemstad open en stroomt ri vierwater het Volkerak-Zoommeer binnen. In het uiterste geval kan er tweeënhalve meter verhoging ontstaan. En dat is niet best voor Waterfront. Gisteravond kregen de bewoners te horen dat een van de mogelijkheden die zij tijdens de in spraak kunnen opperen, een stuw in de monding van de Thoolse ha ven is. Plus een dijkverhoging. „Wees alert", zei Cees Zijlmans, manager van het projectbureau. DEZE COLLECTIE ZONNEBRILLEN ZIJN OOK GESCHIKT VOOR MULTTFOCALE BRILDRAGERS DE PRIJS VOOR EEN MULTIFOCALE ZONNEBRIL BEDRAAGT 185,00 tilroe optiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69