haarden uitverkoop 1 »1M W j room februari ^o^siy Alsof je in een huiskamer zit INICUS Waar is Karei Manni? www.dominicus.nl 'Hij schreef me elke dag een brief 5"/alléén IN\ SALONIKI GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag 20% korting op de totale rekening tot max. 8 pers. Geldig tot 28 febr. 2009 J Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl Piet en Catrien Joosse uit Hansweert zijn zestig jaar getrouwd. door David Duijnmayer HANSWEERT - Ze zijn beide gebo ren en getogen in Schore, woon den daar zowat hun hele leven en brengen hun oude dag door op een steenworp afstand, in zorgcen trum Maria-oord in Hansweert. Toch waren Piet en Catrien Joosse de eerste jaren van hun relatie ver van elkaar verwijderd. Ze hadden nog maar net vaste ver kering, toen Piet bijna drie jaar naar Nederlands-Indië ging. Het verliefde stel hield contact door el kaar te schrijven. „Hij schreef me elke dag een brief', vertelt Catrien. „Ik schreef ook dikwijls genoeg, maar zo vaak als Piet kon ik niet opbrengen." Nadat Piet terugkeerde, volgde al snel de bruiloft in 1949. Het echt paar kreeg vijf kinderen, tien klein kinderen en twee achterkleinkin deren. Piet was altijd druk. Hij werkte als gemeentewerker in Schore en was vrijwilliger voor van alles en nog wat. Hij stond in het dorp bekend als 'de burgemees ter van Schore'. Catrien was huis vrouw en zorgde voor de kinde ren. Vandaag viert het echtpaar de diamanten bruiloft met de hele fa milie en kennissen. „Er komen misschien wel meer mensen dan zestig jaar geleden", lacht Piet. BPZC Woensdag 4 februari 2009 21 Margriet van Dam wil jarig dorpshuis vooral gezellig maken. door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat het dorpshuis in Wolphaartsdijk werd geopend. Niemand minder dan Marga Klompé, de eerste vrouwe lijk minister van ons land, kwam naar het Bevelandse dorpje om de openingshandeling te verrichten. Als dank kreeg ze een zilveren siga rettendoos. Tegenwoordig is roken uit den bo ze in De Griffioen, maar beheer der Margriet van Dam probeert het desondanks gezellig te maken. Mooie stoelen, een bank om lek ker in weg te zakken en een open haard, die ze af en toe laat bran den, zorgen voor een knus huiska mersfeertje. „Ik heb het helemaal naar mijn ei gen hand gezet", stelt Margriet, die het dorpshuis alweer acht jaar draaiende houdt. „Ik werkte des tijds in restaurant De Stadsschuur in Goes en had daar alle benodig de horecapapieren gehaald. Toen deze kans zich voordeed, in mijn eigen dorp nog wel, kon ik die niet laten schieten." Het was een schot in de roos. Het beheren van een dorpshuis is vol gens Margriet een drukke baan, maar wel een die veel voldoening geeft. Niet in de laatste plaats door de waardering die mensen uitspre ken, maar ook door de contacten. „Je leert hele families kennen. Dat is erg leuk." En ja, dat het soms 'Deze kans, in mijn eigen dorp nog wel, kon ik niet laten schieten' aanpoten is, hoort erbij. „Gelukkig heb ik vier kinderen, waar ik altijd een beroep op kan doen." Ons Dorpshuis, zoals de naam ja ren luidde, was jaren gevestigd in een gebouw tegenover het huidige onderkomen. Nu doet het voorma lige gemeentehuis alweer een jaar of zeventien dienst als dorpshuis. Vlaming zoekt schrijver van 63 jaar oude brief uit Haamstede. ZELZATE - Etienne Spiessens uit Zelzate kan het niet over zijn. hart verkrijgen om een meer dan zestig jaar oude brief van Karei Manni uit Haamstede weg te gooien. Dus zoekt hij nu naar Manni of zijn na komelingen om de brief aan te overhandigen. Karei Manni schreef de brief op 26 januari 1946 aan een vriend Vic tor, die hij een paar jaar eerder ont moette tijdens dwangarbeid in Duitsland. „Die vriend, dat was een neef van mijn grootvader. Van daar dat de brief nu in mijn bezit is", zegt Spiessens. Bij de brief zit een naamkaartje van Manni. „Hij was getrouwd met een vrouw Auperlé. En het adres kan ik niet goed lezen, maar er lijkt Breedsesteenweg in Haam stede te staan." Burgh-Haamstede heeft wel een Breedsteweg en een Steenweg, maar geen Breedsesteen weg. Wie meer weet over Karei Manni of zijn nakomelingen, kan contact opnemen met de PZC-re- dactie in Zierikzee. Tel: 0111- 454656 of e-mail schou- wen-duiveland@pzc.nl. Margriet van Dam, hier voor dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk, ziet zichzelf nog wel drie jaar doorgaan. „Het is soms druk, maar gelukkig kan ik altijd een beroep doen op de kinderen." foto Ronald den Dekker Het pand voldoet prima, al is bij de gemeente wel een verzoek inge diend om een stukje aan te kun nen bouwen.-f.Voor feesten en par tijen met veel gasten moet ik nu de sportzaal erbij trekken", vertelt Margriet. „Die wil ik dan ook weer versieren, dus daar gaat veel tijd in zitten. Bovendien kan een vereni ging dan geen gebruikmaken van de hal. Nou weten ze dat dit kan gebeuren hoor, maar een ideale si tuatie is het niet." De vijftigste verjaardag van het dorpshuis wordt zaterdag gevierd, in de Griffioen uiteraard. Tussen 16.00 en 18.00 uur is iedereen wel kom. Er is ook een fototentoonstel ling ingericht met leuke kiekjes uit de afgelopen vijftig jaar. Minister Marga Klompé van Maatschappeliijk Werk, de eerste vrouwelijke minister in ons land, opende het dorpshuis in 1959. foto Beeldbank Zeeland Piet en Catrien Joosse waren de eerste jaren van hun relatie ver van elkaar verwijderd. Via brieven hielden ze contact. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67