niet meer heilig in Borsele Goes wil deelname van buren Het is hard werken om een dorp zonder school leefbaar te houden Geen parkeerkelder Marijkelaan MINDERHOUD B pzc Woensdag 4 februari 2009 1 9 JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN PffiMiFMlM Réïntegratiebedrijf nieuwe stijl draait goed en heeft nog capaciteit. door Frank Balkenende goes - Goes roept de andere Beve- landse gemeenten op aan te haken bij het Nijverheidscentrum, het reïntegratiebedrijf dat nu vijf maanden met succes draait. De reïntegratietak van uitkeringsin stantie UWV heeft al wel oren naar samenwerking, bleek gisteren bij de opening van het centrum. Wethouder Joost Adriaanse (SGP/CU, sociale zaken) hoopt dat Noord-Beveland, Kapelle, Reimers- waal en Borsele mee willen doen in het Nijverheidscentrum. Waar om zouden die zelf het wiel uitvin den, vraagt Adriaanse zich af. De wethouder verwacht dat Noord-Beveland over de streep komt. „Een Bevelands reïntegratie bedrijf zou mooi zijn. We hebben hier nog volop capaciteit." Goes heeft vorig jaar het reïntegra tiebedrijf De Oosterscheldewerf beëindigd, omdat restauratie van historische vaartuigen teveel des kundigheid vereist. Het Nijver heidscentrum is nu een diag nosecentrum, waar in zes weken wordt bekeken welke vaardighe den iemand bezit. Vaak vinden ze door bemiddeling snel een baan en wordt voorkomen dat ze een uitkering moeten aanvragen. Het werk in het Nijverheidscen trum bestaat uit onder meer de montage van in beslag genomen goederen, het sorteren van kleding voor het Leger des Heils en inpak- werk voor de Betho. morgen: achtergronden over het Nij verheidscentrum. De complete bevolking van de 'geredde' openbare basisschool De Berenburcht in Baarland. foto Dirk-jan Gjeltema door David Duijnmayer serooskerke - Wat gebeurt er met een klein dorp als de basisschool verdwijnt? In de Schouwse kernen Serooskerke (296 inwoners) en Noordgouwe (759 in woners) weten ze daar alles van: Serooskerke doet het al sinds 1997 zonder school, Noordgouwe zag de laatste leerlingen drie jaar geleden vertrekken. „In het begin is het heel vervelend als een dorps school dicht moet", zegt dorpsraadsecretaris Erik Herfst uit Noordgouwe, wiens zoon toen ook nog op de basisschool zat. „Voor de ouders kost het meer tijd om hun kinderen te halen en brengen. En voor de kinderen is het ook moeilijk. De sluiting was op 1 ja nuari, halverwege het schooljaar. Dan is het best las tig om op een nieuwe school je plekje te vinden." Nu, na drie jaar zonder school, merkt Herfst dat er in het dorp minder animo is voor feesten en activitei ten. „We organiseren van alles, maar de opkomst is la ger. De kinderen hebben een andere leefomgeving en vieren Sinterklaas of Koninginnedag liever in het dorp waar ze ook op school zitten." Dat dorpsleven kan zich wel herstellen, zegt Ruud de Groot, voorzitter van de dorpsraad van Serooskerke. „We hebben nu weer een bruisend verenigingsleven, maar daar hebben we erg hard voor moeten werken. De eerste paar jaar na de sluiting was het moeilijk om mensen aan het dorp te binden. De school was een ontmoetingsplaats, daar ontstonden dus ook ini tiatieven. En de activiteiten die vanuit de school kwa men, breidden zich ook weer uit naar de ouderen in het dorp. Toen de school net dicht was, verzandde dat helemaal." In 2004 maakten de dorpsgemeenschap en de dorps raad van Serooskerke een doorstart. Maandelijks zijn er nu twee of drie activiteiten, waar ook veel mensen uit omliggende dorpen op afkomen. Maar wat de toe komst brengt, weet De Groot niet. „Het blijft een ge mis. Er komen nauwelijks jonge gezinnen bij in het dorp. In ons bestuur zitten nu vier oude knarren, die er over een jaar of drie mee stoppen. Ik hoop dat er dan anderen klaarstaan, maar ik heb daar eerlijk ge zegd een hard hoofd in." foto Willem Mieras Alwin zingt solo en als Havenzanger in Goes goes - De Zeeuwse zanger Alwin Rennen treedt vrijdag in café Jack's in Goes zowel solo als met zijn groep De Havenzangers op. Tijdens de zogenoemde Westen- ciorf uitzwaaiparty bestijgt Alwin eerst solo het podium om als voor programma te fungeren voor De Havenzangers. De uit Kapelle afkomstige Alwin is sinds vorig jaar een van de twee Havenzangers. Hij gaf toen met een aan zijn nieuwe rol te willen combineren met zijn solo-carrière. Alwin treedt vanaf 21.30 uur op. Teams Edudelta Goes winnen tuinwedstrijd goes - Twee teams van het Edudel ta College in Goes hebben afgelo pen weekeinde de voorrondes van de nationale beroepenwedstrijden tuinaanleg gewonnen. Roy van Delft uit Terhole en Jeffrey Simon- se uit Heinkenszand wonnen in Boxtel. Job de Visser uit Aagteker- ke en Frank van Haastert uit Helle- voetsluis deden dat in Breda. Bei de teams mogen eind deze maand naar de nationale finale tijdens de manifestatie Tuinidee 2009. Wie de nationale finale wint, mag naar de World Skills in Canada. door Luc Oggel yerseke - Ontwikkelaar NCB uit Harderwijk ziet in zijn plannen voor een appartementencomplex aan de Marijkelaan in Yerseke af van de bouw van een parkeerkel der. Naar aanleiding van reacties van omwonenden is het plan aan gepast. NCB wilde aanvankelijk een com plex met elf appartementen bou wen met daaronder een parkeerga rage. Tijdens een informatieavond gaven omwonenden vorig jaar aan te vrezen voor schade aan wonin gen als er een put wordt gegraven, mede gelet op de grondwater stand. Omdat de ontwikkelaar pro blemen met de buurt wil voorko men, is besloten de parkeerkelder te schrappen. In plaats daarvan wordt een inpandige parkeergele genheid gemaakt. Daarvoor wor den twee appartementen op de be gane grond opgeofferd, waardoor er nu negen woningen overblij ven: twee op de begane grond, vier op de eerste verdieping en drie op de tweede verdieping. Door de aanpassingen loopt het plan ongeveer een halfjaar vertra ging op, omdat er een nieuwe be stemmingsplanprocedure moet worden doorlopen. De bouw kan waarschijnlijk halverwege dit jaar beginnen. Op de kavel op de hoek Marijkelaan/Margrietstraat stond tot eind 2004 een supermarkt, maar sindsdien ligt het stuk grond braak. NCB heeft in de afgelopen jaren verschillende ideeën voor een invulling gelanceerd, maar die kwamen tot dusver niet van de grond,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65