Poppe springt in gat Van Strien rlAu 17 18 25 Jonge lindes voor oud groen Hansweertse kermis ook op zondag open Borsele neemt deel in stichting cruiseschepen Goesenaar betrokken bij hennepkwekerij Voorlezen Dorpsschooltjes zijn niet meer heilig in Borsele Visafslag in Urk duikt in distributie schaal- en schelpdieren Woensdag 4 februari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Vlissingse Audi- en VW-dealer begint garage in Goes. door Luc Oggel GOES - Auto Poppe in Vlissingen begint in Goes een Audi- en Volks wagengarage. Het bedrijf springt daarmee in het 'gat' dat is ont staan door het faillissement van autobedrijf Van Strien, dat ook Au di en Volkswagen dealde. Importeur Pon's Automobielhan del heeft Poppe aangewezen als nieuwe delaer voor Goes en om streken, zegt Pon-woordvoerder Jacques Geijsen. „Wij willen conti nuïteit in de regio, dan ligt het voor de hand dat we een dealer in de buurt aanstellen om dat op te pakken." Auto Poppe krijgt daarmee een Au- di-VW-monopolie in Zeeland. Het bedrijf heeft ook een vestiging in Terneuzen. Volgens directeur Gil lis Poppe wordt op dit moment naar een tijdelijk onderkomen in Goes gekeken, om Goese klanten zo snel mogelijk te kunnen bedie nen. „Ik zeg niet waar, want dat is nog afhankelijk van bepaalde facto ren. Hoe snel we het kunnen vol zetten met apparatuur bijvoor beeld." Poppe hoopt eind dit jaar een nieuwe garage te hebben ge bouwd op een stuk grond op be drijventerrein De Poel, waar hij een optie op heeft. De garage van Van Strien in Car Village is geen optie. „Ik heb een hekel aan huren en daarnaast wil de eigenaar (de BaGe-groep, red.) er met eigen merken in." Jeroen Gelok van de BaGe-groep was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. Poppe is wel voornemens een 'se lectie' van het voormalig perso neel van Van Strien over te ne men. De Middelburgse curator Steven van Boven van Van Strien, die be kijkt of het bedrijf een doorstart kan maken, was gisteren onaange naam verrast door de plannen van Poppe. „Ik ben nog met een aantal kandidaten in gesprek. Er wordt nu voor de muziek uitgelopen, op deze manier werkt het natuurlijk niet." Volgens Pon-woordvoerder Geij sen is het echter aan de importeur om dealers aan te stellen. Van Bo ven probeert voor de Van Strien-werknemers, die afgelopen maand geen salaris hebben gekre gen, zo snel mogelijk een uitkering te regelen. Het faillissement van Van Strien, waar 35 mensen werkten, zat er aan te komen. Het bedrijf ging sinds de verhuizing naar Car Villa- ge in 2007 vooral gebukt onder de kosten voor twee locaties. De mil joeneninvestering in het nieuwe onderkomen zou worden gedekt door de herontwikkeling van de verlaten panden aan de Van der Spiegelstraat, maar dat plan is ern stig vertraagd. LEWEDORP - Het karwei zit er bijna op. In opdracht van spoor- derentreinen naar Vlissingen-Oost moest heel wat 'oud' groen ste weken niet alleen langs de Postweg op de Sloedam ge- wegbeheerder ProRail zijn langs de Postweg tussen Lewedorp verdwijnen. ProRail nam - als goed rentmeester - de verplich- beurd, maar ook bij de Jonker Fransweg in de Quarlespolder en Arnemuiden, op de Sloedam, enkele honderden jonge lin- ting op zich na voltooiing van de Sloelijn zoveel mogelijk bo- -halverwege het spoortracé- en bij de Bernhardweg tegen Vlis- des geplant. Voor de aanleg van de nieuwe spoorlijn voor goe- men en struiken terug te brengen in het gebied. Dat is de iaat- singen-Oost aan. foto Willem Mieras HANSWEERT - De kermis in Hans- weert is voortaan ook op zondag geopend. Dat heeft het Reimers- waalse college van B en W giste ren besloten. De dorpsraad van het overwegend katholieke Hans- weert heeft al vaker aangedrongen op zondagopenstelling, onder meer met een handtekeningenac tie. De Hansweertse kermis wordt traditiegetrouw rond Pasen gehou den. HEINKENSZANO - Ook Borsele wil profiteren van de komst van cruise schepen naar Midden-Zeeland. De gemeente neemt daarom deel in de Stichting Cruiseschepen, waar mee een bedrag is gemoeid van tienduizend euro. In het excursie aanbod voor de cruisereizigers ko men in elk geval twee Borseise at tracties, de vlindertuin bij Kwaden- damme en het spoorwegmuseum in Hoedekenskerke. VLISSINGEN - In een woning aan de Bonedijkestraat in Vlissingen is gis terochtend een hennepkwekerij ontdekt. De politie heeft een 35-ja- rige man uit Goes aangehouden voor betrokkenheid bij de kweke rij. Volgens de politie werd er met 75 planten wiet geteeld. De kweke rij bevond zich in een van de ka mers in het huis. De reinigings dienst van de gemeente heeft de hennepplanten vernietigd. ZEEUWSE' De ene collega op het Goese kan toor vertelde enthousiast over hoe hij zijn kleine meid elke avond voor het slapen gaan braaf voor leest over de avonturen van Nijn- tje, Dikkie Dik en Bert Ernie. Voor de ander is dat allang verle den tijd. jarenlang zat ze elke avond in de schommelstoel, in de hoop de woordenschat van haar Tip? redactie@pzc.nl kroost te vergroten. Maar helaas, concludeert ze nu, die missie is mis lukt. En dat lag niet aan haar kin deren. Ze treurt er echter niet om. Het voorlezen legde bij haar name lijk een andere gave bloot. „Ik kan mensen hypnotiseren. Althans, mij zelf in elk geval. ]e wil niet weten hoe vaak ik zelf tijdens het voorle zen in slaap ben gevallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63