2W Logistiek BV Agenda De beste reisadviseur van Nederland Palet aan zee opent deuren Zelfvertrouwen diversen 17 Vanaf 1 januari zullen de Zeeuwse logistieke organisaties Trans portbedrijf Wondergem Kapelle B.V. en Van der Wekken Food Logistic B.V. de krachten bundelen in een nieuw bedrijf; 2W Logis tiek B.V. Het merendeel van het kantoorpersoneel zal op één locatie werken om de samenwerking onder één nieuwe bedrijfsnaam handen en voeten te geven. Rene Jansen: 1 lies. die prijs heb ik te pakken'. Foto: Denvomnedia KAPELLE/ Z1ER1KZEE - De sa menwerking komt voort uit de wens van zowel Wondergem Kapelle als Van der Wekken naar een uitbreiding en verbetering van de dienstverlening naar één van hun beidersgrootste op drachtgever; Sligro Food Group dat vestigingen in Kapelle en Vlissingen heeft. Beide logistieke organisaties zijn gespecialiseerd in het verzorgen van geconditioneerd transport van le vensmiddelen en de schaalvergroting die door de samenwerking onder de naam 2W Logistiek B.V. moet zowel de samenwerkende transporteurs, als tot een aantrekkelijke en allround lo gistiek dienstverlener te doen uit groeien. Wanneer de Zeeuwse econo mie groei - doormaakt onder impuls van de ontwikkeling van de Zeeuwse havens, moet 2W Logistiek B.V. een aantrekkelijke logistieke partner zijn met een breed dienstenpakket, maar vooral met afdoende slagkracht om ook voor grotere nationale en interna tionale bedrijven concurrerend te kun nen opereren. Ondanks het feit dat het opstarten van een nieuwe organisatie vanuit twee bestaande bedrijven nooit ge- Sligro Food Group aanzienlijke voor- heel vlekkeloos kan verlopen, er moe- Dat de plaatselijke Rabobank ermee ophield reizen aan te bieden, vond René Jansen een groot gemis voor zijn dorp. En dus begon de Yersekenaar in 1997 zijn eigen reisbureau. De voorma lige beleggingsadviseur had toen niet kunnen vermoeden dat hij twaalf jaar later in Yerseke, Goes en Roosendaal reisbureau's zou hebben. En al helemaal niet dat hij in 2009 door vakblad Reisre vue zou worden uitgeroepen tot de beste reisadviseur van Neder land. door Den nis Rijsbergen ROOSENDAAL - 'Wat is de span wijdte van een Boeing 747?' 'Welke landen grenzen er aan Duitsland?' 'Wie is de koning van Thailand?' De vragen die zo'n tweeduizend reisadvi seurs 26 weken lang via internet kre gen voorgeschoteld, waren bepaald niet misselijk. "En dan telde ook nog de snelheid mee waarmee je steeds twintig vragen moest beantwoor den", legt René Jansen van Holland International-reisbureau René uit. "De laatste twintig vragen heb ik bij voorbeeld in een minuut en 28 secon den beantwoord. Ik had er negentien goed." Per provincie bleven de drie besten over. Die mochten een workshop bij Transavia volgen. Eenmaal thuis moesten de kandidaten een complete offerte uitbrengen voor een bepaalde reis. "Die van mij, voor Marokko, zag er gelikt uit." Jansen kwam als provinciale winnaar uit de bus. Dat betekende dat een testteam hem in een van zijn reisbureau's kwam opzoe ken om een 'reis te boeken'. "Dat was pittig. Anderhalf uur moest je die mensen als klant helpen een reis uit te zoeken. Bestemming was Zuid-Afri- ka." Op de Vakantiebeurs in Utrecht maakte Gerard Joling de winnaar be kend. Tot zijn stomme verbazing hoorde Jansen de zanger zijn naam roepen. "Ik dacht: 'Yes, die prijs heb ik te pakken'."'Zijn uitverkiezing tot beste reisadviseur van' Nederland is des te opmerkelijker omdat hij tot 2003 nog gewoon als beleggingsadvi seur bij de bank werkte. Zijn. reisbu reau in Yerseke liet hij runnen door zijn medewerksters. Zelf had hij nog nooit een vliegticket verkocht. "Tot ik in 2003 de kans kreeg om het fili aal in Roosendaal te kopen. Ik heb toen besloten mijn baan op te zeggen en van mijn hobby" mijn werk te ma ken." In 2004 kocht de Yersekenaar het filiaal in Goes erbij. "Ik kom uit een ondernemersgezin, dus een eigen bedrijf is eigenlijk altijd wel een droom van mij geweest." Jansen heeft het vak in de praktijk moeten leren. Dat hij een reisfanaat is, maakt hem tot de reisadviseur die hij is, denkt hij. "Ik heb veel bestem mingen gezien. Dus is het gemakkelijker om het en thousiasme voor een bepaald land op de klant over te brengen. En ik kan mijn eigen kennis en ervaring delen met de klant." Verder vindt Jansen het erg belangrijk om de klant niet al leen de leuke kant van het verhaal te laten zien, maar ook de praktische. "Ik informeer altijd even of een klant wel goed verzekerd is. Of hij heeft ge dacht aan inentingen en de visa. Of het paspoort nog wel lang genoeg gel dig is. Ook neem ik de geldzaken met ze door." In 2004 won zijn office manager al eens de landelijke titel. En al vijfjaar achter elkaar is zijn reisbureau tot het beste van Zeeland uitgeroepen. Valt er dan nog meer eer te behalen? "We zijn al doorgedrongen tot de tweede ronde voor de verkiezing 'Reisbureau van het Jaar'. Tien .maart worden de provinciale winnaars bekendgemaakt. Ik zou zo graag ook met mijn Roosendaalse vestiging willen win nen. De strijd in Brabant is toch wel wat heviger dan in Zeeland. Je hebt er nu eenmaal meer concurrenten." delen én verbetering van de dienstver lening gaan opleveren. Bovendien moet de samenwerking mogelijkhe den bieden om de bedrijfsactiviteiten uit te breiden en 2W Logistiek B.V. ten immers behoorlijk wat praktische drempels worden genomen, zien bei de bedrijven'de opbouw van 2W Lo gistiek B.V. vol vertrouwen tege moet. Palet aan zee opende zondag 1 februari haar deuren aan de Boulevard Bankert 480 te Vlis singen. Het bedrijf biedt schilder workshops en vergaderruimte op een unieke locatie 19 stappen van het strand. Schildefervaring is helemaal niet no dig bij Palet aan zee, je krijgt uitleg over verf en verftechnieken en je gaat aan de slag met kleuren, kwasten, pa letmessen en zelfs sponzen. Op de website, www.paletaanzee, staat de agenda workshops voor de komende periode. Op afspraak kan men, met groepjes van uiteenlopende aard. 7 dagen in de week terecht. Verder is er op elke dinsdagavond de gelegenheid om een ezel en een doek uit te zoeken en aan de slag te gaan met verve. Voor in totaal 16 personen biedt Pa let aan zee vergaderruimte, trainings- en teambuildingsmogelijkheid incl. fa ciliteiten en catering. Alles kan ge combineerd worden met een work shop schilderen. Elke maand plaatsen we in de Ondernemer de agenda voor ondernemers. We proberen zo volledig mogelijk alle activiteiten hierin te vermelden, die van belang zijn voor het bedrijfsleven. Tips en informatie hiervoor kunt u sturen naar: r.gregoor@bridestem-pzc.nl. Zeeland krijgt deze maand een School voor Zelfvertrouwen. Vori ge maand opende de school SVZ haar deuren in Rotterdam, de ze maand gebeurt dat in onder andere Middelburg en Goes. door Ron Gregoor MIDDELBURG - SVZ* verzorgt een- en meerdaagse trainingen in zelf vertrouwen. Tijdens deze workshops wordt de deelnemer getraind in het le ren herkennen van zijn eigen belem meringen en het overwinnen van zijn negatieve emoties. Hoerdoor zal hij een positievere kijk op zichzelf kun nen krijgen. De methode die gebruikt wordt, is nieuw en revolutionair: geen stappen plannen, maar stil leren staan bij de negatieve emoties en deze leren be strijden. ZEELAND Goes Grote of Maria Magdalenakerk18 maart, Béursvloer Zeeland. Colijnsplaat Kunsthuis De Eenhoorndinsdag 17 en woensdag 18 fe bruari, 09.00 tot 17.00 uur, workshop 'Het Geheim van.de Smid! over ondernemen door Robert Witlox. Kunsthuis De Eenhoornmaandag 16 februari, 09.00 tot 17.00 uur, workshop 'Het Geheim van Focus' door Robert Witlox. WEST- BRABANT Breda NAC- stadion, woensdag 18 februari, 16.30 uur. af scheidsreceptie Kees van Fessem, secretaris van de regio Breda van de BZWr. Grote Kerk, dinsdag 10 maart, 18 00 uur, bedrijvenpre- sentatie, georganiseerd door de Stichting Grote Kerk en de drie huiscateraars van de kerk. Oosterhout Schouwburg De Busseldonderdag 5 februari, van 14.30 tot 17.15 uur, Inspiration and Ideas- Online Marketing Event, spreker Bram van Ast, directeur TeamForce Web Solutions. Jos Hofkens HIG, Koopvaardij weg 1, donderdag '12 fe bruari, 19.00 uur, algemene ledenvergadering MKB Oosterhout. Oudenbosch Marklandcollege Thomas More, 10, 11 en 12 februari, snuffelstages scholieren bij bedrijven, organisatie Kamer van Koophandel. Bergen op Zoom Wouwse Tol, dinsdag 10 februari, 16.00 uur, workshop succesvol produceren, georganiseerd door Syntens. Tilburg Reitseplein 1, donderdag 5 februari, 19.00 uur, bijeen komst over VAR-verklaring, georganiseerd door Ka mer van Koophandel Reitseplein i, woensdag 4 maart, workshop bedrijfsover- dracht en overnames, georganiseerd door Kamer van Koophandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57