Kamer van Koophandel zet 'Ondernemer op de kaart' GROOTHANDEL VOOR DE BOUW netwerken 16 JACOB BOER Hang- en sluitwerk Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Bevestigingsmateriaal Tel. 01 13-220510 Fax 0113-232625 Gereedschap info@jacobboer.nlwww.jacobboer.nl Ondernemend Zeeland heeft in groten getale gehoor heeft gegeven aan de uitnodiging van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland voor het bij wonen hun traditionele Nieuw jaarsbijeenkomst in de Stads schouwburg in Middelburg. Hon derden ondernemers uit Zeeland stonden daar maandagavond 12 januari 2009 letterlijk 'op de kaart'. door Locs van der Hoeven provincie op, hieraan snel haar mede werking te verlenen." De inspanningen van de Zeeuwse be stuurders om de rechtbank en de re giopolitie voor de provincie te behou den waardeert de Kamer bijzonder. Eenzelfde gedrevenheid en eensge zindheid verwacht Chris Rutten bij de inspanningen om de werkgelegen heid te behouden bij de mogelijke splitsing van N.V. Delta in een net werk- en distributiebedrijf. Ten slotte benadrukte hij het belang van de promotie van Zeeland, de in novatiekracht van de regio, het ver snellen van infrastructurele projecten en van de procedures bij investerin gen in het toerisme. Vertrouwen Uit handen van Chris Rutten ont ving directeur Krijn Wielemaker van Transport- en Containerbedrijf Wiele maker de Prijs Creatief Ondernemer schap: een oorkonde en het schilderij 'Drie Figuren' van Sjer Jacobs. Het dankwoord van de meest creatie ve en innovatieve ondernemer 2009 was kort en krachtig. "Deze presti gieuze prijs is de kroon op het werk dat dl ■ie generaties Wielemaker in 93 jaar hebben geleverd en waarvoor de vierde generatie zich inmiddels sterk maakt. Daar zijn wij trots op! Onze ruim zeventig medewerkers verko pen dienstverlening, dat doen wij in op basis van vertrouwen. Het vertrou wen van de klant dat de juiste lading op het juiste moment en plaats wordt afgeleverd en opgehaald. Indien nood zakelijk, modificeren wij ons materi eel voor specifieke opdrachten. Wij slagen er nog steeds dn, elk voertuig voor meer opdrachtgevers per dag te gebruiken. Dat kunnen wij dankzij de inzet en creativiteit van onze mede werkers. Bovendien selecteren wij on ze klanten zorgvuldig en zijn er zui nig op. Daarnaast streven wij voortdu rend naar vernieuwing. Groei zoeken wij in versterking van onze regionale positie. Hoewel wij actief zijn binnen ondernemersverenigingen, varen wij altijd onze eigen koers. 2009 Wordt voor ons het jaar, waarin wij aan sport gaan doen, aan tranSPORT wel te verstaan!" Hapjes ontbreken natuurlijk niet. zet, de envelop wist bereiken met daarin de bekendmaking dat 27e Prijs Creatief Ondernemerschap was toege kend aan Transport- en Containerbe drijf Wielemaker uit Middelburg. Persoonlijk klankbord Was de kredietcrisis bij de start van de vorig jaar gefuseerde Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland slechts een donker wolkje boven Amerika, nu is het alle hens aan dek geblazen om de economische tegen wind het hoofd te bieden. "Het is juist de tegenwind, die de vlieger doet stijgen", stelt Chris Rutten. "En Foto: duofoto kers en toont de geschiedenis aan dat het mkb goed kan inspelen op moeilij ke economische situaties en juist Zee land kent veel mkb-bedrijven! Het eind 2008 ingerichte Meldpunt Eco nomische Crisis van de Kamer van Koophandel ltbudt de drempel naar informatie over het omgaan met de huidige situatie laag. Het biedt een persoonlijk klankbord waarbinnen on ze medewerkers samen met de onder nemer diens vragen en knelpunten als gevolg van de economische terug gang inventariseren en voor hem pas sende informatie zoeken. Indien noodzakelijk, kunnen zij hem gericht doorverwijzen naar specialisten." Overheid Anderzijds verwacht de voorzitter van de Kamer van Koophandel ook van de Zeeuwse overheden een bij drage aan het verminderen van de economische recessie, bijvoorbeeld door het binnen de bestaande begro tingen naar voren halen van onder- houdsopdrachten in investeringspro jecten. Chris Rutten dringt onder meer aan op een snelle beslissing over de groot schalige containerop- en overslag in de Zeeuwse havens waarmee allerlei economische initiatieven kunnen worden gerealiseerd die leiden tot nog meer bedrijvigheid en werkgele genheid. Het aanstaande besluit over de bouw van de tweede zeesluis bij Temeuzen juicht hij toe. Deze is be langrijk voor de bevordering van het grensoverschrijdend zakendoen tus sen Vlaanderen en Zeeland. De Ka mer verwacht ook een snel besluit over de verzelfstandiging van Zeeland Seaports, opdat kan het Havenbedrijf flexibeler en sneller op marktontwik kelingen kan inspelen. Chris Rutten: "De beschikbaarheid van de bedrijventerreinen in Goes en Middelburg baart ons zorgen. Het is logisch dat in Goes uitbreiding wordt gezochte aan de overzijde van de N59 en in Middelburg in de hoek van de A58 en de weg naar het Sloe- gebicd. De vraag is er; wij roepen de De acrobaat niet de jury-uitslag. Foto: duofoto er liggen ook in Zeeland kansen die verzilverd kunnen worden. Zo neemt de koopkracht van de meeste consu menten dit jaar toe-, blijft er volop vraag naar hoger opgeleide medewer- MIDDELBURG - Om de rode draad tijdens de bijeenkomst 'Onder nemer op de kaart' kracht bij te zet ten, werden de genodigden bij bin nenkomst op ludieke wijze uitgeno digd, hun visitekaartje op de Zeeuw se landkaart te prikken. In zijn nieuw jaarstoespraak zette voorzitter Chris Rutten aan de circa 700 aanwezigen uiteen, hoe de Kamer zich in 2009 sterk gaat maken voor ondernemers in de regio om hen de ruimte en kan sen te bieden waarmee zij daadwerke lijk 'op de kaart' kunnen worden ge zet. Vanzelfsprekend maakte hij tevens de winnaar bekend van de Prijs Creatief Ondernemerschap. Daarbij werd hij geassisteerd door een acrobaat die pas nadat hij vier stoelen op elkaar had ge- Gezellig netwerken in de hal van de schouwburg in Middelebur Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56