de stoel w d de stoel Tekst: Ron Gregoor Foto: duofoto Naam: Gerbert van der Wal (39). Functie: Directeur N.V. Economische Impuls Zeeland. Bedrijf:Impuls is sinds medio 2007 de regionale ntwikkelingsmaat- schappij voor Zeeland. Gericht op het ontwikkelen en realiseren van innovatieve en structuurversterkende projecten en het naar Zeeland halen van nieuwe bedrijvigheid. Den Haag en Brussel heb ben daar veel geld voor beschikbaar en wij proberen via goede pro jecten een deel van dat geld af te tappen voor Zeeland. Bijzonderheden: Bijzonder aan Impuls is dat in vergelijking met ontwikkelingsmaatschappijen elders in het land, de basis veel breder is. Zowel de Zeeuwse kennisinstellingen, het bedrijfsleven, dé pro vincie Zeeland als bijna alle Zeeuwse gemeenten zijn aandeelhou der, en ook de zorgsector (ziekenhuizen en thuiszorgorganisaties) heeft aangegeven in 2009 aandeelhouder te willen worden. Dat bre de draagvlak is uniek in Nederland. Locatie foto: Werkkamer Impuls, in de tijdelijke huisvesting (port- acabines) in Middelburg. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Het is een nieuwe, eenvoudige en degelijke stoel die synoniem staat voor een nieuw bedrijf dat degelijk wil zijn en zonder franje resultaten wil neerzetten. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Ik ben begonnen bij het ministerie van Economische Zaken, afdeling Transportmiddelen. DAF, Fokker en NedCar waren in die tijd de beeldbepalende dossiers. Later over gestapt naar het Netherlands Fo reign Investment Agency, gericht op het aantrekken van buitenlandse bedrijven. Toen iets heel anders. Na EZ ben ik als trainer en adviseur begonnen bij SBI Training en Advies. Daar heb ik heel veel bedrijven getraind, van machinefabrieken tot het cabineper soneel van de KLM. Bij de Brabant se Ontwikkelings Maatschappij heb ik als programmamanager het nieu we programma Innovatieve Acties Brabant mogen opzetten en uitvoe ren. Een experimenteel programma ge richt op innovatie en ondernemer schap, wat met name bekend is ge worden door de ruimte die gebo den werd voor vernieuwing. Na de BOM heb ik voor Economische Za ken het programma Pieken in de Delta Zuidoost-Nederland opgezet. Hoe bent u bij bedrijf terecht gekomen? Ik werkte nog bij EZ in Eindhoven en kwam Piet Filius van de provin cie Zeeland tegen. Die gaf aan dat Impuls zou worden opgericht en men een djrecteur zocht. Na afloop van de vergadering heb ik doorge vraagd en binnen een half uur wist ik zeker dat ik op deze mooie baan. wilde solliciteren. Dat heb ik ge daan en per 1 augustus 2007 ben ik begonnen. Wat betekent u voor het bedrijf? Die vraag heb ik aan mijn collega's voorgelegd. Hun spontane eerste in drukken: gedreven en resultaatge richt, open en toegankelijk, vormge ver van een platte organisatie waar door de snelheid erin blijft, en en thousiasme wat anderen mee kan trekken. Ik herken me wel in dat beeld maar als je het zo leest, is het wel erg posi tief. Het zal iedereen duidelijk zijn dat ontwikkeling nooit stopt. Ook ik heb nog veel te leren. Wat betekent het bedrijf voor u? Ooit hoorde ik ergens de zinsnede "Develop your decision-making muscle". Impuls is de plek waar ik aan de lopende band beslissingen neem over van alles en nog wat, van positionering tot en met de pen sioenvoorziening, van Pieken in de Delta-project tot en met personeels beleid. Ik vind het een verrijking om eindverantwoordelijkheid te mo gen dragen. Wat heeft u in een jaar bereikt in Zeeland? We hebben in een economische moeilijke tijd toch een aantal nieu we bedrijven naar Zeeland begeleid en kunnen aantonen dat Zeeland juist interessanter is dan andere re gio's. We hebben met succes projec ten ontwikkeld voor programma's als Pieken in de Delta en OP Zuid (onder meer voor toerisme, mainte nance en deltatechnologie), en net voor de jaarwisseling kregen we ook groen licht voor het project In- nogol, waar de ambitie is om de ko mende jaren 30 nieuwe onderne mingen in de technologische hoek te starten. Aan middelen uit Den Haag en Brussel hebben we in 2008 al bijna net zoveel naar Zeeland gehaald als dat het jaarbudget van Impuls is. Wat is uw belangrijkste beslissing geweest voor de toekomst van het bedrijf? Impuls bestaat voor ongeveer de helft uit echte Zeeuwen en voor de helft uit mensen die weliswaar een wami "hart voor Zeeland hebben, maar geen Zeeuwse roots. Die mix is een bewuste keuze en past perfect bij een club die geworteld wil zijn in Zeeland én verbindingen wil slaan naar partijen buiten Zeeland. Piekert u wel eens en zo ja, waarover? Ik ben geen piekeraar en ik lig niet wakker van mijn werk. Een van de belangrijkste aandachtspunten op dit moment is dat we als Impuls nog kunnen groeien in naamsbekend heid. Nog niet iedere Zeeuwse onderne mer weet dat hij voor projectont wikkeling, voor toegang tot subsi diemogelijkheden en voor de finan ciële mogelijkheden van het Zeeuws Participatie Fonds bij Im puls moet zijn. In 2009 moet daar verandering in komen. Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik het beste uit mensen kan ha len door iedereen op zijn of haar specifieke kwaliteiten aan te spreken en in te zetten. Wat is uw ambitie? Mijn ambitie is om een onderschei dende ontwikkelingsmaatschappij neer te zetten, Als u niet bij dit bedrijf gewerkt had, dan... Ik heb ooit gezegd dat ik het filmfes tival van Cannes wil winnen. Niet als ego-trip, maar als regisseur van een film waarvan de acteurs en actri ces uitsluitend bestaan uit mensen die door de samenleving niet voor vol worden aangezien. Niet echt meetellen. Om met die film aan te tonen dat iedereen talent heeft. Als je het maar wil zien. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Mijn passie is het lange-afstandswan- delen. In 2008 heb ik het Pieterpad van Maastricht naar Pieterburen af gerond. Dit jaar begin ik samen met mijn levenspartner Joëllc aan Hoek van Holland - Nice, waarvan de eer ste etappes over de Zeeuwse eilan den voeren. Het wandelen, de goe de gesprekken, maar zeker ook sa men genieten van de stilte en de kracht van de natuur is een prima af wisseling van de drukke werkwe ken. Huisholland.nl BREDA -Afgelopen maand is een nieuwe vastgoedsite gelanceerd: www.huisholland.nl/ De site biedt makelaars en particulieren een nieu we mogelijkheid om een woning gratis en professioneel via internet aan te bieden. Huisholland.nl is geen internetmakelaar, maar een di gitaal platform waar woningaanbie ders en woningzoekenden elkaar treffen. De site wil zich onderschei den door haar gratis dienstverlening op het gebied van het plaatsen van een advertentie, maar wil een profes sioneel platform zijn voor zowel wo ningzoekenden als woningaanbie ders. Game Developers AMSTERDAM - Dit jaar wordt een groot aantal initiatieven gelan ceerd om de Nederlandse Game In dustrie internationaal op de kaart te zetten. Het driejarige traject gaat in maart van start met een Holland Pa viljoen op de Game Developers Conference in San Francisco. Dat is 's werelds grootste evenement voor de Game Industrie. Vorig jaar bezochten meer dan 18.000 mensen de conferentie die wordt gehouden van 23 tot en met 27 maart. Thuisbezorgd.nl AMSTERDAM - Thuisbezorgd.nl neemt de Pizzaonline en Emeal over van Boeve Automatisering. Pizzaonline/Emeal werd in 1998 op gericht en was de eerste pizza bestel- site van Nederland. Thuisbezorgd.nl maakte onlangs bekend in 2008 voor 30 miljoen euro aan bezorg- maaltijden te hebben verzonden. Starters BREDA - Volgens het toonaange vende startcrsportaal www.koopsub- sidietabel.nl kunnen starters op de woningmarkt nu hun slag slaan door te profiteren van de 3 procent verho ging van de koopsubsidiegrens m 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45