Laseren is heel apart Vacatures dalen het minst in Zeeland De Column U pas begonnen fl Hup NAC 02 Sophie Oosterlee: ,,Ik ben heel ambitieus.' Foto: duofoto De jonge onderneemster Sophie Oosterlee zwaait sinds een half jaar de scepter over het Dr. Binkhorst Eye Center (BEC) in Oostburg. Ze is Jan den Doelder opgevolgd als directeur-mede-eige- naar van deze Zeeuws-Vlaamse privékliniek, waar men werkt met de modernste apparatuur om mensen van een bril of contactlenzen af te helpen. Mede vanwege zijn uitgebreide netwerk is Den Doelder nog wel als commissaris aan het BEC verbonden. door Henk van de Voorde „Het is nooit een vurige wens van me geweest om zelfstandig onderne mer te worden, maar aan de andere kant ben ik wel heel ambitieus. Als het moet kan ik harde beslissingen ne men. Ik bén vijfjaar geleden in de pri vékliniek begonnen als secretaresse en inmiddels managing director. Jan den Doelder heeft me ingewerkt en in al les wegwijs gemaakt. Na een jaar was* ik er klaar voor. Een voordeel was dat ik me al bezighield met zaken als per soneelsadministratie en kwaliteitsma nagement. Ik vind het leuk om lei ding te geven, mensen aan te sturen en mijn eigen ding te doen. Boven dien ben ik werkzaam in een hele aparte branche. Het laten laseren van je ogen is een specifieke tak van de zorg", aldus Sophie Oosterlee. De naamgeving van de kliniek is een eerbetoon aan wijlen Dr. Binkhorst, de wereldberoemde grootmeester op het gebied van onder meer lensim plantaties. Naast de oogheelkundige specialisten Dr. Femand de Wilde en Dr. Dirk Vereist heeft het team ook de beschikking over diverse optome- tristen en operatieassistentes. De kli niek bevindt, zich op de vijfde verdie ping van het Antonius ziekenhuis in Oostburg. Sinds de start in 2002 heb ben jaarlijks 500 mensen in het BEC laseroperaties ondergaan wegens bij ziendheid, verziendheid en cylindri- sche afwijkingen. De ooglasertech niek wordt sinds 1989 toegepast. De krasjesmethode is achterhaald, vanwe ge blijvende beschadiging van het hoornvlies. Bij de lasertechniek moe ten er alleen voor de behandeling en kele verdovende druppeltjes worden toegediend. „We selecteren altijd vrij zwaar. Bij bepaalde oogziektes of an dere negatieve indicaties moet men zich blijven behelpen met een bril of lenzen. Voor diverse beroepen, bij voorbeeld waar men een veiligheids- bril moet dragen, biedt de lasertech niek functioneel uitkomst. Daarnaast wordt het laseren als vanzelfsprekend ook veel toegepast om esthetische of representatieve redenen. Er is een po tentieel in Nederland van vijf miljoen patiënten. Onze primaire doelgroep zijn alle mensen in Zeeland tussen de I'S en 55 jaar die bril- of lensdragend zijn. Hoe Zuidelijker je gaat, hoe meer de ooglasertechniek wordt toe gepast. In Spanje is het bijvoorbeeld helemaal ingeburgerd. Ik denk dat het te maken heeft met meer comfort aan strand en zee en meer aandacht voor uiterlijk vertoon in de zuidelijke landen. In Nederland blijven toch veel mensen vasthouden aan een bril, Naam: Sophie Oosterlee (28) Woonplaats: Aardenburg Bedrijf: Dr. Binkhorst Eye Center Begonnen: 1 juni 2008 Meevaller: De afgelopen maan den was het superdruk ivm de mo gelijkheid om een laserbehandeling nog tot31 december fiscaal op te voeren. Tegenvaller: In je vrije tijd ben je ook vaak bezig met je werk. E-mail: info@eyecenter.nl Website: www.eyecenter.nl hoewel wij niet te klagen hebben met 500 behandelingen per jaar. We moe ten het echt hebben van mond-op-mond-reclame van tevre den klanten. Ik prijs me gelukkig met mijn gemotiveerd team van gekwalifi ceerde vakmensen. Zij brengen hun kennis en kunde over op de patiën ten. En tevreden klanten zijn uiter aard essentieel voor je bedrijf. Zo is de cirkel rond." Een in een ziekenhuis gevestigde pri vékliniek is redelijk uniek. ,,FIet voor deel is dat wij gebruik kunnen maken van allerlei faciliteiten in het zieken huis. De samenwerking komt kwali teit en transparantie ten goede. Om dat wij in het ziekenhuis zitten, is er regelmatig controle door de Inspectie Gezondheidszorg. Deze stelt zeer ho ge eisen aan kennis, opleiding, hygië ne en veiligheid. Via uitgebreide inta ke gesprekken wordt onderzocht of men geschikt is voor een laserbehan deling. Ook de nazorg geniet hoge prioriteit bij ons. Ik ben trots op de kliniek en op mijn mensen en ook het contact met de patiënten spreekt me erg aan. Het BEC geeft me veel voldoening. De dag volgend op de operaties, als de mensen op controle komen, zijn voor ons de mooiste da gen. Het feit dat ze zonder bril met de auto naar ons toe kunnen komen rijden, geeft hen maar ook ons een goed .gevoel", vertelt Sophie. Bij een hoogwaardige kliniek als het Dr. Binkhorst Eye Center, waar veilig heid en kwaliteit de prioriteit heb ben, zijn er nagenoeg geen risico's aan de ooglasertechniek verbonden. Complicaties zijn vrijwel altijd op te lossen. De kliniek heeft een samen werking met driekwart van de opti ciens in Zeeland. De laatste maand van het jaar week wat betreft vacatureaanbod niet af van de dalende lijn die sinds mei is ingezet. Dat blijkt uit cijfers van de Monster Employement Index, de maandelijkse onafhankelijke barometer van de online arbeidsmarkt. In Zeeland dalen de vacatures het minst, met 1 procent. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Waar de Index de afgelopen jaren nog een stijging liet zien, in december daalde hij dit jaar met negen punten naar 147. Vergele ken met vorig jaar december staat de Index nu 58 punten lager, een daling -van 28 procent. In december steeg het online vacatu re aanbod vooral in de gezondheids zorg en daalde deze het sterkst in transport en logistiek. Na ruim twee en een halfjaar waarin O 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Mark Vermeulen de Index, en daarmee het online vaca tureaanbod alleen maar toenam, kwam een einde aan de stijgende lijn in mei vorig jaar. De daling begon op een recordniveau van 210 punten. De sectoren die in 2008 het hardst getroffen werden Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur door de economische teruggang, wa ren financiële dienstverlening, HR en onderzoek en ontwikkeling. Alleen in de juridische sector (+22) en bij de overheid (+7) nam het online vacatu reaanbod in 2008 toe. De Index daalde in alle provincies, in Limburg nam die met een daling van 39 procent het meest af, in Zeeland met 1 procent het minst. Vormgeving: Hans Willekes Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: deondernemer@bndestem-pzc.nl www.deondernemer.nl Ik heb een aardige schoon zoon. Geestig, vriendelijk, at tent, smoorverliefd en spor tief, komt uit IJzendijke. Toch mankeert er iets aan: hij is Feyenoordfan. Dat kan na tuurlijk niet in de omgeving van NAC-stad Breda. Mijn va der nam me mee naar de Bea- trixstraat toen ik nog maar net kon lopen. Daar heb ik Leo Canjels en Louis Over- beeke zien schitteren. Kees Kuys was mijn held. Nooit zal ik vergeten hoe de legendari sche middenvelder Pauke van den Hoven ons eens toe sprak. We liepen naar school, ik was zo'n jaar of zes, en za gen Pauke op de fiets voorbij rijden. 'Hé, Pauke', riepen we dolenthousiast, waarop hij omkeek, keerde, afstapte, ons over onze bol aaide en zei: 'zo jongens, gaan we nog voetballen vandaag?' En of wij ook bij een club speelden. 'Ja, bij Advendo'. Ik ben daar ooit eens doorgedrongen tot het negende (ze hadden toen tien elftallen), ik was dus rede lijk talentloos. Toen Pauke de zondag daarop het veld op kwam, zwaaide hij naar ons, kleine mannekes achter de goal. Later werd mijn helden verering van een ander ni veau. Met keeper Joop Kore- brits doken we het café in, m Bertje Quaars zat daar dan meestal al. En dan kwam de hele selectie binnen bij 't Pumpke op de Bredase Haver markt. Dat waren nog eens tij den, Cock Luyten dansend op de bar.Nu kijk ik vanaf de hoofdtribune met de grootste bewondering naar de presta ties van mijn helden. Want al les wat ik zelf niet kan, vind ik geweldig. Ik kom tegenwoor dig nogal eens in de catacom ben van het stadion. Dan voel ik me als een kleine jon gen die verdwaald is in een speelgoedwinkel. Morgen mag ik weer, naar de NAC Bu siness Fair., Om even terug te komen op mijn schoonzoon. Die stelde vorige week voor om volgend jaar met de hele familie een seizoenskaart te nemen. Van NAC ja. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r. gregoor@bndestem -pzc. hl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42