door grote onderzoeken 'Busvervoer in Zeeland functioneert niet meer' politiekorpsen gaan rouleren Damherten Evoluon voor deltawerkers 30 mei Een 21 -jarige Soedanese asielzoeker wordt in het asielzoekerscentrum in Middelburg doodgestoken. 42-jarige llonka Toth wordt dood aangetrof- de Noorderbe- in Vlissingen. I 9 september In een loods bij Sluiskil doodt een Terneuze- naar na een zakelijk geschil een 44-jarige Rotterdammer. 26 oktober Een 37-jarige man wordt om het leven gebracht op het woonwagencentrum van Sint Jansteen. 9 november Een 44-jarige Terneuze- naar komt door geweld om het leven in een huis aan de Dr. Buijzestraat. augustus september oktober november december kleintjes geen zelfstandig bestaans recht zouden hebben. Vissers vindt dat een te grove bena dering. Hij .vindt dat de minister moet aangeven waar haar bezwa ren zitten. „Los je dat op door de zelfstandigheid op te heffen of zijn er andere oplossingen?" Hij geeft aan dat het korps al op veel terrei nen intensiever samenwerkt en gaat samenwerken waardoor voor delen worden bereikt die Ter Horst zegt na te streven. Boele Staal constateerde in zijn on derzoek naar de mogelijke misstan den bij het korps dat er meer mo biliteit moet komen. Vissers is het daar mee eens maar zegt ook dat een aantal agenten al erg mobiel is. „Maar er is een groep die al ja ren niet bereid is te bewegen." Daarbij wijst hij naar 'Als je als rijksoverheid Zeeland serieus neemt moet je deze niet uithollen' Zeeuws-Vlaanderen waar een aan tal agenten lijdt aan een soort tun nelvrees omdat ze weigeren om te kijken naar een functie aan de overkant. In Vlissingen en Middel burg zitten agenten, begonnen bij de gemeentepolitie, voor wie het begrip mobiliteit ook iets vreemds is. Dat geldt eveneens voor een aantal agenten op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland, begon nen bij de rijkspolitie. Er is vol gens Vissers geen samenvoeging nodig om die agenten naar een an dere functie te bewegen. Hij vertelt ook dat samen met de omliggende korpsen afgesproken is leidinggevenden meer te laten rouleren. Het gaat om de korpsen Midden- en West-Brabant, Zuid-Holland-Zuid en Rotter dam-Rijnmond. „Door een beleid van in- en uitplaatsen kunnen chefs elders ook ervaring opdoen." Tot slot stelt hij dat er ook heel we zenlijke bestuurlijke argumenten zijn om het korps zelfstandig voort te laten bestaan. Hij wijst daarbij naar de mogelijkheid dat tal van andere overheidsdiensten vertrekken uit Zeeland als het wordt samengevoegd. „Wat blijft er dan over. Als je als rijksoverheid Zeeland serieus neemt moet je de ze provincie niet uithollen." PZC woensdag 4 februari 2009 l 3 COMMENTAAR Dierenactivisten gaan in de Kop van Schouwen hun boekje te buiten. Zij gebruiken geweld en grove intimidatie tegen jagers die er de damhertenstand proberen te reguleren. Eerder voelden actievoerders zich bedreigd door de politie. Het Bambi-effect, de breed vermeende aaibaarheid van hertjes, zorgt altijd voor heftige emoties. Als er dan ook nog discussie is over het precieze aantal damherten en daarmee over de noodzaak van afschot, zijn de rapen gaar. Nu is afkoeling gewenst. De damherten op Schouwen trekken voorlopig aan het langste eind. De geweren staan weer achter slot en grendel. Dat lijkt geen probleem. Gemeten aan de overlast kan de populatie nog groeien. Dat zal hier en daar wat tuingewassen kosten en automobilisten zullen voorzichtiger moeten zijn. Meer niet. Er is dus tijd voor bezinning. Misschien moet Schouwen de oprukkende herten wat meer als een luxe zien dan als een probleem. Want voor de toeristische uitstraling van het eiland is het pure winst als de geliefde dieren zich wat vaker buiten de bossen vertonen. MIDDELBURG - Zeeland moet een interactief communicatiecentrum voor deltatechnologie en klimaat krijgen. Gedeputeerde' Staten heb ben daar bijna 60.000 euro voor uitgetrokken. Het moet een soort evoluon voor waterbouwers en klimaatwerkers worden. Als mogelijke plek wordt Neeltje Jans genoemd. Bedrijven die werkzaam zijn in de sfeer van deltatechnologie en klimaat kun nen daar de nieuwste technieken laten zien waar ze mee bezig zijn. Zo wordt het centrum een soort etalage van de Nederlandse water bouwers. Momenteel wordt het business- en exploitatieplan opge steld. PvdA wil uitleg van gedeputeerde over dienstregeling bussen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Mensen die veel lan ger dan eerst moeten wachten, bussen die 's avonds niet meer rij den en de bus die net een minuut weg is als je op het station aan komt. Sinds de nieuwe dienstrege ling van Connexxion is ingegaan regent het klachten, zegt Anne- beth Evertz, Statenlid voor de Pv dA. „Op de één of andere manier functioneert het niet meer." Een voorbeeld: de bus naar Hans- weert is net een minuut vertrok ken als de trein uit Middelburg op het station in Goes aankomt. Een passagier die normaal rechtstreeks met de bus van het station in Vlis singen naar Oost-Souburg reed, moet nu overstappen en bijna twintig minuten wachten of een heel stuk lopen. „Ik heb alle klachten naast elkaar gelegd", vertelt Evertz. „En ze zijn er in allerlei soorten. In november hebben provinciale Staten juist een miljoen euro per jaar beschik baar gesteld om het openbaar ver voer in Zeeland de komende jaren te verbeteren. Het doel van dat plan was om het openbaar vervoer in Zeeland beter te promoten." De PvdA concludeert dat het open baar vervoer in Zeeland alleen maar is verslechterd sinds de invoe ring van de nieuwe dienstregeling in december is ingegaan. „Als PvdA hebben we eerder ge zegd dat de dorpen niet op slot mogen. Het is wel de bedoeling dat mensen 's avonds nog met het openbaar vervoer kunnen reizen. De praktijk is nu dat die dorpen wel op slot zitten. Dat mag gedepu teerde George van Heukelom wel eens uitleggen." Misdrijven in Zeeland in 2008 Met drank op achter het stuur Woninginbraken 2007 850 2008 977 Aanhoudingen wegens misdrijf 2007 6354 2008 6011 Meldingen geweld tegen personen 2007 2152 2008 2050 Zedenzaken 2007 146 2008 144 Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkten zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! lO«N' >20". rit**' xonoema11 www.interieur-paauwe.nl cïf" loïsia Zonnemaire lïgt.uiakbij Zièffkzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en-Temeuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3