Ajax krijgt de winnende goal niet Fusie tussen Roda JC en Fortuna is 'onvermijdelijk' Binnenkort PZC 31 29 32 en 33 De Donald Duck unieke verzamelbox Moreira de Melo was jarenlang meer dan een hockeyster Woensdag 4 februari 2009 Toine Poppelaars wil graag een 'jaar van de fiets' in Zeeland Tip? sport@pzc.nl Treffer van Suarez in laatste minuut ten onrechte afgekeurd. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Op een dramatische avond liep Ajax opnieuw schade op. Tegen Heracles kwam de ploeg van Marco van Basten gisteravond niet Verder dan 2-2. AZ kan van avond een voorsprong nemen van elf punten en FC Twente loert op de tweede plaats. Mario Diks zal zich de avond in de Arena nog lang heugen. Na een wedstrijd die bol stond van senti ment ging Marco van Basten volle dig uit z'n pan tegen de vierde offi cial. De trainer van Ajax claimde te recht dat zijn ploeg in de vierde minuut van de blessuretijd de win nende treffer werd onthouden. Te levisiebeelden toonden aan dat Luis Suarez niet in buitenspelposi tie stond toen hij van dichtbij raak schoot. Dat wist Van Basten toen hij verbaal tekeer ging. De trainer mag zich de mankemen ten van zijn eigen elftal zwaarder aantrekken dan de tekortkomin gen van de scheidsrechters. Het duel met Heracles toonde dat de verloren wedstrijden van de laat ste weken in de hoofden van de spelers verlammend werken. Het was gisteravond te zien aan Maarten Stekelenburg, de doel man die ouderwets twijfelde bij een terugspeelbal. En het was te zien aan Miralem Sulejmani, de 20-jarigé Serviër voor wie de trans fersom van ruim zestien miljoen euro ondanks zijn doelpunt(1-2) steeds zwaarder op' de schouders drukt. Wel had Ajax op voorsprong moe ten komen. De openingsfase van het duel had iets weg van een bokswedstrijd waarbij één van de opponenten maar één arm heeft. Suarez ging in de beginfase twee keer alleen op Martin Pieckenha- gen af, maar hij schoot twee keer tegen de Duitse doelman aan. En een derde grote kans van de eenar mige club werd om zeep geholpen door Dario Cvitanich. Heracles greep de kansen wel met beide handen aan via Ricky van den Bergh en Vojtech Schulmeis- ter: 2-0. Via een schaarse opleving van Sulejmani en een benutte Ajax komt tegen Heracles niet verder dan een gelijkspel (2-2). De winnende goal van Suarez in de laatste minuut wordt ten onrechte afgevlagd. strafschop van Suarez kwam Ajax met nog twintig minuten te spe len alsnog op 2-2. In de slotfase brak er een pandemonium uit in het strafschopgebied van Heracles, maar alle Amsterdamse pogingen doofden voor de doellijn. En de enige bal'die tegen het net ging, werd onterecht afgevlagd. Door het gelijke spel verbleekte de in haalrace van Ajax. Ajax-Heracles 2-2 (0-2). 12. Van den Bergh 0-1, Schulmeister 0-2, 70. Sulej mani 1-2, 72. Suarez 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van Boekei. Gele kaart: Van der Wiel (Ajax), Boakye Quansah (Heracles). Aantal toeschouwers: 45.335. Luis Suarez dringt struikelend het strafschopgebied van Heracles binnen tijdens de stormloop van Ajax in de slotfase. foto Olaf Kraak/ANP Clubs hopen samen inhaalrace te beginnen naar subtop eredivisie. KERKRADE/SITTARD - Roda JC en Fortuna Sittard houden met in gang van het nieuwe seizoen op te bestaan en smelten samen tot een nieuwe voetbalclub met een Lim burgse identiteit. De fusieclub gaat spelen in het Parkstad Limburg Stadion in Kerkrade. In en bij het Sittardse stadion zal een centrum voor talentontwikkeling worden ondergebracht, waarvan de jeugd opleiding de spil wordt. Dit staat in de rapportage die de Stuurgroep Topvoetbal in Limburg heeft gemaakt. De Stuurgroep is er van overtuigd dat het Limburgse bedrijfsleven in zal stappen in de nieuwe fiisieclub. Beide clubs zijn financieel in zwaar weer terechtge komen. „Een fusie is onontkoom baar", zegt Stuurgroep-woordvoer der Arie de Zeeuw. „Fortuna kampt met grote liquiditeitsproble men. Roda moet al flink aan de bak om het einde van dit seizoen te halen. Zuid-Limburg is een zwa nenhals waarin elke club klem zit in zijn eigen achterland." Met een begroting van 10,5 mil joen euro zit Roda momenteel in de kelder van de eredivisie. De ach terstand op clubs als FC Twente, Heerenveen en FC Groningen is enorm gegroeid. De nieuwe fiisie club moet de begroting met vijftig tot zeventig procent opkrikken om aan een inhaalslag te kunnen beginnen. De Zeeuw: „We moeten Limburg als merk neerzetten. Lim burg staat voor warmte, voor gezel ligheid, maar ook voor strijd." Helemaal beklonken is de fusie nog niet. De besturen van Roda en Fortuna hebben hun jawoord gege ven, maar de Stichting Roda JC kan de fusie volgens de statuten nog blokkeren. Maar de leden be seffen dat een veto het einde van de wankelende club kan beteke nen. Gistermorgen werden de me dewerkers, spelers en technische staf van beide clubs op de hoogte gebracht. Niet veel later liepen de emoties in Zuid-Limburg al hoog op. Op de supporterssites regeren ongeloof en woede. Bij het Roda- stadion leverde een aantal suppor ters zijn seizoenkaart in. Bestuur ders van beide clubs worden be waakt door bodyguards of krijgen beveiliging aan huis. Onlangs trad Roda-voorzitter Servé Kuijer af omdat niet alleen hijzelf, maar ook zijn familie bedreigd werd. Maak uw Donald Duck verzameling helemaal compleet met deze unieke verzamelbox! ees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31