Poppe monopolist voor VW Zaak om groene aanslag afgeblazen KNRM wil nieuw station in Breskens Dow gaat niet in op aanbod FNV WPIC Woensdag 4 februari 2009 23 Autodealer springt in gat ontstaan door faillissement Van Strien. door Luc Oggel GOES - Auto 'Poppe in Vlissingen begint in Goes een Audi- en Volks wagengarage. Het bedrijf springt daarmee in het 'gat' dat is ont staan door het faillissement van autobedrijf Van Strien, dat ook ge specialiseerd was in Audi en Volks wagen. Importeur Pon's Automobielhan del heeft Poppe aangewezen als nieuwe delaer voor Goes en om streken, zegt Pon-woordvoerder Jacques Geijsen. „Wij willen conti nuïteit in de regio, dan ligt het voor de hand dat we een dealer in de buurt aanstellen om dat op te pakken", zegt Geijsen. Auto Poppe krijgt daarmee een Au- di-VW-monopolie in Zeeland. Het Eigenaren in Veerse poort hopen er uit te komen met bouwer. MIDDELBURG - De bewoners van de Mondriaanwoningen in de Veerse- poort in Middelburg zetten de rechtszaak tegen ontwikkelings maatschappij Veersche Poort niet door. Ze hopen dat er in goed over leg met de ontwikkelaar een 'oplos sing komt voor de groene algen- groei op de witte gevels van hun woningen. Volgens de bewoners zijn hun ge vels niet goed afgewerkt waardoor er algengroei op hun gevels moge lijk is. Die algen zorgen ervoor dat de gevels een groéne uitslag heb ben. Ruim een maand geleden besloten de bewoners van de woningen de Scholeksterstraat dat ze via de rech ter de ontwikkelaar wilden dwin gen iets te doen aan die groene uit slag. Eerder hadden drie afzonder lijke inwoners al met succes een be roep op de rechter gedaan. Die uit spraak was echter niet algemeen bindend. Wethouder Albert de Vries heeft de ontwikkelaar nu gevraagd om het niet op een rechtszaak te laten aankomen. Volgens ambtenaar Lex Suylen zorgt zo'n rechtszaak alleen maar voor verharding van de standpunten. En dat zou vol gens hem een smet werpen op de wijk. Volgens de ambtenaar praten bewoners en ontwikkelaar binnen kort over hoe die groene uitslag het beste aangepakt kan worden. bedrijf heeft namelijk ook een ves tiging in Terneuzen. Volgens directeur Gillis Poppe wordt naar een tijdelijk onderko men in Goes gekeken, om Goese klanten zo snel mogelijk te kun nen bedienen. Poppe: „Ik zeg niet waar, want dat is nog afhankelijk van bepaalde fac toren. Hoe snel we het kunnen vol zetten met apparatuur bijvoor beeld." Auto Poppe hoopt eind dit jaar een nieuwe garage te hebben ge bouwd op een stuk grond op be drijventerrein De Poel, waar hij een optie op heeft. De garage van Van Strien in Car Village is voor de Vlissingse onder nemer geen optie. Het praktische nieuwe pand aan de Goese auto boulevard is eigendom van de Ba- Ge-groep. Directeur Jacques Poppe: „Ik heb een hekel aan huren en daarnaast Alwin zingt sol© en als Havenzanger in Goes GOES - Zanger Alwin Rennen uit Kapelle treedt vrijdag in café Jack's in Goes zowel solo als met zijn groep De Havenzangers op. Tij dens de Westendorf uitzwaaiparty bestijgt Alwin eerst solo het po dium in het voorprogramma. Alwin is sinds vorig jaar een van de twee Havenzangers. Hij gaf toen meteen aan zijn nieuwe rol te willen combineren met zijn so lo-carrière. Aanvang: 21.30 uur. Proef met vasthouden van zoet water ABSDALE - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen houdt een proef met de conservering van zoet water op landbouwpercelen nabij Graauw en Heikant in de gemeente Hulst. In grote delen van de provincie is de beschikbaarheid van zoet water een groot probleem. Door de plaat sing van elf zogeheten conserve- ringsstuwen in beide polders is het probleem te verhelpen. Vijf tien agrariërs werken er aan mee. wil de eigenaar er met eigen mer ken in." Jeroen Gelok van de BaGe-groep was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Poppe is wel voornemens een 'se lectie' van het voormalig perso neel van garage Van Strien over te nemen. De Middelburgse curator Steven van Boven van het failliete autobe drijf Van Strien, die bekijkt of het bedrijf een doorstart kan maken, toonde zich gisteren onaangenaam verrast door de plannen van Auto Poppe in Goes. „Ik ben nog met een aantal kandi daten in gesprek. Er wordt nu voor de muziek uitgelopen. Op deze ma- Wl| Auto Poppe krijgt van VW-iirnpor- teur Pon het dealerschap in Goes toegewezen na het faillissement van Van Strien. Poppe is nu de enige VW-dealer in Zeeland. Snertexcursie in Yerseke Moer YERSEKE - In het Yerseke Moer houdt de Stichting Het Zeeuwse Landschap zaterdag een snertex cursie. Vanaf 10.00 uur observeert de groep onder leiding van een na- tuurgids ganzen. Duizenden gan zen verblijven hier 's winters. Het programma wordt afgesloten met een erwtensoepmaaltijd. Opgeven kan nog tot morgen bij het start punt, De Sequoiahof aan de Ka- naalweg 79 in Vlake, 0113-382548. GESLAAGD Judith Boone uit Zanddijk/Veere, voormalig leerlinge van de Neha- lennia Stedelijke Scholengemeen schap te Middelburg, is aan de Me dische Faculteit van de Universi teit Utrecht gepromoveerd. De titel van haar proefschrift luid de 'Strategies to improve the outco me of esophagectomy for esopha geal cancer.' Het gaat hierbij om onderzoek naar operaties met behulp van een operatierobot bij patiënten met slokdarmkanker. nier werkt het natuurlijk niet", al dus Van Boven. Volgens Pon-woordvoerder Jac ques Geijsen is het echter aan de importeur om dealers aan te stel len. Curator Van Boven probeert voor de Van Strien-werknemers, die af gelopen maand geen salaris heb ben gekregen, zo snel mogelijk een uitkering te regelen. Het faillissement van Van Strien, waar 35 mensen werkten, zat er aan te komen. Het garagebedrijf ging sinds de verhuizing vanuit het centrum van Goes naar Car Village in 2007 gebukt onder de kosten voor twee locaties. De. miljoeneninvestering in het nieuwe onderkomen zou worden gedekt door de herontwikkeling van de verlaten panden aat^ de Goese Van der Spiegelstraat, niaar dat de uitvoering van dat plan is aanzienlijk vertraagd. door René Hoonhorst BRESKENS - De Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KN- RM) hoopt eind dit jaar zicht te hebben op een nieuw station in Breskens. Het huidige KNRM-bemannings- verblijf is te klein. Voor het weg hangen van opstapperspakken en een fatsoenlijke ruimte voor het houden van cursussen, oefenavon den en briefings is voor een hoofd station minstens honderd vierkan te meter nodig, stellen secretaris Mare De Cocker en schipper Mar cel van den Nieuwendijk. Het Slui- se gemeentebestuur meldde vorig najaar al snel nieuwe huisvesting te willen vinden van vismijn, visse rijmuseum én KNRM-station. De Cocker hoopt dat er vóór eind dit jaar een oplossing is. DE KNRM rukte vorig jaar 78 keer uit om hulp te verlenen vanaf het Breskense station. Het leeuwen deel (38) van de reddingen betrof TERNEUZEN - Het aanbod van FNV Bondgenoten om met de Dow-di- rectie gezamenlijk te zoeken naar een oplossing voor de personele problemen bij het Terneuzense chemiebedrijf is door die zelfde di rectie resoluut van de hand gewe zen. FNV-districtsbestuurder Liliane Schoone kreeg van de Dow-top een briefje waarin kenbaar ge maakt werd dat Dow alleen met de ondernemingsraad onderhan delt over het reorganisatieplan. „Anno 2009 is het bijzonder jam mer dat een bedrijf de maatschap pelijke rol van een vakbeweging niet wil erkenen. Wij willen Dow niets 'dicteren, maar zouden- wel oplossingen kunnen aandragen voor bijvoorbeeld her- of bijscho ling van personeel. Zo'n houding heb ik als bestuurder nog niet eer der meegemaakt", aldus districts bestuurder Schoone over de reac tie van Dow. het uit de brand helpen van ple ziervaartuigjes. Veertien keer raak ten sportvissers in de problemen; vijf keer werden beroepsvissers ge holpen, zes keer andere beroeps- vaarders, vier keer zwemmers en één keer een kitesurfer. Ook rukte de KNMR vier keer uit om opvarenden die medische hulp nodig hadden van een schip te -halen. „We hebben meer dan 150 men sen geholpen. Tien procent van hen zou er zonder onze hulp ern stig aan toe zijn geweest of mis schien zelfs zijn overleden", weet De Cocker. Veel van de door de KNRM gehol pen vaarlieden worden na een red dingsactie donateur. De secretaris en de schipper zouden het mooi vinden als veel meer -mensen een bijdrage leveren. De schipper is be roeps, maar alle opstappers en an dere medewerkers zijn vrijwilli gers. Bij beschikking van de kantonrechter te Terneuzen d.d. 28 januari 2009 is Tamara Hanneke Corrie Boone, geboren te Karachi op 14 mei 1988, wonende te 4571 MC Axel, Hugo van der Goesstraat 5, onder curatele gesteld met benoeming van A. Boone en S.M.P. Maas tot curatoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25