'Ik durf Fonteyne wel aan' 10% KORTING Veiligheidseisen rem op uitvoering plannen op Brouwersdam OPENING OPENING OPENING Donderdag 5 februari RUDI MOENS Oproep: wie kent Karei Manni? O N LY VERO MODA Street One CECIL Donderdag 5 februari openen wij onze deuren van onze nieuwe dames7meidenwinke! in Middelburg. Onze merken zijn ONLY, Vero Moda, Street One en Cecil. Deze merken staan voor een vlotte, modische collectie, voor de meiden en dames van deze tijd. OP DE COLLECTIE. Donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 februari. W PZC Woensdag 4 februari 2009 21 Primera heeft optie op pand in winkelcentrum. En ook de VW wil. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Overal in het land ver dwijnen postkantoren... Maar niet in Vlissingen. Harrie van Hal, van de Primera aan het Scheldeplein, blaast het agentschap nieuw leven in. En daarmee de Fonteyne. De 'sigarenboer' zegt zijn verhui zing naar het winkelcentrum voor tachtig tot negentig procent rond te hebben. Het gaat om het hoek pand op de kop van de Lange Zel- ke, recht tegenover de Rabobank. „Alleen moet de verhuurder mij nog tegemoet komen. De huur is pittig, driehonderd euro per vier kante meter per jaar, en dan zijn de servicekosten ook nog eens vier keer zo hoog als waar ik nu zit. En nog wat flauwekulletjes. De BAM zal toch water bij de wijn moeten doen, anders raakt de Fonteyne na tuurlijk nooit vol." Maar daar heeft Van Hal wel ver trouwen in. Hij hoopt er voor sep tember in te zitten. Met niet alleen een verdubbelde winkelvoorraad, maar dus ook een postagentschap van TNT. Een XXL-versie nog wel. „Toch blijft voor mij nog genoeg ruimte over om Uit te breiden met kantoorartikelen en souvenirs." Bang dat hij een desolaat Schelde plein achterlaat, is de ondernemer niet. „Welnee, dat pandje ben ik zo kwijt. Het is ook niet zo dat ik daar weg wilde, zeker niet, maar ik maakte me zorgen om het verdwij nen van het postkantoor. En uiter aard ook om de Fonteyne. Daar is gewoon iemand nodig die de start durft; te maken. Makelaars hebben in het begin de fout gemaakt klei ne, jonge ondernemers weg te stu ren. Nou, laat mij die voortrekkers rol nu dan maar vervullen. Ik durf het wel aan. Op korte termijn zal ik erop achteruit gaan, het zal me de eerste jaren best twee ton kos ten, maar ik ben ervan overtuigd dat ik over vijfjaar lach." WW De voorzitter van de Vlissingse winkeliersvereniging wil een voortrekkersrol vervullen door in de Fonteyne te trekken. Hij ver wacht dat het loopje terugkomt. Carla Schönknecht lacht dan graag mee. Want ook de VW in Vlissin gen wil in de Fonteyne, bevestigt de directeur. „We zijn daar inder daad mee bezig, maar we hebben het nog niet rond. Ik denk dat wij een leuke aantrekkingskracht zul len hebben op het gebied." M2Makelaar Martin van der Knaap wijst erop dat ook voor andere Fonteyne-units kandidaten zijn. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 ZELZATE (B) - Zelf kan hij er weinig mee, maar Etienne Spiessens kan het ook niet over zijn hart verkrij gen om een meer dan zestig jaar oude brief van Karei Manni uit Haamstede weg te gooien. Dus zoekt hij nu naar Manni of zijn na komelingen om de brief aan te overhandigen. Karei Manni schreef de brief op 26 januari 1946 aan een vriend Victor die hij een paar jaar eerder ontmoet had tijdens dwang arbeid in Duitsland. „Die vriend, dat was een neef van mijn grootva der", zegt Spiessens, woonachtig in het Vlaamse Zelzate. „Vandaar dat de brief nu in mijn bezit is." Bij de brief zit een naamkaartje van Manni. „Hij was getrouwd met een vrouw Auperlé. En het adres kan ik niet goed lezen, maar er lijkt Breedsesteenweg in Haam stede te staan." Wie meer weet over Karei Manni of zijn nakomelingen, kan contact op te nemen met de PZC-redactie in Zierik- zee: 0111 454656 of schouwen- duiveland@pzc.nl. Ondernemer Harrie van Hal wil op de hoek van De Fonteyne een nieuwe zaak beginnen. foto Lex de Meester Veiligheidsbepalingen doorkruisen ambitieuze toekomstvisie. door Marlijn de Koning BROUWERSDAM - De uitvoering van de ambitieuze, breed gedragen ontwikkelingen op de Brouwers- dam loopt gevaar. De pakweg twintig overheden, in stanties en clubs die de plannen sa men maakten, lijken te weinig re kening te hebben gehouden met de wettelijke veiligheidseisen van de waterkering. De zaak kwam aan het rollen na dat Co Schot, directeur van Mari na Port Zélande op de Brouwers- dam, de conceptlegger voor de dam onder ogen kreeg. Dat is een door Rijkswaterstaat gemaakte technische tekening, waarop staat wat er met een waterkering wel en niet mag. „Daaruit blijkt dat bestaande on dernemingen hoogstens met tien procent mogen groeien en er voor nieuwe initiatieven nauwelijks mo gelijkheden zijn", stelt Schot. En laat nu voor de Brouwersdam net een heel pakket aan plannen klaarliggen. De dam moet jaarrond interessant worden voor alle doel groepen, onder meer door de komst van allerlei nieuwe voorzie- Wettelijke voorschriften over de veiligheid van waterkeringen dreigen de toekomstplannen voor de Brouwersdam in de war te gooien. ningen. Partijen als gemeenten, provincies, milieuorganisaties, Ka mer van Koophandel en recreatie ondernemers kwamen samen tot dat idee in het plan 'Zicht op de Gevelingen' en werkten het verder uit in een economische visie voor de dam. De eerste concrete plannen zijn er al. Zo wordt de tramlijn doorge trokken tot Scharendijke. Verder wordt er gekeken naar ontwikke lingen op de aanzet van de dam aan de Schouwse kant Wethouder Ad Verseput van Schouwen-Duiveland zegt onge rust te zijn. „In samenspraak met de gemeente Goedereede hebben we daarom een zienswijze inge diend." De definitieve legger moet dus nog worden vastgesteld. Volgens Verweij valt er echter niet te on derhandelen. „Mensen kunnen ons alleen wijzen op eventuele fou ten in de toepassing van de regels. Er kan dus geen sprake zijn van maatwerk." Blijft de vraag hoe het mogelijk is dat zo veel partijen zo lang een on derwerp als veiligheid over het hoofd zien. Verweij: „We hebben af en toe meegepraat over de plannen en wel degelijk gewaarschuwd dat er op zo'n dam minder mogelijk is dan veel mensen denken." Verse put kan zich daar niks van herin neren. „Misschien werken de ver schillende afdelingen van Rijkswa terstaat een beetje langs elkaar heen." Langeviele, 21 -23 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23