w Intimidatie stopt jagers PZC 12 29 Voorproefje Vrouw in top politie Zeeland WOENSDAG 4 februari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hans Beek, bedenker van jjfC- Playmobil overleden e jaargang nr. 30 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Inhaalrace Ajax niet beloond WALCHEREN Jacht op damherten in Kop van Schouwen voorlopig stilgelegd. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Jagers die ac tief zijn in de Kop van Schouwen zijn dusdanig bedreigd dat de jacht op damherten voorlopig is ge stopt. Dat heeft de Fauna Beheer Eenheid (FBE) bekendgemaakt. „Het is het gevolg van incidenten die naar onze opvatting zeer ern stig zijn", zegt voorzitter Jan Ra- mondt. „Iemand is de keel dichtge knepen. En als iemand uit zijn au to wordt gesleurd, iemand niet meer vrij naar zijn huis kan lopen, er stelselmatig foto's gemaakt wor den van woonhuizen van jagers, dan kun je niet anders dan de jacht stoppen." Uit gesprekken met jagers en be trokkenen (die anoniem willen blijven) blijkt dat de bedreigingen en intimidaties diep ingrijpen. Ze blijven ook niet beperkt tot het moment dat de jager daadwerke lijk jaagt. „Ik wil me niet laten inti mideren.", zegt een van hen. „Maar als je wordt gefotografeerd bij je huis wanneer je de poort uit gaat om naar je werk te gaan, is dat niet leuk." Anderen reppen van een bekraste auto en scheld- PW Jagers op Schouwen worden geïn- timideerd en bedreigd door actie voerders die tegen de jacht op damherten zijn. De jacht is daar om voorlopig stilgelegd. partijen. Wie achter de acties zit, is niet bekend, maar de FBE denkt dat het om mensen van buiten de provincie gaat. Door de aanwezigheid van actie voerders is onder vaste bezoekers van de natuurgebieden onrust ont staan. „Mensen bellen met Staats bosbeheer dat ze hun hondje niet meer in het gebied willen uitlaten omdat de sfeer zo grimmig is", zegt Jaap Geleijnse, voorzitter van de Wildbeheereenheid Schou- wen-Duiveland. Voor zover Jan Ra- AMSTERDAM - Topkoks Roger Rassin, Michel Louws ('t Veerhuis in Wolphaartsdijk) en Gilbert van der Heiden (vlnr) aan het werk in de keuken van het Amstel Hotel in Amsterdam. Diverse top koks gaven daar gisteren een voorproefje op de vijfde editie van de Nationale Restaurant Week. Zeshonderd restaurants, voor het eerst ook uit Zeeland, Overijssel en Groningen, doen er aan mondt weet, heeft geen van de geïntimideerde jagers aangifte ge daan bij de politie. Waarschijnlijk uit angst voor represailles. De vergunning voor de jacht is ver leend door de provincie. „Wij be treuren deze ontwikkeling zeer", zegt gedeputeerde Frans Hame link. Hij wacht af of de FBE de jacht nog hervat. De vergunning loopt tot eind februari. Tot nu toe zijn tachtig herten geschoten. pagina 3: commentaar MIDDELBURG - De Zeeuwse politie krijgt een vrouw als plaatsvervan gend korpschef Zij komt in de plaats van Marten Siderius, die per 1 april districtschef in Oosterhout wordt. Wie de vrouw is die de functie krijgt, is nog niet bekend. Tot nu toe bestaat de leiding van het Zeeuwse korps uit mannen. Bij de Zeeuwse politie worden ook de drie districtschefs vervan gen. Voor die functies geldt de verplich ting om die voor dertig procent op te vullen met vrouwen. pagina 2/3: werkdruk politie fors door grote onderzoeken chefs politiekorpsen rouleren Actievoerders moeten jagers met rust laten mee. Tijdens de culinaire week, van 2 tot 9 maart, serveren de deelnemende restaurants voor 25 euro een driegangendiner. foto Marcel Antonisse/ANP reacties: 568 Dit Irak-onderzoek is een wassen neus n§üism3 oneens 25% 75% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achter grond: 10; Meningen: 11; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530'' Jj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1