Historie is toch betaalbaar OPENING! 18 25 Voorlezen n Brandweerkazerne wordt archeologisch depot Donderdag 5 februari c N i k'{AAAsrk* ieuwe dames-/meidenwinkel in Middelburg. Zie onze advertentie op pagina 21 Ouderwets Walcheren moet zich op moderne toerist richten rlitf 17 Visafslag in Urk duikt in distributie schaal- en schelpdieren Woensdag 4 februari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl De ene collega op het Goese kan toor vertelde enthousiast over hoe hij zijn kleine meid elke avond voor het slapen gaan braaf voorleest. Voor de ander is dat allang verleden tijd. jaren lang zat ze elke avond in de schommelstoel, in de hoop de woordenschat van haar kroost te vergroten. Maar helaas, concludeert ze nu, die missie is mislukt. En dat lag niet aan haar kinderen. Ze treurt er echter niet om. Het voorlezen legde bij haar namelijk een ande re gave bloot. „Ik kan mensen hypnotiseren. Althans, mijzelf in elk geval, je wil niet weten hoe vaak ik zelf tijdens het voorlezen in slaap ben gevallen." Vlissingen lijdt geen verlies op Scheldekraan en vakbondsgebouwtje. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het college van Vlis singen kan opgelucht ademhalen: restauratie van de Scheldekraan en het vakbondsgebouwtje halen de winst op het Scheldekwartier niet weg. Die blijft bestaan: anderhalf miljoen euro nog wel. Drie maanden geleden verzuchtte wethouder - Piet Polderman nog dat het historische behoud, een wens van de raad, de grondexploi tatie naar een nulsaldo zouden ha len. En dat nul een gevaarlijk getal is. Inmiddels blijkt dat allemaal wel mee te vallen. De gemeente is aan de slag gegaan met Europese subsidies en nu lijkt, volgens de ge meente, drieënhalve ton voor reno vatie van de Scheldekraan in zicht. De rest van het geld, ongeveer een ton, legt ze zelf bij. Bovendien denkt de gemeente de renovatie- kosten voor het brakke vakbonds gebouwtje te dekken uit de op brengst van de verkoop ervan. Als de raad zich niet had verzet te gen verkleining van het aantal so ciale huurwoningen, was de winst op het Scheldekwartier nog groter geweest. Het scheelt iets meer dan een miljoen op de begroting. Maar de toekomstige wijk in Vlissingen krijgt tenminste wél haar 330 socia le huurwoningen. Het besluit van het college en later ook de raad om de kolossale Ma chinefabriek neer te halen, blijft onveranderd. Althans, voorlopig. Marktpartijen die denken winst te kunnen maken met het gebouw, hebben nog een maand de tijd om hun plan in te dienen. Maar tot nu toe heeft de gemeente 'behalve wat reacties' nog niets gezien. Raadsleden bedachten nog een an der idee om geld te besparen op het Scheldekwartier. Onderzoek of de jachthaven versneld kan wor- Het nieuwste saldo voor het Scheldekwartier in Vlissingen is anderhalf miljoen winst. Dat is geen nul, zoals wethouder Polder man vorig jaar nog voorspelde. den aangelegd, luidde het verzoek. Maar dat gaat niet gebeuren. Het college wil geen grote civiele wer ken naar voren halen. Zij houdt het liever 'kostenneutraal'. Het saldo van het Scheldekwartier varieert nogal eens. Na tekorten van aanvankelijk 62,5 en 42,3 mil joen en later •weer achttien en elf miljoen, kwam het onlangs uit op een winst van 2,4 miljoen en nu dus op i,s miljoen. Maar wie vermoedt dat de finan ciële afdeling van de gemeente Vlissingen creatieve calculatoren herbergt, komt volgens de voor lichter, Mirjam de long, toch be drogen uit. „Zo'n saldo verandert tussendoor. Dat is gewoon een gro wing process." Auto Poppe krijgt monopolie op VW GOES - Auto Poppe uit Vlissingen heeft van VW-Audi-importeur Pon het dealerschap in Goes gekre gen na het faillissement van gara ge Van Strien. Poppe, met ook een vestiging in Terneuzen, is nu de enige VW-dealer in de provincie. Het Vlissingse bedrijf neemt de failliete boedel van Van Strien niet over, maar is op zoek naar een ei gen pand in Goes, pagina 23: monopolie Hennepkwekerij in Vlissings huis ontdekt VLISSINGEN - In een woning aan de Bonedijkestraat in Vlissingen is gis terochtend een hennepkwekerij ontdekt. De politie heeft een 35-ja- rige man uit Goes aangehouden voor betrokkenheid bij de kweke rij. Volgens de politie werd er met 75 planten wiet geteeld. De kweke rij bevond zich in een van de ka mers in het huis. De reinigings dienst van de gemeente heeft de hennepplanten vernietigd. Jongens aangehouden wegens brandstichting 's-GRAVENPOLDER - Zes jongens in de leeftijd van 15 en 16 jaar hebben vrijdag in een pand in aanbouw aan het Klimopplein in 's-Graven- polder voor enkele duizenden eu ro's schade aangericht door brand stichting. De zes zijn door de poli tie aangehouden en hebben be kend. De jongens hadden glaswol in brand gestoken in het pand in aanbouw bij sporthal De Zwake. logische vondsten, komen in het verbouwde ge bouw ook kantoren en stallingsruimte voor de bussen van de SCEZ en de Erfgoedmobiel. Het is de verwachting dat de nieuwe vestiging van de SCEZ in januari 2010 wordt opgeleverd. De hoofdvestiging van de SCEZ blijft locatie De Burg aan de Groenmarkt. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In opdracht van de provincie is de ze week begonnen met de verbouwing van de voormalige brandweerkazerne aan de Looierssin gel in Middelburg. In het gebouw zal een deel van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) worden ondergebracht. In dit gebouw, Het Schuitvlot, komen het Zeeuws Archeologisch Depot en de Monumen- tenwacht van de SCEZ. De totale kosten voor de verbouwing bedragen 3,5 miljoen euro. Dat geld gaat vooral zitten in het aanbrengen van klimaat beheersing en het wegwerken van achterstallig onderhoud. Naast de depotruimtes voor archieven en archeo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19