Vakantiestips... ©stipreizen.nl Verwijten in kwestie Irak vliegen over en weer PZC Woensdag 4 februari 2009 j 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Paarden Het artikel over verwaarloosde paarden 2 februari) is symptoma tisch voor een maatschappij waar in iedere behoefte ogenblikkelijk bevredigd moet worden. Wil doch terlief een pony, dan kopen we toch een pony? Die kosten tegen woordig bijna niets meer en zo'n beestje 'eet toch niks anders dan gras, dus het kan best op het veld je bij ons achter staan'. En blijken de verzorging en de kosten toch te gen te vallen, dan moet de pony zichzelf maar zien te redden. Zoals het moderne Nederlanders be taamt worden we agressief of de pressief of schuiven we de verant woordelijkheid op een ander af Een maatschappij die zo met die ren omgaat, wordt op den duur ook onleefbaar voor mensen. Over belangrijke beslissingen moet je eerst eens goed nadenken. En veel dingen die aanvankelijk 'zo leuk' lijken, kosten nu eenmaal tijd, geld, liefde, toewijding en in spanning. Ouderwets en niet altijd leuk, maar wel waar. Floortje Zwigtman Diamant 28, Middelburg Woningcorporaties In de huidige discussies over de graaicultuur van vooral bankdirec teuren valt ook het volgende op in een artikel van 31 januari. Als sluit stuk van een artikel over lonen bij woningcorporaties staat vermeld: 'Ook bij Woongoed Zeeuws-Vlaan deren De Alliantie zitten bestuur ders boven de grens van jaarlijks 300.000 euro'. Ongelooflijk. Bijna 10 keer het modale loon in Neder land. Buiten elke proportie en niet in verhouding staand tot een func tie als bestuurder van een woning corporatie. Topambtenaren bij bij voorbeeld het Rijk halen nog niet de helft van zo'n beloning. Triest voor bewoners die uiteindelijk die absurde beloningen moeten beta len. De vraag is tenslotte wie ver antwoordelijk is voor deze belonin gen. Regelen de bestuurders dit zelf? Kees den Braven, Hogeweg 5, Hoofdplaat Sportclubs Gisteren verbaasde ik mij weer eens over de arrogantie van PvdA-wethouder Polderman van Vlissingen (2 februari). Onze sport clubs zitten met grote onzekerheid betreffende het sportpark. Er is be loofd dat er in januari gepraat gaat worden en er exacte cijfers gepre senteerd zouden worden aan de ge meenteraad. Niks dus. Geen gesprek betreffen de de wensen van de sportvereni gingen. Geen exacte cijfers. Geen briefje met excuses waarom het ge heel verlaat is. Helemaal niets. Re gent Polderman (zeg maar Piet) re gelt het allemaal vóór het volk, maar niet in samenspraak mét het volk. Begrijpt deze Polderman, die overigens helemaal niet democra tisch is gekozen, dan helemaal niet dat er honderden sporters en hun bestuurders op enige inspraak, voorlichting en medewerking zit ten te wachten of geeft het een heerlijk gevoel van macht te weten dat er veel mensen van je afhanke lijk zijn? Frans van der Geest Badhuisstraat 73, Vlissingen Irak Kritische vragen over de oorlog in Irak pleegt onze minister-presi dent terzijde te deponeren met de woorden; 'je moet het zo zien...", waarbij hij veel praat en niets ant woordt. Onder druk van niet en kel de oppositie voelt hij zich ge dwongen die vragen te ontlopen middels een onderzoek, merkwaar dig genoeg door hem zelf inge steld, om een parlementaire enquê te te vermijden of te ontvluchten (3 februari). Onze pleiter voor 'nor men en waarden' maakt zichzelf ongeloofwaardig door zijn gebrek, aan openheid en oprechtheid en door verdoezeling van het kriti sche rapport Irak, waar hij als MP van de inhoud op de hoogte is of moet zijn. De vraag wat de werkelijke reden is van de politieke instemming met de oorlog blijft keihard staan. Ook de vraag wat de intentie is ge weest van de bezoeken aan Bush met de Hoop-Scheffer en later Ver hagen blijft overeind. Zonder enquête blijft de onvrede en de achterdocht hangen. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Irak 2 De Tweede Kamer zet zichzelf bui tenspel doordat er geen Kamer meerderheid is die een parlemen tair onderzoek steunt (3 februari). En dat is terecht: diverse partijen in de Tweede Kamer hopen op gro te herrie in de publiciteit, en den ken daarmee extra publieke steun te krijgen. Dat lukt niet door het beheerste plan van het kabinet. Er komt zo eindelijk tijd voor de werkelijke zaken, zoals de krediet crisis en alle ellende die daaruit voortkomt. Veel mensen vinden dat belangrijker dan een onderling spelletje 'Mens-Erger-Je-Niet' van Haagse dames en heren: dat is pas echt schadelijk voor de democra tie! Het kabinet behoudt de regie. M.H.Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Fietspad De Deltacommissie had toenter tijd drie jaar nodig voor haar ex treem complexe planning. Weer drie jaar later werd in 1959 de Del tawet ondertekend. Zoals gezworene Steijaert zich in de krant van 3 februari herinnert, werd 38 jaar geleden al gesproken over een fietspad Oostburg-Groe- de, dat er volgend jaar versneld zal komen. Wijs door ervaring hoopt hij op 2015. Zeer optimistisch, want dit jaar is het 11 jaar geleden dat de eerste MER (Milieu Effect Rappor tage) voor de N61 uitkwam Elf lange jaren miljoenen kostende engineering zonder één enkel tast baar resultaat. Wel vage beloften en kilo's rapporten. Waarom maken de regenten in de Abdij van Middelburg zich druk ker over het doorsteken van Zeeuws-Vlaamse dijken dan over een dodenweg, die tevens de be langrijkste oost-west verbinding vormt? Ligt de oorzaak in vergrijzing van de Abdij en is de 'spirit' er uit? Mis schien tijd voor een N6i-onder- zoekscommissie naar wanbeleid in die 11 jaar, waardoor er nog jaar lijks doden vallen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet 'Privatisering van energie en andere sectoren leidde tot banen- en kwali teitsverlies, manipulatie en het sti muleren van graaicultuur' Ziekenhuisfusie (3) Wat blijft is een ambivalent gevoel over de demonstratieve tocht d.d. 31 januari te Vlissingen voor het behouden van een volwaardig Zie kenhuis Walcheren. Niet vanwege de opkomst, die was goed, maar het feit dat wij in een ontwikkelde maatschappij anno 2009 voor een essentiële zaak als gezondheidzorg moeten demonstreren. Veiligheid, verkeer, openbaar ver voer, onderwijs, cultuur, energie voorziening, milieu en gezond heidszorg zijn zaken die ons allen direct aangaan en de overheid dient haar verantwoordelijkheid in deze zaken te (her)nemen. De privatisering, met hun directies en raden van toezicht, heeft nage noeg overal geleid tot verschraling, banenverlies, kwaliteitsverlies, ge sloten organisaties, manipulatie en het stimuleren van graaicultuur. Het is beter de tientallen miljar den aan belastinggeld, die nu be steed worden aan het wanbeleid van banken, in te zetten op voor noemde gebiqden. Het biedt in on ze democratische samenleving meer succes voor controle, sturing, gewenste kwaliteit, werkgelegen heid en een gezondere, breed ge dragen samenleving! Leon Riekwell Vrijdomweg 18 4382 BB Vlissingen Oppositie stelt dat kabinet debat wel heel snel wil voeren. DEN HAAG - De WD wil dat Ka mervoorzitter Gerdi Verbeet pre mier Jan Peter Balkenende dwingt alsnog vragen te beantwoorden in de kwestie Irak. Verbeet weigert dit, omdat ze zich niet in een in houdelijk debat wil mengen. Vol gens de WD gaat Balkenendes weigering in tegen alle fatsoensnor men. Fractieleider Mark Rutte wil meer weten over publicaties in de me dia van de afgelopen weken waar uit zou blijken dat het kabinet in 2003 wel degelijk heeft overwogen militaire steun aan de Ameri kaans-Britse inval in Irak te verle nen. Balkenende vindt dat hij niet meer op de vragen hoeft in te gaan, maar dat dit nu een taak is van de commissie-Davids. Volgens minister Maxime Verha gen van Buitenlandse Zaken lig gen de antwoorden op de betref fende vragen overigens al klaar op zijn ministerie. Zowel de WD als D66-leider Alexander Pechtold ver wachten daarom dat de premier die vandaag keurig aan de Kamer zal geven tijdens het debat over de instelling van de commissie-Da vids. Hij wil ook weten hoe de commissie te werk zal gaan en wat haar opdracht is. Zelfs over de dag waarop het debat wordt gehouden is een gevecht ontstaan De oppositie constateert dat het kabinet het debat wel heel snel wil voeren. Vermoedelijk, omdat de oppositie dan nauwelijks tijd heeft zich voor te bereiden. Doorgaans stelt de regering de confrontatie met de Kamer juist zo lang moge lijk uit. CDA-fractieleider Pieter van Geel verwijt de oppositie dat die hele maal niet uit is op het vinden van de waarheid over de besluitvor ming rond de inval in Irak. „Zelfs over de dag waarop het debat zou moeten worden gehouden is een gevecht ontstaan tussen oppositie en coalitie. De chaos is compleet", constateert Van Geel. Voor hem is het 'overduidelijk dat de oppositie alleen maar in politiek gewin is geïnteresseerd'. Van Geel bestempelt de WD als 'hoogtepunt' van politiek opportu nisme. „Zes jaar lang heeft deze partij op de lijn van het kabinet ge zeten en nu is ze ineens volkomen gedraaid." Hij verwijst ook naar Femke Halse- ma, fractievoorzitter van Groen- Links, die heeft gezegd dat de pre mier de kalkoen is die zijn eigen kerstmenu samenstelt. Zij zou niet uit zijn op de feiten maar op het beschadigen van de premier en zijn partij. Halsema: „En dat zegt het CDA?! Die partij heeft zes jaar lang elk on derzoek tegengehouden, maar stemt er nu ineens mee in, omdat de beeldvorming in haar nadeel is omgeslagen." •voorwaarden allerlaagste oriiSRaranlie zie www.stinreizen.nl. Prijzen d.d o.b.v. 2 ners. oer kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 Weekend/e ''n winnen? •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden Mefd u voor 1 S"P "'euwsbrief In a'S' aan voor <*e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11