effeweg.nl ontsla iemand' Winters weer geselt delen van Europa 'Israël niet van plan Gaza weer aan te vallen' *1 supervoordelige busreizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Hoogtepunten: stadstour Florence, Rome en Napels o.l.v. een gids, bloemeneiland Capri, Sorrento, rondrit Amalfikust, Pompei', Vesuvius, Orvieto. 11 hotelovernachtingen, 11 maal ontbijt, 11 maal stadswandeling Florence, Rome en Napels o.l.v. een Nederlands sprekende gids, Nederlands sprekende gids op dag 7 en 9, vervoer per Comfort Class touringcar PZC Dinsdag 3 februari 2009 1 7 Extreem weer in Engeland, Frankrijk, België en Spanje. LONDEN - Bij een tornado in het Zuid-Spaanse Malaga zijn gisteren zeker 25 mensen gewond geraakt. De wervelwind met windsnelhe den van 180 kilometer per uur richtte in de doorgaans aangena me badplaats aanzienlijke schade aan. Elders in Europa zorgden win terse buien voor schade en slacht offers. Sneeuwstormen legden het ver keer in grote delen van het zuiden van Engeland volkomen lam. Scho len en vliegvelden sloten hun deu ren. Op de Londense luchthaven Hea throw gleed een Cypriotisch ver keersvliegtuig van de landings baan. Daarbij vielen geen gewon den. De luchthaven sloot zijn lan dings- en startbanen later voor het verkeer. Londen kwam in de nacht van zondag op maandag on der een dik pak sneeuw te liggen. In Frankrijk had vooral het weg verkeer, veel hinder van sneeuw, vooral in de regio Parijs en in het oostelijke Straatsburg. Italië werd getroffen door storm en zware re gens. Overstromingen en aardver schuivingen als gevolg van de re genval kostten in het weekeinde drie mensen in Zuid-Italië het le ven. De haven van Genua moest gisteren dicht. De scheepvaart on dervindt veel hinder van het nood weer en meer dan achthonderd ki lometers Italiaanse snelweg zijn onbruikbaar geworden door sneeuwbuien. In heel Italië worden meer dan 5600 plekken bedreigd door over stromingen of aardverschuivingen, waarschuwde gisteren de chef van de burgerbescherming en rampen bestrijding, Guido Bertolaso. In België zorgde het weer voor vier honderd kilometer file. Muammar Khadaffi. foto ANP Khadaffi voorzitter van Afrikaanse Unie ADDIS ABEBA - De Libische leider Muammar Khadaffi is gisteren ver kozen tot voorzitter van de Afri kaanse Unie (AU). Dat gebeurde tijdens een stemming in de Ethio pische hoofdstad Addis Abeba. Khadaffi is de opvolger van Jakaya Kikwete, de president van Tanza nia. Het voorzitterschap rouleert onder de staatshoofden. Elk jaar wordt een andere preses gekozen. Leden van het Joodse B'nai B'rith demonstreren in Parijs tegen opheffing van de excommunicatie van Richard Williamson. foto Lucas Dolega/EPA Controverses rond het Vaticaan In 2006 reageert de islamitische wereld geschokt op een toespraak van de paus. Hij citeert de 14e eeuwse keizer Manuel II Palaeologus. Die zei: 'Laat mij zien wat voor nieuwe dingen Mohammed (de profeet, red.) heeft gebracht, en jij zult alleen slechte en inhumane dingen vinden, zoals dat hij heeft voorgeschreven het geloof dat hij predikte met het zwaard te verspreiden'. In 2007 bekrachtigt Benedictus een dogma van de Congregatie voor de Geloofsleer. De congregatie meent dat protestantse kerken niet echt kerk zijn, omdat ze de juiste leer en een juiste visie op de sacramenten, vooral de eucharistie, missen. In januari 2009 heft Benedictus de excommunicatie van bisschop Richard Williamson op. Die beweert dat er 'overweldigende bewijzen' zijn dat er maar 300.000 joden in WOII zijn gedood door de nazi's. Februari 2009 ontstaat beroering bij aanstelling van priester Gerhard Wagner tot hulpbisschop in het Oostenrijkse Linz. Wagner noemde de fi guur van Harry Potter ooit 'boodschapper van de duivel'. Daarnaast zegt hij dat inwoners van New Orleans in 2005 gestraft waren met de dodelij ke orkaan Katrina vanwege hun 'onzedige gedrag'. JERUZALEM - Israël heeft geen plan nen voor een nieuw groot offen sief in de Gazastrook. Dat zei de Is raëlische minister van Defensie Ehud Barak gisteren tegen de nieuwssite YNet news. Eergisteren voerde het leger van Is raël nog een reeks aanvallen uit in de Gazastrook. Onder meer smok- keltunnels waren het doelwit. Een Palestijn kwam daarbij om het le ven. De aanval was een reactie op raketbeschietingen op Zuid-Israël vanuit de door Harnas gecontro leerde kustenclave. „We zeiden dat er een antwoord zou komen, en dat antwoord is zondagavond gegeven", aldus Ba rak. Hij lijkt daarmee in te gaan te gen premier Ehud Olmert. Die had een 'buitenproportionele' aan val aangekondigd. Harnas zegde onlangs toe geen ra ketten meer te zullen afvuren op Israël. De beschietingen waren voor Israël aanleiding in december om de Gazastrook binnen te val len. De VN gaan Israëlische bombarde menten op VN-instellingen in Ga za tijdens dat offensief zelf onder zoeken. Israël nam daarbij ook scholen die door de VN worden gerund onder vuur. Het hoofd van het Bureau voor Coördinatie van Humanitaire Zaken, John Holmes, zei gisteren dat eerst de resultaten van een Israëlisch onderzoek wor den afgewacht. Daarna doen de VN zelf onderzoek. Dan komen ook schadevergoedingen ter spra ke, aldus Holmes. De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad riep gisteren op tot een boycot van Israëlische goede ren. Ook wil hij vervolging van Is raëlische leiders voor hef offensief in de Gazastrook. Hamas-leider Khaled Meshaal was gisteren bij hem op bezoek. Hoogtepunten: stadstour Berlijn, Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie, Gedachtniskirche, Unter den Linden, Reichstag, boottocht rivier Spree, lichttour, Fernsehturm, Potsdam, park Sanssouci. 2-4 hotelovernachtingen, 2-4 maal ontbijtbuffet, vervoer per Tourist Class touringcar 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, vervoer per Comfort Class touringcar Hoogtepunten: grotten van Postojna, Pula, Porec, Euphrasius basiliek, boottocht langs Brijuni eilanden en Limski fjord, eiland Krk, Plitvice meren, Lovran, Sint-Joris kerk, Ucka. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. fnnk nmpn^rpÏ7pn mnnpliik (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden ■^KEURMERK V BEDRIJF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7