KNRM wil een extra reddingspost Stip er eens op uit.. ©stipreizen.nl Sportpaleis in top vijf Billboard Onverwachte sneeuwpret in Clinge z PZC Dinsdag 3 februari 2009 23 Antwerpse muziek- arena gemiddeld goed koopste kaartje. door Eugène Verstraeten ANTWERPEN - Het Antwerps Sport paleis scoort goed in het door Bill board gepubliceerde overzicht van de Top to Venues. De Antwerpse evenementenzaal, die ook door veel Zeeuws-Vlamingen wordt be zocht, staat wat bruto-inkomsten betreft op de vijfde plaats en moet in Europa alleen de Londense O2 Arena laten voorgaan. Volgens het Amerikaanse muziek blad Billboard heeft het Sportpa leis het óp één na hoogste aantal bezoekers en met 49 euro de aller goedkoopste gemiddelde ticket prijs. „Dat is de helft van wat be zoekers gemiddeld voor een kaar ten in de O2 Arena betalen. „De permante zorg van de organisato ren om betaalbare evenementen te realiseren is dus lonend", aldus Paul Vlaminck van het Sportpa leis. Na Madison Square Garden komt het Sportpaleis op de twee de plaats wat bezoekersaantallen betreft (1.239.436). CLINGE - Leerlingen van de rooms-katholieke ba sisschool St.Bernardus in Clinge konden giste rochtend hun lol niet op. Onverwachte sneeuw pret! Natuurlijk, de weerdeskundigen hadden al gewaarschuwd, niettemin lag Zeeuws-Vlaanderen maandagochtend in een mum van tijd onder een flinke laag sneeuw. In Clinge, maar ook elders, rukten bewoners en schoolkinderen uit met schop en bezem om de stoepjes begaanbaar te nemen. Overigens duurde de pret niet erg lang; in de loop van de dag verdween de sneeuw weer voor het grootste deel. foto Camile Schelstraete Vrijwilligers Hansweert krijgen plek in bedieningsgebouw. door Raymond de Frel HANSWEERT - De Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij (KNRM) wil op termijn een extra reddingsboot inzetten voor calami teiten op het oostelijk deel van de Oosterschelde. lan de Vries van de nieuwe KN- RM-post in Hansweert stelt dat er nog geen officieel besluit is geno men, maar dat het desondanks ze ker is dat er een extra reddings boot óp de Zeeuwse wateren zal gaan varen. „De filosofie van het Kustwachtcentrum is dat de KN RM binnen een half uur bij een ca lamiteit moet kunnen zijn. Vanaf het reddingsstation Noordland op Neeltje lans lukt het niet om bin nen dat tijdbestek op het oostelijk deel van de Oosterschelde te zijn." Dat was ook het geval met de Zeé- manshoop uit Breskens. „Die kon niet snel genoeg op het oostelijk deel van de Westerschelde ko men, dus is er een KNRM-station in Hansweert op poten gezet." Er wordt onderzocht wat de meest geschikte locatie is voor een extra post. Daarbij wordt gedacht aan onder meer Yerseke, Wemeldinge én Hansweert. „Vanaf de buiten kant van de sluis in Hansweert kunnen we de Westerschelde op, maar met een boot aan de kanaal kant van de sluis kunnen we ook naar de Oosterschelde varen. Als De KNRM wil op termijn een extra reddingsboot ingebruikne- men om ook tijdig bij calamitei ten op de oostelijke Oosterschel de te kunnen zijn. die laatste optie waarheid wordt, zouden we misschien ook de hui dige groep vrijwilligers van de red dingsboot Jan van Engelenburg voor deze nieuwe boot kunnen in zetten", zegt De Vries. Die groep bestaat nu uit ongeveer dertig mensen. Zij kunnen straks in Hansweert gebruikmaken van een ruimte in het bedieningsge bouw van Rijkswaterstaat. Lia van Dijke van Rijkswaterstaat beves tigt dat haar werkgever de toezeg ging heeft gedaan, maar die moet nog wel schriftelijk worden vastge legd. De Vries: „Daarmee lopen we vooruit op het plan van Rijks waterstaat om de sluizen op af stand te bedienen. Het gebouw komt dus niet leeg te staan, wij mogen er een mooie bemannings ruimte inrichten. Wij opereren nu nog vanuit twee containers. Die behouden we ook, maar dan puur als opslagruimte." De Vries gokt erop dat het station in Hansweert in mei operationeel is. „Maat dat is afhankelijk van het tempo waar in onze vrijwilligers' zich bekwa men in alle vaardigheden. Er wordt bijna dag en nacht ge traind." Radisson SAS at Disneyland® Resort Paris**** Aankomst febr. t/m okt. Inclusief: 2 of 3 nachten in Radisson SAS at Disneyland® Resort Paris***' incl. ontbijt. Ook toegangskaarten mogelijk. Vertrek mei t/m okt. Inclusief: vliegreis, taxen, transfers, 8-daagse cruise**** o.b.v. vol- pension, 3 nachten Istanbul incl.ontbijt. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 ■voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Catamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden Weekend Ber/i,n winnen? Méld 0 VOor j St'P nieuwsbrief S' aan voor de Berlijn vnn, weS naar Personen! Inschrijving geopend voor quiz Sint Jansteen SINT JANSTEEN - De Stichting Buru Nyakwere Nederland uit Hulst houdt zaterdag 14 maart voor de vijfde keer een quizavond. De bij eenkomst is in De Warande, aan de Wilhelminastraat in Sint Jan steen en begint om 19.30 uur. Er wordt gespeeld in teams van maximaal vier personen. Het in schrijfgeld bedraagt 16 euro per team. Inschrijven kan via info@sbnn.nl of 0114-310385. Watersnoodmuseum zoekt spullen OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is op zoek naar voorwerpen uit en over de ramp van 1953. De huisraad komt na de verbouwing van het mu seum in het nieuwe gedeelte over onder meer emoties en herinnerin gen aan de ramp. Het gaat om klein meubilair, maar ook servies goed, speelgoed en koffers komen in aanmerking als museumstuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75