PZC I 17 Fietspad Oostburg-Groede in 2010 Schone lucht Terneuzen Z E E U WS - VLA AN DEREN 18 25 Alle leerlingen De Rede straks onder één dak Plattelanders en Zoma brengen samen De Jantjes tot leven Niets is zo veranderlijk als het griepvirus Dinsdag 3 februari 2009 Provincie, gemeente en waterschap delen twee miljoen aanlegkosten. door Wout Bareman GROEDE - Het fietspad Groe- de-Oostburg wordt versneld aange legd. Na uitgebreid bestuurlijk overleg hebben de provincie, de ge meente Sluis en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen daarover over eenstemming bereikt. In de nota Fietsbeleid van het waterschap stond de aanleg van het fietspad aanvankelijk op het programma voor 2015. Dat leidde tot veront waardiging in politieke kringen en onder de bevolking in het westen. Al in 1972 vond het gemeentebe stuur van het toenmalige Oost burg dat hoge prioriteit aan het project moest worden toegekend. Daarna gebeurde er decennia lang niets meer. Nu echter hebben de drie betrokken partijen besloten dat het fietspad in 2010 moet wor den aangelegd. Ook over de kosten verdeling is overeenstemming be reikt. Het waterschap betaalt één miljoen en de gemeente en de pro vincie passen het andere miljoen bij. Hoeveel de provincie en de ge meente bijdragen is overigens nog onderwerp van overleg. Gezwore ne Dennis Steijaert (wegen en ver keersveiligheid) van het water schap spreekt van een 'historisch moment'. „Moet je je voorstellen dat er al in 1972 over werd gespro ken; toen was ik nog maar vier. Ik denk dat ze met dit besluit in NW Een lang gekoesterde wens van West-Zeeuws-Vlaanderen gaat eindelijk in vervulling. Al in 1972 gaf de toenmalige gemeente prio riteit aan aanleg fietspad. West-Zeeuws-Vlaanderen heel blij zijn. Zeker uit oogpunt van ver keersveiligheid, vooral voor de schooljeugd en recreanten, is de aanleg van groot belang." Het traject van het vijf kilometer lange fietspad loopt via de Scherp- bierseweg, Scherpbier en de Maai- dijk. Het pad wordt over de hele lengte aan één kant van die wegen aangelegd, zodat het aantal over steekplaatsen voor fietsers tot een minimum wordt beperkt. Er ligt inmiddels een eerste schets op de tekentafel. De komende maanden wordt het project verder uitge werkt. Er moet hier en daar nog wel wat grond worden verworven, maar Steijaert verwacht daarbij geen problemen. Wel moet een aantal kabels en lei dingen worden verlegd en moet re kening worden gehouden met een aantal procedures in het kader van de ruimtelijke ordening.' In de loop van het voorjaar wordt een informatie- en inspraakavond ge houden. Wanneer de aanleg pre cies begint, durft Steijaert niet te zeggen. „Ik hou liever een slag om de arm dus zeg ik: in de loop van 2015." Getuigen steekpartij Terneuzen melden zich TERNEUZEN - Bij de politie hebben zich na een getuigenoproep twee getuigen gemeld van de steekpartij van zondagochtend in de Nieuw- straat in Terneuzen. Een 25-jarige man raakte daar bij een ruzie ern stig gewond en ligt in kritieke toe stand in het ziekenhuis in Gent. Volgens de politie waren er zo'n tien mensen die de steekpartij heb ben gezien. Er is nog geen verdach te aangehouden. Knotters aan de slag in Zeeuws-Vlaanderen SLUIS - De knotwerkgroep van de natuurbeschermingsvereniging het Duumpje knot op zaterdag 7 fe bruari vanaf 9.00 uur bomen op het Wallenpad tegenover Bol- werk-zuid in Sluis (info via 0117-3011835). Knotters uit Mid den- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen verzamelen om 9.00 uur aan de werkschuur van De Stelkluut in de Walstraat in Terneuzen. Informa tie via 06-22792100. Streekvertellers treden op in Hooge Platen BRESKENS - Streekvertellers komen morgen naar zorgcentrum Hooge Platen om vanaf 19.30 uur oude en zelfgeschreven verhalen te vertel len. Christian de Letter, Raymond Wauters en Truus Kindt vertellen een verhaal. Engel Reinhoudt doet dat ook en begeleidt zijn verhaal met muziek. Conchita de Krijger speelt ook en dialectdeskundige Piet Scheerders praat het vertelpro gramma aan elkaar. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er is niets mis met de luchtkwaliteit boven de gemeente Terneuzen. Dat blijkt uit de rap portage over de luchtkwaliteit voor het jaar 2007. De rapportage is opgesteld omdat er in voorgaan de jaren wel overschrijdingen wa ren van de wettelijke normen van een aantal stoffen. Nagegaan is of er sprake is van overschrijdingen van de wettelijke luchtkwaliteits normen voor de verontreinigende stoffen stikstofdioxide, koolmo noxide, fijn stof en benzeen. Hier bij is geconstateerd dat overal in de gemeente voldaan wordt aan de luchtkwaliteitsnormen. In de Guido Gezellestraat was er in 2006 nog een overschrijding van het 24-uur gemiddelde voor wat be treft fijn stof. Volgens het rapport zijn er de komende jaren geen knelpunten te verwachten. TERNEUZEN - Op het terrein naast de scho- werd verricht door wethouder Cees Liefting. plaats. Met de uitbreiding komen alle leerlin- lengemeenschap De Rede in Terneuzen is gis- Aan de bestaande school wordt 2.000 vierkan- gen van De Rede in één gebouw te zitten, teren de eerste paal geboord voor de uitbrei- te meter aangebouwd, en ook binnen de Praktijklokalen worden aangepast, leerpleinen ding van de school. De officiële handeling school vindt een intensieve verbouwing gerealiseerd en een technasiumwerkplaats in gericht. Ook worden een nieuw restaurant en bakkerij gebouwd en wordt de parkeergele genheid uitgebreid. De oplevering is naar ver wachting half 2010. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69