Kritiek op verhuur stadhuis Goes stipreizen.nl er eens op uit... Stip Uitzicht op pension in kerk Vrachtauto belandt in de sloot SPZC Dinsdag 3 februari 2009 23 Voorzitter Culturele Raad betreurt nieuwe functie als kantoor. door Frank Balkenende GOES - De Goes Culturele Raad be treurt dat de gemeente (leegstaan de) monumenten geen culturele bestemming geeft. Zo wordt een deel van het historische stadhuis aan de Grote Markt voor minstens twee jaar verhuurd aan de Stuur groep Zuidwestelijke Delta. In het Oude Manhuis komt waarschijn lijk het Luzac College. „Goes groeit en dan moet je de cultuur mee la ten groeien. Ik betreur het dat het college kiest voor commerciële in vullingen zoals een kantoor en een school", zegt voorzitter Marli- ze Laport van de Culturele Raad. Ze wijst erop dat een goed cultu reel aanbod mede een rol speelt als vestigingsfactor voor bedrijven en particulieren. Ook de PvdA-fractie zit op de lijn van de Culturele Raad. „Eigenlijk is het stadhuis te mooi om het te verhuren als kantoor. Die bestem ming past niet bij zo'n gebouw, dat wat ons betreft volledig pu bliek" toegankelijk moet zijn", zegt raadslid Marjan van Heugten. Voor het Oude Manhuis, eigen dom van de gemeente, bestaan ideeën om er een Zeeuws kennis centrum voor klederdracht in te vestigen. De Stichting Maatschap- Goes verhuurt monumenten te gemakkelijk aan commerciële partijen en 'laat kansen voor een cultuurbestemming liggen. Dat vinden Culturele Raad en PvdA. pelijke Belangen, die historische panden verhuurt, zou het oude be jaardenoord willen aankopen en het grondig verbouwen. Op de be gane grond ziet de stichting plaats voor een kenniscentrum. De gemeente Goes ziet echter lie ver het Luzac College komen, want die particuliere middelbare school zorgt voor huurinkomsten. Om die reden verwelkomt de ge meente ook graag de Stuurgroep Zuidwestelijke Delta, die in de voormalige raadszaal en publieke tribune een werkplaats inricht waar plannen van de commissie Veerman voor de Zuid-Westelijke delta worden gepresenteerd en geëxposeerd. De huurovereenkomst geldt voor lopig voor twee jaar. Onderwijl laat de gemeente de Rijksdienst voor Monumentenzorg onderzoe ken' of het stadhuis kan worden aangepast voor horecagebruik. Volgens burgemeester Dick van der Zaag ziet het college ook later geen heil in een culturele bestem ming. „Dat levert niks op, sterker, kost alleen maar geld." Eigenaar van voormalig godshuis in Yerseke vraagt vergunning aan. YERSEKE - Na jaren lijkt er zicht op een nieuwe bestemming voor de voormalige katholieke Heilige An- nakerk in Yerseke. Eigenaar A. Jor- ritsma, die er een pension wil be ginnen, heeft bij de gemeente een aanvraag voor een bouwvergun ning ingediend. Jorritsma heeft het gebouw in 2004 aangekocht, nadat de kerk een jaar eerder noodgedwongen moest sluiten. Het onderhoud van het gebouw werd steeds moeilijker te bekostigen en het aantal kerk gangers was teruggelopen. Jorrits ma, die ook in de kerk wil gaan wonen, zei indertijd al er een bed breakfast in te willen beginnen en kreeg daar ook groen licht voor van de gemeenteraad. Nu heeft hij dus onlangs een aanvraag voor een bouwvergunning ingediend. Waar om het allemaal zo lang duurt en wanneer Jorritsma, die ook in hangmatten handelt, zijn pension wil openen is niet duidelijk. Jorrits ma wilde gisteren verder niet veel kwijt over zijn plan. DOMBURG - Een aantal klanten van de maaltijdser vice op Walcheren heeft gisteren waarschijnlijk hutspot moeten eten. Een vrachtauto van van Zorgstroom raakte door de gladheid van de weg en kwam op zijn kant in de sloot terecht. Het ongeval gebeurde omstreeks half twaalf op de Roosjesweg tussen Domburg en Aagtekerke. Bij het ongeluk liep volgens de politie één inzit tende van de vrachtauto een verwonding aan zijn hand op. foto Ruben Oreel Getuigen steekpartij Terneuzen melden zich TERNEUZEN - Bij de politie hebben zich na een getuigenoproep twee getuigen gemeld van de steekpartij van zondagochtend in de Nieuw- straat in Terneuzen. Een 25-jarige man raakte daar bij een ruzie ern stig gewond en ligt in kritiek toe stand in het ziekenhuis in Gent. Volgens de politie hebben zo'n tien mensen de steekpartij gezien. Er zijn nog geen verdachten aange houden. Lezing over beginnen aan hobby-aquarium KAPELLE - Theo Verheij, voorzitter van de Nederlandse Bond Aqua Terra (NBAT), geeft vrijdag een le zing in het verenigingslokaal van De Vuurneon aan de Bruellisstraat in Kapelle. Verheij gaat in op be- ginnersfouten en laat Japanse Ama- no-aquaria zien: architectonisch in gerichte waterbakjes met mos en op bonsai lijkende planten. De le zing begint om 20 uur. Radisson SAS at Disneyland® Resort Paris**** k Aankomst febr. t/m okt. Inclusief: 2 of 3 nachten in Radisson SAS at Disneyland1*1 Resort Paris***" A ind. ontbijt Ook toegangskaarten mogelijk. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie mvw.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en pnjswljzigingen voorbehouden boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61