Leren in ononderbroken lijn Nog geen duidelijkheid in zaak hennepkwekerij in stationspand Telefoon blijft gaan bij Hirdes s PZC Dinsdag 3 februari 2009 21 door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - Het politie-onder- zoelc naar de eigenaar van de hen nepplantage in het voormalige sta tionsgebouw van Arnemuiden is nog in volle gang. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Volgens een woordvoerster van de politie is het pand voor vijf jaar gehuurd door een 33-jarige man uit Bergen op Zoom. De politie deed, zoals gemeld, za terdagochtend 24 januari een inval in het pand naar aanleiding van een anonieme tip. In het gebouw trof men op alle verdiepingen een professionele hennepplantage aan. In totaal werden 810 planten ver nietigd, met een waarde van enke le tienduizenden euro's. De eige naar, makelaar A. de Pagter uit Middelburg: „Ik heb gisterochtend met de politie gesproken over die man. Vooralsnog heb ik niets meer van' hem vernomen, maar ik vermoed wel dat hij meer weet van deze zaak. Ik heb overigens ook de huur voor deze maand nog niet ontvangen. Maar voor ik daar over bij die man aan de bel ga trek ken, wacht ik even af wat de poli tie gaat doen." De inval in het stationsgebouw was voor veel Arnemuidenaars een volslagen verrassing. Het me rendeel van de buurtbewoners ver klaarde niets gemerkt te hebben van de illegale activiteiten in het pand. De Pagter heeft inmiddels 'vluchtig' de schade opgenomen in het monumentale pand. „Ik schat dat die tussen de vijf a tien duizend euro zal liggen. Er zitten bijvoorbeeld gaten in vloeren, wan den en de schoorsteen. De natte vloerbedekking is inmiddels ver wijderd. Maar ik weet niet wat het vocht verder nog oplevert." De Pagter heeft de gemeente ge vraagd of er een woonbestemming op het pand mag komen. „Ik weet nog niet of dat zal lukken, maar na verbouwing zou er ruimte kunnen zijn voor vier appartementen. Ik ben best bereid een flinke verbou wing te bekostigen, want ik wil het pand wel behouden." de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousléènsedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Door verbindende uitdelingslijst: - op 23 januari 2009 inzake (F.03/55) Cornells Ronald Bosselaar. woonadr. Spinhuisweg 128,4336 JA Middelburg, geb. Vlissingen 14 mei 1966, hodn TRIPLE B COMPUTERS, vesl.adr. Transport weg 3, 4387 PE Vlissingen. J. van den Heuvel, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen viti www.rechtspraak.nl. Initiatiefnemer van protestmars nog beduusd over opkomst. Grote en kleine kinderen spelen tijdens de pauze samen op het grasveld met speeltoestellen achter de dorpsschool. foto Dirk-Jan Cjeltema OBS Duiveland kijkt meer naar niveau dan naar leeftijd. door Marijke Vael SIRJANSLAND - Officieel zitten ze in groep drie, de zes- en zevenjarige leerlingen van openbare basis school Duiveland in Sirjansland. Maar in de praktijk vertoeven ze een groot deel van de week in het lokaal van de jongste kinderen, ter wijl ze de andere schooluren in de ruimte van groep vier en vijf door brengen. „Zo kunnen ze nog veel spelen en leren ze taal en rekenen in een rustige omgeving", vertelt schooldirecteur Gerard Oele. Het is tekenend voor het 'leren in een ononderbroken lijn' dat cen traal staat op deze kleine school met zijn Ot en Siengevel en vijftig leerlingen. Het is niet zozeer van belang hoe oud een kind is of in welke groep het officieel zit, maar op welk niveau het leest, rekent of een ander vak beheerst. „We zet ten groepjes bij elkaar die een be paald niveau hebben. Vaak leest een kind in een andere groep dan dat het rekent." Het is een vorm van Daltononder wijs waarbij in hoge mate reke ning wordt gehouden met de ver schillen in aanleg tussen kinderen. Maatwerk, dat volgens Oele bij uit stek mogelijk is op een kleine school. „Sirjansland is al dertig jaar een Daltonschool, alleen heet te het vroeger niet zo." De onder wijsman weet dat dit onderwijs goede organisatie vraagt. De vier leerkrachten, onder wie een zorg- coördinator en remedial teacher voor probleemkinderen, hebben dan ook dagelijks overleg en hou den de leerontwikkeling van ieder kind bij in een persoonlijk dossier. Een goede organisatie speelt op meer gebieden een rol. Wanneer na de pauze de grote, koperen schoolbel wordt geluid stellen de leerlingen zich keurig op in een rij, buiten voor de schooldeur. Als ze de school binnen lopen vegen ze hun voeten. „Dat is niet streng, het is duidelijk. Zo wennen ze aan orde en regelmaat." Via de taakop dracht leren de kinderen zelf orga niseren. Die omvat bijvoorbeeld drie rekenopdrachten, zeven lesjes taal en opdrachten op het gebied van aardrijkskunde, geschiedenis en begrijpend lezen. „Ze bepalen zelf de volgorde waarin dit alles 'In de rij staan is niet streng, maar duidelijk. Zo wennen ze aan orde en regelmaat' uitvoeren in de loop van de week. Zo leren ze geleidelijk om verant woordelijkheid te nemen en zelf standig te werken. Heel belangrijk in het voortgezet onderwijs én in hun latere leven." De school in het 360 inwoners tel lende Sirjansland doet het goed. Zes leerlingen komen uit omrin gende dorpen. Twee jaar geleden werd, via verbouwing, een 'juweel van een schoolgebouw' gecreëerd, meldt de schooldirecteur trots. Sinds obs Sirjansland fuseerde met de openbare basisschool in Nieu- werkerk en onder onderwijskoe- pel Obase valt, in plaats van onder de gemeente, heeft hij weer ver trouwen in het voortbestaan. „Het is een schande dat sommige politi ci uit financieel oogpunt overwe gen kleine scholen te sluiten. Scho len zijn essentieel voor de leefbaar heid van het platteland." Vorig jaar kreeg obs Sirjansland het predikaat Wereldschool. Dat wil zeggen dat de school aandacht besteedt aan artikel 1 van de grond wet waarin staat dat iedereen in Nederland op dezelfde manier wordt behandeld. Respect dus. Dat wordt vorm gegeven via kring gesprekken, posters, een pestproto- cql en lesmethodes die uitgaan van normen en waarden. In de hal prijkt een bord waaruit blijkt dat de school één van de vijf schoon ste is van Nederland. „Als kleine school moet je wat extra's bieden." door Emile Calon vlissingen - Nog steeds is Wim Hirdes een beetje beduusd over wat hij heeft ontketend. Ruim drie duizend mensen liepen zaterdag van het Vlissingse stadhuis naar het ziekenhuis omdat zij, net als de voorman van de Lokale Partij Vlissingen, vinden dat het zieken huis niet onttakeld mag worden. Zelf denkt Hirdes dat de politie wel heel voorzichtig geweest is bij de schatting van het aantal demon stranten. „Het zag zwart van de mensen. Dat moeten er echt meer dan drieduizend zijn geweest." Het idee voor het volksprotest - kreeg Hirdes toen dé Tweede Ka mer over het ziekenhuis sprak. De Vlissinger besefte dat het hoog tijd werd de bevolking een kans te ge ven zich ook uit te spreken. Hirdes kreeg zaterdag, zondag en gisteren heel wat complimenten voor zijn initiatief Via de mail, de telefoon en persoonlijk. Als voorbeeld leest hij een e-mail voor van een Vlis singse familie waarin ze schrijft dat ze, dankzij zijn idee, de moge lijkheid kreeg hun ongenoegen en bezorgdheid te tonen. De telefoon heeft de afgelopen da gen niet stilgestaan. Om die reden is hij zondag maar even wegge gaan om bij kennissen naar het we reldkampioenschap veldrijden te ^kijken. Hirdes heeft intussen ook contact gezocht met de Vlissingse huisarts Raymond Mookhram. Hij is namelijk onbezoldigd adviseur van Orange Cure, de investerings maatschappij die vorige week aan gaf de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen te willen overnemen. Hirdes denkt dat dat idee wel eens de redding voor het Vlissingse zie kenhuis kan betekenen. „Maar dan moet het ziekenhuis natuurlijk wel te koop worden gezet." De petitie die zaterdag werd aange boden aan de raad van bestuur, de raad van toezicht en de specialis ten heeft Hirdes doorgestuurd naar de leden van de Tweede Ka mer, minister Klink van Volksge zondheid en de mededingingsauto riteit NMa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59