Op jacht naar de Belgische toerist PZC 117 Hartritmestoornissen Dinsdag 3 februari 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Drietal ondernemers bundelt krachten in nieuw organisatieteam. door Piet Kleemans zierikzee - De Belgische markt ontginnen, Belgische toeristen Schouwen-Duiveland doen ont dekken. Dat heeft een drietal Schouwse ondernemers zich ten doel gesteld. Niet door adverten ties of folders maar door - bijvoor beeld - mensen van Belgische event- en organisatiebureaus te trakteren op een weekendje Schou wen-Duiveland. „Je moet dit ei land voelen, ruiken en proeven. Dat werkt veel beter dan adverten ties", aldus geestelijk vader van het promotieproject Jo Meerdink. Meerdink is eigenaar/uitbater van Hotel Restaurant Grandcafé 't Ge tij in Zierikzee. Voor dit project zocht hij de sa menwerking met Johan Nieuwen- hout van het Zeilend Passagiers schip 'Marinus' en Wijnhoeve De Kleine Schorre uit Dreischor. Ze hebben de krachten gebundeld in een speciaal organisatieteam dat nieuwe arrangementen gaat ont wikkelen om zo Belgische toeris ten naar Schouwen-Duiveland te lokken. „Sinds de Westerschelde- tunnel bestaat is het aantal Bel gische bezoekers meetbaar toege nomen. Wat wij willen proberen is nog meer Belgische toeristen naar Schouwen-Duiveland te ha len", zegt Meerdink. Sleutelwoorden voor het organisa FJ| Authenticiteit en culinaire bele- ving zijn sleutelwoorden in nieu we arrangementen. Doel: Bel gische toeristen naar Schou wen-Duiveland lokken. tieteam zijn authenticiteit, culinai re beleving en aandacht voor na tuur en milieu. Een Belg, stelt Meerdink, is dol op lekker eten en doorgaans ook zeer geïnteresseerd in cultuurhistorie. Dus ligt een combinatie van die twee zaken voor de hand. „Bijvoorbeeld via een stadswande ling onderbroken door stops voor een hapje en een drankje. En we willen samen met kreeftenvisser Jan van Westenbrugge een kreef- tentocht op touw zetten. Inclusief zelf kreeften vangen." Meerdink koestert hoge verwach tingen van de nieuwe arrangemen ten. En stelt dat juist nu investeren in de toekomst belangrijk is. „Na tuurlijk heb je als ondernemer last van de crisis. En dan moet je niet binnen gaan zitten wachten tot het weer mooi weer wordt. Je moet zelf actie ondernemen." De eerste groep mensen van Bel gische eventbureaus is inmiddels geweest. Hetgeen meteen al boe kingen heeft opgeleverd. Meer dink: „Eén op één-contact werkt goed. We gaan dit ook zeker vaker doen. Voorlopig gaan we uit van zo'n zes bijeenkomsten per jaar." nieuwerkerk - Meester Tim moest er giste ren tussen de middag aan geloven: hij kreeg in de vorm van een spervuur aan sneeuwbal len de volle laag van enkele leerlingen van obs Duiveland in Nieuwerkerk. De meester liet zich overigens niet onbetuigd en smeet net zo hard terug. De traktatie die de weergoden gisterochtend in petto hadden, leidde tot wisselende reac ties. Sleetjes en sneeuwpoppen bepaalden voor eventjes het straatbeeld, net als hier en daar een gevallen fietser of een auto in de berm. De pret lijkt voorlopig voorbij, het on gemak mogelijk nog niet; de neerslag van de komende dagen zal vooral in de vorm van nat te sneeuw vallen. foto Dirk-Jan Gjeltema Winterfeest Bruinisse groeit elk jaar weer een stukje groter 18 Niets zo veranderlijk als het griepvirus Hennepkwekerij in Brouwershaven brouwershaven - De politie heeft zondag in Brouwershaven een hen nepkwekerij opgerold. In de Gaststraat werden in een wo ning, schuur en garage 391 planten aangetroffen. De stroom werd bui tenom de meter afgetapt. Ook in Yerseke is een kwekerij ge vonden. In een woning aan Kij kuit werden 20 planten aangetrof fen. De planten van beide kweke rijen zijn vernietigd. Snelle Bruënaar raakt rijbewijs kwijt stellendam - Het rijbewijs van een 19-jarige inwoner uit Bruinisse is zondagavond op de Plaatweg in Stellendam ingevorderd. Rond tien voor half twaalf zagen politie agenten de man rijden met een snelhèid van 160 km waar 80 km is toegestaan. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt. Hoe hoog de boete wordt moet nog worden vastgesteld. Bijna 1600 deelnemers enquête waterschap middelburg - Bijna 1600 mensen hebben deelgenomen aan het klan- tevredenheidsonderzoek over fiets paden van waterschap Zeeuwse Ei landen. Het schap wilde weten wat mensen van de paden vinden en wat er nog verbeterd kan wor den. De enquête stond tot gisteren op de website van het schap. In juni komt het waterschap met een conclusie en maakt ze bekend wat ze daarmee gaat doen. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Eigenlijk is het helemaal niet om te lachen. Sterker nog: het is heel ernstig dat haar oom lijdt aan zwaar hartfalen. Toch kan die Vlissingse zich af en toe niet weerhouden van een gulle schaterlach als ze weer een mailtje krijgt van haar oom, waarin die het consult van zijn cardioloog in geuren en kleuren uiteen zet. „De draden zitten los. Die gaat de dokter aan elkaar maken." „Ze gaan de slechte ritmestoringen dichtbranden." „Straks zou mijn hart het gewoon weer moeten doen." „In principe is het kortsluiting." Het is maargoed dat 'ome Gerrie' geen geneeskundige is geworden, maar gewoon lasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55