Hoek heeft smaak te pakken Geroutineerde dertigers haken af bij Feyenoord Rentmeester zonder te spelen Zeeuws kampioen pzc Dinsdag 3 februari 2009 I 33 Vlemmings moet weer gaan puzzelen voor duel met Sparta. door Barry van der Hooft rotterdam - Ook zonder de inten sieve trainingsarbeid van de ont slagen Gertjan Verbeek blijft het blessures regenen bij Feyenoord. De Rotterdamse degradatiekandi daat zag zondag tijdens de war- ming-up voor het duel met NEC (i-o-nederlaag) Giovanni van Bronckhorst afhaken. De 33-jarige aanvoerder ontbreekt morgen te gen Sparta, evenals Tim de Cler, Theo Lucius, Jonathan De Guz man, Ron Vlaar, Denny Landzaat en André Bahia. De Cler (30) was al eerder niet be schikbaar door een knieblessure en Lucius (32) bleek aan het duel met Willem II van een week eer der een gebroken rib te hebben overgehouden. Het drietal mist so wieso de stadsderby van morgena vond in de Kuip tegen Sparta. Het is nog maar de vraag of ze zondag inzetbaar zijn, als FC Gro ningen op bezoek komt. Toeval of niet: nu Feyenoord steeds dichter richting de degradatiestreep zakt, haken enkele dertigers af Het was een ingecalculeerd risico, toen de Rotterdamse club ruim anderhalf jaar geleden koos voor een kwaliteitsimpuls met oudere spelers. Van de vier oudere spelers die het destijds vastlegde (Gio vanni van Bronckhorst, Roy Makaay, Tim de Cler en Kevin Hofland) zullen tegen Sparta al leen Makaay en Hofland op het veld staan. De rest neemt plaats op de tribune, waar ook Denny Landzaat (32) weer mag gaan zitten. De voormalig international kwam deze competitie alleen tij dens de eerste competitiewed strijd bij Heracles in actie. Daarna had hij ruim vier maanden nodig om te herstellen van een ham stringblessure. Vorige week maakte Landzaat zijn rentree in het tweede elftal, maar moest hij zich al na een halfuur la ten vervangen omdat de blessure weer opspeelde. Een MRI-scan heeft nu uitgewezen dat hij op nieuw een verrekking in zijn ham string heeft. Landzaat staat daar door weer enkele weken aan de kant. André Bahia, die vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder terugkeerde naar Brazilië en daar door het duel met NEC miste, is er ook tegen Sparta nog niet bij. Interim-trainer Leon Vlemmings hoopt de verdediger zondag tegen FC Groningen wel weer te kun nen opstellen. Voor het duel met Sparta moet Vlemmings weer puz zelen. De kans is groot dat-de jon kies Keivin Leerdam (18) en-No- richio Nieveld (19) hun basis plaats behouden. Veel andere mogelijkheden heeft Vlemmings ook niet. In Nijmegen hield hij Luigi Bruins negentig mi nuten op de bank. De aanvallende middenvelder kon de afgelopen weken niet overtuigen en wordt nauwelijks nog gepruimd door de eigen fans. Jon Dahl Tomasson maakte daarentegen zijn rentree en zal morgenavond samen met Roy Makaay de aanval vormen. De terugkeer van de Deen gaat vrijwel zeker ten koste van Leroy Fer. WW Nu Feyenoord steeds dichter richting de degradatiestreep zakt, haken enkele dertigers af. Giovanni van Bronckhorst is ook geblesseerd geraakt. Dauwendaele klimt een plaats in eerste klasse bergen OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van FC Dauwendaele verruil den de vierde voor de derde plaats door een ruime zege op Troy/Ideal Car Rent. In Bergen op Zoom werd het 1-5 voor de Zeeuwse eer steklasser. Jesper de Vlieger, Daniel van 't Westende, Marik Waterman en Steven Visser (2x) scoorden. Kansloos verlies van De Ganze GOES - De waterpolsters van het Goese De Ganze leden in Schijn- del bij SWNZ een kansloze neder laag: 13-4- De thuisploeg nam in de eerste pe riode een 2-o-voorsprong en bouwde die steeds verder uit. Via 5-2 en to-3 werd het 13-4. Scores De Ganze: Joyce Piek 3 en San ne Klompe 1 maal. Schoonspringgoud Nastenka Meerman AMERSFOORT - Nastenka Meerman (12) heeft zondag voor een primeur gezorgd. De Vlissingse, die lid is van Luctor et Emergo, pakte in Amersfoort de eerste schoonspring- medaille in Zeeland. De kleur was goud. Meerman won de landelijke finale van de Breedtesport Compe titie met 139,5 punten. Hans Dekkers 22e in rit Ronde van Qatar al khor corniche - Wielrenner Hans Dekkers uit IJzendijke is giste ren tijdens de tweede etappe van de Ronde van Qatar 22e geworden. De prof zat in het peloton dat aan de meet 2 minuten en 11 seconden achterstand had op de Britse win naar Roger Hammond. In het klas sement is Dekkers vijftiende. Maarten Rademakers Zeeuws jeugdkampioen middelburg - Maarten Radema kers van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft de Zeeuws titel bij het jeugdscha- ken veroverd. Hij bleef een half punt voor op Goesenaar Joey van de Braak. Derde werd Renzo Ducarmon uit Terneuzen, die zelfs nog met de C-groep mee mocht doen. De Die traint drie weken op Tenerife eindhoven - De zwemmers van NZA, onder wie Terneuzenaar Ste fan de Die, gaan volgende week voor drie weken naar Tenerife. De ploeg van coach Martin Truijens probeert daar in vorm te komen voor de Swim Cup in april. Deze wedstrijd geldt als laatste kwalifica tiemoment voor de WK. Jonge Middelburgse duivenmelker tweede bij de jeugd. door Fred Rabout middelburg - De duivensport ver grijst, maar af en toe zorgt er toch een jong iemand voor een opmer kelijk resultaat. De 16-jarige Joshua Hoek uit Middelburg bijvoorbeeld, die in het seizoen 2008 als tweede eindigde bij de Afdeling Zeeland. Een jaar eerder was hij al de num mer vier. loshua's vader, Jan-Kees, is al jaren een bekende naam in de Zeeuwse duivensport. Al op z'n achtste kreeg de jonge Middelburger een grote mate van zelfstandigheid in de sport. Tegenwoordig staan er JUDO Vlaardingen. Internationaal Judotoernooi Groot-Viaardingen. Tot 1.7 jaar. Derde plaats: Iris Catsburg -70 kg. (F.de Boevere). Tot 15 jaar. Tweede plaats: Chantal Walhout - 57kg. (judo Goes). Derde plaats: Charles Gelijn -55 kg. (ss Geelhoed). Tot 12 jaar. Eerste plaats: Ze- no Canninga -50 kg. Lein Mulder -30 kg. (bei den ss Geelhoed). Tweede plaats. Nina Rijn 44 kg. (Judo Goes). Tot 10 jaar. Eerste plaats: Zoïe Moerman -28 kg. (Judo Goes). Tweede plaats: Jarno Bouwmeester -34 kg. (Judo Goes). Rijen. Sprokkeltoernooi. Tot 20 jaar. Derde plaats: Ruben Boutens -66 kg.(Judo Ryu van aan de Veersesingel in Middelburg naast de accommodatie van pa ook twee hokken van Joshua. Eén voor de oude en één voor de jonge duiven. Op het hok van de jonge duiven meldde zich op 12 augustus 2007 dè '07' als eerste van Zeeland op Chantilly. De toen pas veertienjari ge Joshua won zodoende zijn eer ste provinciale concours. Afgelopen seizoen zette Joshua de slechts negen weduwnaars in op de vitesse-, midfond- en dagfond- concoursen. Op de vitesse ging het boven alle verwachtingen. Het le verde hem niet alleen de Zeeuwse titel op in deze discipline, maar ook twee eerste plaatsen in het duifkampioenschap. Op de mid fond en vooral de dagfond vielen Schaik). Tot 17 jaar. Tweede plaats: Tess Corne lius -44 kg. (F.de Boevere), Tim Louwman tot 81 kg. (Judo Goes) Annelien Boutens -52 kg.(Judo Ryu van Schaik). Derde plaats: Quincy Nagtegaal -46 kg. (ss Geelhoed). Tot 12 jaar. Eerste plaats: Wesley Rijnhout -50 kg., Leydi Schets -28 kg. (beiden ss Geelhoed). Tweede plaats. Franklin Boorsma -30 kg. (ss Geelhoed). Derde plaats: Ivana Versluijs-28 kg. Ramón van de Vrie - 34kg. (Judo Goes). Tot 10 jaar. Eerste plaats: Jurriaan van Kampen -24 kg.(ss Geelhoed). Tweede plaats Kim Hurkmans-28 kg. (Judo Goes), Jesse So.mmeijer -27 kg. Lu- na de Waard -28 kg.(beiden ss Geelhoed). Der de plaats: Manon Soukup -28 kg. (ss Geel de resultaten tegen. Met de jonge duiven - hij ging met 28 duiven van start - ging het op de vitesse en midfond van redelijk tot goed, terwijl ook de natoer naar alle te vredenheid werd afgewerkt. „Op de dagfond heb ik het wellicht la ten liggen, maar over het hele sei zoen ben ik niet ontevreden", zegt Hoek. De '07' die hem zijn provinciale ze ge gaf, zit al op de kweek. Hij moet voor nageslacht zorgen. Het seizoen 2009 zit er aan te ko men. Van Hoek mag het morgen al beginnen. „Ik hoop natuurlijk nog een keer een provinciale zege te boeken, maar het zou nog mooier zijn als ik de generale titel bij de jeugd win. Eerst vierde, dan tweede, dan..." hoed). Tot 8 jaar. Eerste plaats: Thomas Wirtz -21 kg. (ss Geelhoed). Tweede plaats: Femke Catsburg -25 kg. (F.de Boevere). TENNIS Sint Maartensdijk. Winterpouletoernooi Jaco- ba van Beieren. HE5: K. Koster-C. Goedege- buure 7-6 6-7 6-3. HE6: C. Goedegebuure-J. de Nooijer 6-2 6-1. DE5: T. Weeland-S. Visser 6-2 6-3. HD7: P. Janssen/O. de Nooijer-M. de Jager/K. Vermunt 5-7 6-1 6-1, J. Groote/M. Za- nen-J. Stoutjesdijk/C. Weeland 2-6 7-5 6-1. GD6: I. Baan/A. Joppe-A. Hopstaken/J. Verswij- veren 6-4 4-6 6-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl de Delftse TU zijn partij uit de tiende ronde tegen Hans van Akkeren in winst omgezet. Voor Rentmeester is het zijn eerste seniorentitel bij hét gewone dammen. In 2008 werd de speler van PWG al Zeeuws sneldamkampioen. foto Willem Mieras MIDDELBURG Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder is de nieuwe Zeeuwse damkampioen. Gisteren kwam zijn enig overgebleven concurrent Johnny de Leeuw niet verder dan een remise tegen Jaap de Jonge, waar door de achterstand op Rentmeester niet meer te over bruggen is. Eerder al had de twintigjarige student aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51