PZC! i7 Kritiek op verhuur stadhuis Goes 1 4 BEVELANDEN-THOLEN 18 25 Een aai van een vreemde is als een gratis beloning Hennepteelt in Yerseke en Brouwershaven Kapels Sportgala gaat niet door Tientallen computers weg in Heinkenszand Hartritmestoornissen 510 m w-rP' m 1 Educatieve windmolen Energyvall op het schoolplein in Goes Niets zo veranderlijk als het griepvirus Dinsdag 3 februari 2009 Tip?bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Voorzitter Culturele Raad betreurt nieuwe functie als kantoor. door Frank Balkenende GOES - De Goese Culturele Raad betreurt dat de gemeente (leeg staande) monumenten geen cultu rele bestemming geeft. Zo wordt een deel van het historische stad huis aan de Grote Markt voor min stens twee jaar verhuurd aan de Stuurgroep Zuidwestelijke Delta. In het Oude Manhuis komt waar schijnlijk het Luzac College. „Goes groeit en dan moet je de cul tuur mee laten groeien. He vind het jammer dat het college kiest voor commerciële invullingen zo als een kantoor en een school", zegt voorzitter Marlize Laport van de Culturele Raad. Ze wijst erop dat een goed cultureel aanbod me de een rol speelt als vestigingsfac tor voor bedrijven en particulie ren. Ook de PvdA-fractie zit op de lijn van de Culturele Raad. „Eigenlijk is het stadhuis te mooi om het al dan niet gedeeltelijk te verhuren als kantoor. Die bestemming past niet bij zo'n gebouw, dat wat ons betreft volledig publiek toeganke lijk moet zijn", zegt raadslid Mar jan van Heugten. Voor het Oude Manhuis, eigen dom van de gemeente, bestaan ideeën om er een Zeeuws kennis centrum voor klederdracht in te vestigen. De Stichting Maatschap pelijke Belangen, die historische Goes verhuurt monumenten te gemakkelijk aan commerciële partijen en laat kansen voor een cultuurbestemming liggen. Dat vinden Culturele Raad en PvdA. panden verhuurt, zou het oude be jaardenoord willen aankopen en het grondig verbouwen. Op de be gane grond ziet de stichting plaats voor een kenniscentrum. De gemeente Goes ziet echter lie ver het Luzac College komen, want die particuliere middelbare school zorgt voor huurinkomsten. Om die reden verwelkomt de ge meente ook graag de Stuurgroep Zuidwestelijke Delta, die in de voormalige raadszaal en publieke tribune een werkplaats inricht. Daar worden plannen van de com missie Veerman voor de Zuid-Wes telijke delta gepresenteerd en geëx poseerd. De huurovereenkomst geldt voorlopig voor twee jaar. On dertussen laat de gemeente de Rijksdienst voor Monumenten zorg onderzoeken of het stadhuis kan worden aangepast voor horeca- gebruik. Onder meer keuken en sa nitair moeten worden uitgebreid. Een lift, aan de achterzijde, zou het pand toegankelijker maken. Volgens burgemeester Dick van der Zaag ziet het college ook later geen heil in een culturele bestem ming. „Dat levert niks op. Sterker, kost alleen maar geld." I fWi WAARDE - Openbare basisschool D'n Bogerd in Waarde had gisteren bijzonder bezoek. Epi- lepsie-patiënt Rien Becker uit Heinkenszand was te gast met zijn hulphond Cuinta, die spe ciaal is opgeleid om op een epileptische aan val te reageren. Cuinta is één van de seizure- honden van de Stichting Hulphond en op dit moment de enige in Zeeland. Ook landelijk lo pen er nog maar een handjevol van rond. Becker liet de leerlingen zien wat zijn hond al lemaal kan en vertelde over epilepsie. De kin deren hielden zich keurig aan de instructie de hond niet te aaien. Als een hulphond namelijk door 'vreemden' wordt aangehaald, ziet hij dat als een 'gratis' beloning. En dat kan tot ge volg hebben dat hij minder zijn best doet voor de patiënt. Het bezoek van Rien en Cuin ta hoort bij lessen die insteken op begrip voor mensen die 'anders' zijn, ook al is dat niet al tijd zo goed te zien. foto Ronald den Dekker YERSEKE - Twee hennepkwekerijen zijn afgelopen dagen ontmanteld, één in Yerseke en één in Brouwers haven. De kwekerij in Yerseke met twintig planten was gevestigd in een huis aan Kijkuit. Een 23-jarige Yersekenaar is opgepakt. De kwe kerij in Brouwershaven aan de Bur gemeester Gaststraat telde 319 plan ten verspreid over de woning, een garage en schuur. Er werd elektrici teit buitenom de meter afgetapt. KAPELLE - Het jaarlijkse Sportgala in Kapelle gaat dit jaar niet door. De organisatie heeft het evene ment afgelast, omdat er te weinig aanmeldingen waren. Het Sportgala is in 2007 om dezelf de redenen ook al een keer gean nuleerd. „Elk jaar blijkt dat het aan tal aanmeldingen minder wordt", zegt een gemeentewoordvoerster. Aanmelden van sporters en vrij willigers kon tot 22 januari. HEINKENSZAND - Inbrekers hebben tussen vrijdagmiddag vijf uur en maandagochtend kwart over ze ven een flinke slag geslagen bij een bedrijf aan de Schouwersweg in Heinkenszand. De dieven sloegen een ruit van een deur aan diggelen, waarna ze met tientallen computers, een plas mascherm en enkele fototoestellen aan de haal gingen. De waarde van de goederen is nog niet bekend. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Eigenlijk is het helemaal niet om te lachen. Sterker nog: het is heel ernstig dat haar oom lijdt aan zwaar hartfalen. Toch kan die Vlissingse zich af en toe niet weerhouden van een gulle schaterlachals ze weer een mailtje krijgt van haar oom, waarin die het consult van zijn cardioloog in geuren en kleuren uiteen zet. „De draden zitten los. Die gaat de dokter aan elkaar maken. „Ze gaan de slechte ritmestoringen dichtbranden." „Straks zou mijn hart het gewoon weer moeten doen." „In principe is het kortsluiting." Het is maar goed dat 'ome Gerrie' geen geneeskundige is geworden, maar gewoon lasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41