PZCI31 TVM wordt steeds meer Team Kramer Klap voor Huntelaar Opmerkelijke transfer Keane bij sluiten van spelersmarkt 32 32 ANALYSE Holenmens Chabal is onmisbare schakel in Frans rugbyteam Fan De Graafschap heeft spijt van belagen grensrechter Dinsdag 3 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl kers gaf zondag toe dat de wissel vallige prestaties Van de twee top vrouwen de laatste tijd 'het beeld van de ploeg bepalen'. En neem Beorn Nijenhuis, die vo rig jaar aan het einde van het sei zoen het Nederlands record op de ïooo meter op 1.07,07 zette, een fractie boven het wereldrecord. Dit seizoen propt de student Engelse literatuur meer drama en verval in zijn schaatsleven dan Shakespeare ooit had kunnen bedenken. Door de naam van de andere sprinter, Jan Smeekens was ook al met pot lood een voorzichtige streep gezet. Tot hij in Erfiirt 'plotseling' voor het eerst op het podium stond bij de 500 meter. Om die wervelstorm wat te tem men, wordt TVM na de Spelen weer min of meer vanaf de grond opgebouwd. Van alle schaatsers loopt het contract af en niemand- heeft een nieuwe aanbieding gekre gen. Alleen de constante factoren, de sponsor en Gerard Kemkers, te kenden in eerste instantie nieuwe papieren. Dit weekeinde sloot Kra mer zich daar bij aan, zodat de drie-eenheid in stand blijft. Als een soort oog van de orkaan. Voor Kramer wacht na Vancouver een andere rol in de schaatsploeg. De afgelopen jaren heeft hij zich met zijn prestaties en voorkomen opgewerkt tot leider van de ploeg. Na het olympisch goud in Canada, dat er móet komen, wordt van Kra mer verwacht dat hij ook gebruik gaat maken van die positie. Niet dat hij de hele ploeg zelf mag in vullen, zegt Kemkers. „Het goede aan TVM is juist dat de taakverde ling heel duidelijk is. TVM zet een management neer en het manage ment zet de ploeg neer. Maar Kem kers moet wel toegeven dat het in niemands belang is om schaatsers te contracteren die Sven Kramer niet gelukkig maken. Dat weet Kramer natuurlijk ook. Hij heeft heel slim zijn handen vrijgehouden voor het geval Team TVM niet genoeg Team Kramer mocht worden. Hij tekende niet tot 2014, het jaar van de Olympi sche Spelen in Sotsji en het jaar tot waar de sponsor de ploeg in stand wil houden. „Dat is best ver weg. Jezelf zo lang vastleggen, is al tijd een risico. Schaatsen is een in dividuele sport, geen teamsport. Je weet nooit hoe dingen gaan en wat er op mijn pad gaat komen." Sven Kramer heeft net bijge tekend bij TVM. De jonge Fries krijgt een steeds be langrijkere rol bij de schaats ploeg. Sinds TVM in 2002 een schaatsploeg runt, zijn er ei genlijk maar twee vaste waar den: de coach en de sponsor. De laatste tijd is daar Sven Kramer bij gekomen, de allrounder die op lan ge afstanden onverslaanbaar lijkt. De komende drie jaar blijft die drie-eenheid de constante factor in een ploeg waar het verder nooit door Eric de Jager stil is. Met een belangrijke rol voor grootverdiener Kramer. Er waren best grote bedrijven die een eigen 'Team Kramer' wilden oprichten. Kramer zegt 'geen se conde' te hebben overwogen die sluimerende belangstelling tot le ven te wekken. Hij blijft bij TVM. Met dien verstande dat TVM na de Olympische Spelen van 2010 ook flink op een 'Team Kramer' zal gaan lijken. Want voor de sponsor is Kramer marketinggoud. TVM-directeur Ar jen Bos kondigde al aan daar de ko mende jaren meer gebruik van te maken. Dat moet ook wel om het nieuwe jaarsalaris te rechtvaardi gen. Volgens geruchten loopt het tegen de miljoen. Van coach Gerard Kemkers, die naar eigen zeggen een 'unieke rela tie' heeft met Kramer, wordt ver wacht dat hij de succestrein Kra mer op volle snelheid houdt voor de geldschieter. Dat valt niet altijd mee voor iemand die graag overal de vinger aan de pols houdt en voortdurend moet opereren in een wervelstorm van vreugde en verdriet. Want Team TVM is ook olympisch kampioen Ireen Wüst en wereldkampioen Paulien van Deutekom. Ook van hen wordt niet aflatend succes verwacht, al is het - voor geen enkele schaatser - eerlijk langs de Kramer-meetlat te worden gelegd. Bij andere sporters moet Kemkers als een soort Hansje Brinkers voortdurend gaten in de dijk dich ten. Als Van Deutekom iedereen aan gort rijdt, stort Wüst in. Net als Wüst uit de as herrijst en weer eens een World Cuppodium mag beklimmen, verprutst Van Deute kom WK-kwalificatie voor de drie kilometer en de 1000 meter. Kem- Sven Kramer (rechts) vormt samen met coach Gerard Kemkers (links) en sponsor Arjan Bos een vaste drie-eenheid bij de schaatsploeg TVM. foto Vincent Jannink/ANP NYON - Klaas-Jan Huntelaar komt dit seizoen bij Real Madrid niet in actie in de Champions League. De Spaanse club heeft voor de Franse middenvelder Lassana Diarra geko zen. Zondagnacht verliep de in schrijvingstermijn voor nieuwe spe lers. Real Madrid moest op basis van de reglementen tussen de twee dure aanwinsten kiezen. Volgens de Ue- fa-regels mag een club maar één nieuwe speler opstellen die eerder in het seizoen voor een andere club Europees voetbal heeft ge speeld. Huntelaar deed dat bij Ajax, Diarra was actief voor Portsmouth. Real Madrid wilde de kwestie voor leggen aan het Sporttribunaal (CAS) in Lausanne. Na overleg met Uefa-preses Michel Platini zag de Spaanse club daarvan af Voor Huntelaar is zijn gedwongen absentie in de Champions League een flinke klap. Hij beleeft bij zijn nieuwe club sowieso al een moeiza me start. Hij heeft nog niet ge scoord en kan evenmin rekenen op een basisplaats. DEN HAAG - De sterren bleven zit ten. De verhuizing van het enfant terrible Robbie Keane van Liver pool naar Tottenham Hotspur was gisteren eigenlijk het meest opmer kelijke nieuws vlak voor het sluiten van de transfermarkt. Keane be wandelde in de zomer nog voor ve le miljoenen de omgekeerde weg. Bij Chelsea is de Portugese interna tional Ricardo Quaresma het ko mende halfjaar weer met zijn vroe gere bondscoach Scolari herenigd. De speler is eigendom van Inter Mi lan, dat de vorige zomer 25 miljoen euro aan FC Porto betaalde voor de buitenspeler. In Duitsland verhuisde voormalig Feyenoorder en Ajacied Angelos Charisteas van FC Nurnberg naar Bayer Leverkusen. De Griekse spits keert door de overstap terug in de Bundesliga. Fred Rutten raakte als trainer van Schalke 04 zijn loop- wonder Fabian Ernst aan Besiktas kwijt. Het HSV van Martin Jol haal de na de komst van Khalid Sinouh als reservekeeper gisteren nog vier nieuwe spelers. In de eredivisie bleef het aantal transacties tot een minimum be perkt. De belangrijkste is die van Stijn Wuytens, in het begin van het seizoen nog even basisspeler bij PSV. Hij maakt het seizoen af bij De Graafschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33