Telefoon bij Hirdes staat niet meer stil Confetti taboe door kredietcrisis Kijk.... Brueghel in de straat PZC Dinsdag 3 februari 2009 21 ASSENEDE - Carnavalsverenigingen van grensgemeente Assenede heb ben acties aangekondigd tegen het verbod op confetti tijdens de tradi tionele carnavalsstoet. Als feestgan gers toch confetti strooien, krijgen zij op een boete. De verenigingen zijn boos op het feestcomité en burgemeester Phi lippe De Coninck omdat er geen overleg heeft geweest. „Zo'n be langrijk besluit zonder dat ons ook maar iets wordt gevraagd. Dat kan absoluut niet door de beugel." De burgemeester wil de confetti uitbannen vanwege de hoge op- ruimkosten. Er is een dure veegma- chine nodig en bovendien zijn vijf mensen de hele week bezig de we gen langs het traject schoon te ma ken. De confetti blijft anders we kenlang liggen. De Coninck: „Het is crisis, dus waar we kunnen be sparen, doen we dat." Prins Maar ten moet lachen om de hoge kos ten. Desnoods willen de verenigin gen zelf de rommel opruimen. restaurar Deze week Pastaschotel met reepjes kip en romige pestosaus of Stamppot zuurkool met rookworst Elke dinsdag-, woensdag- en donderdagavond Winterkost Mark: 21 4331 LJMiddelburgOI 18 613201 Initiatiefnemer van protestmars nog beduusd over opkomst. door Emüe Calon VLISSINGEN - Nog steeds is Wim Hirdes een beetje beduusd over wat hij heeft ontketend. Ruim drie duizend mensen liepen zaterdag van het Vlissingse stadhuis naar het ziekenhuis omdat zij, net als de voorman van de Lokale Partij Vlissingen, vinden dat het zieken huis niet onttakeld mag worden. Zelf denkt Hirdes' dat de politie wel heel voorzichtig geweest is bij de schatting van het aantal demon stranten. „De hele Koudekerkse weg stond vol. Het zag zwart van de mensen. Dat moeten er toch echt meer dan drieduizend zijn ge weest." Het idee voor het volksprotest kreeg Hirdes twee weken geleden toen de Tweede Kamer over het ziekenhuis sprak. De Vlissinger be sefte dat het hoog tijd werd de be volking een kans geven zich ook uit te spreken. Hij had toen échter nog geen flauw idee of velen die mogelijkheid zouden aangrijpen. Hirdes kreeg zaterdag, zondag en gisteren heel wat complimenten voor zijn initiatief. Via de mail, de telefoon en persoonlijk. Als voor- 'De hele Koudekerkseweg stond vol. Het zag zwart van de mensen.' beeld leest hij een e-mail voor van een Vlissingse familie waarin ze schrijft dat ze, dankzij zijn idee, de mogelijkheid kreeg hun ongenoe gen en bezorgdheid te tonen. De telefoon heeft de afgelopen da gen niet stil gestaan. Om die reden is hij zondag maar even wegge gaan om bij kennissen naar het we reldkampioenschap veldrijden te kijken. „Even iets anders." Hirdes heeft intussen ook contact gezocht met de Vlissingse huisarts Raymond Mookhram. Hij is name lijk onbezoldigd adviseur van Orange Cure, de investeringsmaat schappij die vorige week aangaf de ziekenhuizen in Goes en Vlissin gen te willen overnemen. Hirdes denkt dat dat idee wel eens de red ding voor het Vlissingse zieken huis kan betekenen. „Maar dan moet het ziekenhuis natuurlijk wel te koop worden gezet." De petitie die zaterdag werd aange boden aan de raad van bestuur, de raad van toezicht en de specialis ten heeft Hirdes doorgestuurd naar de leden van de Tweede Ka mer, minister Klink van Volksge zondheid en de mededingingsauto riteit NMa. Hij hoopt dat die toch op de een of andere manier het plan voor de fusie van de zieken huizen in Vlissingen en Goes kun nen voorkomen. Gezien het ont breken van een draagvlak op Wal cheren voor dat plan moet het vol gens hem gewoon worden bijge steld. Stadsdichter Johannes (Joop) Buma publiceert ke maand een gedicht over Middelburg. Kijk.... Brueghel in de straat (bij Lange Noordstraat 23) Zondagmorgen, stil in de straat, langs het huis, waar vroeger banket gekocht kon worden, nu veilig bij Roosevelt. Daar zijn koppen gesneden uit een houten pui aan de van oorsprong gotische woning op de hoek. Pieter Brueghel op bezoek? Gezichten van figuren uit zijn doek, spotlach op narrenkop welhaast te horen in de hedendaagse straat vol kunsthuizen. Geschulpte rand rond wangen ziet als een plooikraag uit de renaissance. Peinzers ernaast beschouwen het straatbeeld er bijna zichtbaar het hunne van denkend. De beeldsnijder laat ze elkaar aankijken in schuine blik. Drijven zij al meer dan honderd jaar zwijgend de spofmet een voorbijganger als ik? Ik lach van harte mee, ha ha ha en ga langs Jacob Cats daar op weg naar kunstenaars uit eigen tijd. februari 2009 Johannes Herman Buma Stadsdichter van Middelburg de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousleensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Door verbindende uitdelingslijst: - op 23 januari 2009 inzake (F.03/55) Cornelis Ronald Bosselaar. woonadr. Spinhuisweg 128,4336 JA Middelburg, geb. Vlissingen 14 mei 1966. hodn TRIPLE B COMPUTERS, vesi.adr. Transportweg 3. 4387 PE Vlissingen. J. van den Heuvel, griffier De publicatie inzake de faillissemenlswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. Wim Hirdes vindt dat een volwaardig Walchers ziekenhuis tot de primaire en noodzakelijke levensbehoeftes behoort. foto Ruben Oreel Uitgesneden kop in het kozijn van Lange Noordstraat 23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23