maar wél met puntgeveltjes 70°/ Ruimzicht oogt als drie losse gebouwen 10% Basisschool en BSO samen in één lokaal w PZC Dinsdag 3 februari 2009 1 9 'De eigenaren krijgen er, op dezelfde plek, een heter appartement voor terug' 'Zo'n unieke plek in de duinen is erg gewild. En de prijzen zijn alleszins acceptabel' Bijna twee jaar nadat het appartementencomplex Ruimzicht in Domburg werd ontruimd, staan eigenaren te popelen om hun nieuwe paleisje te betrekken. door Henk Postma En opnieuw krijgt Dom burg een 'Hoogenberk', een modern gebouw dat herinneringen oproept aan de historische allure van de badplaats. „]a, pure kwaliteit hè", glunderde burgemeester Rob van de Zwaag maandagmiddag bij de presentatie van de tekeningen voor de herbouw van appartemen tencomplex Ruimzicht. Na een klein jaar onderhandelen zijn de gemeente Veere en de Vere niging van Eigenaren het met el kaar eens. Het nieuwbouwplan is goedgekeurd. Daarmee draagt straks ook Domburgs zuidelijke in valsweg het stempel van 'harmo nisch architect' Egbert Hoogen berk. Hij was ook verantwoorde lijk voor andere nieuwe en toch monumentaal ogende gebouwen op cruciale plekken in Domburg, zoals de Poort van Domburg en het Badpaviljoen. Daar komt straks ook nog het nieuw te bou wen hotel 't Groentje bij. Nu de bouwvergunning rond is, kan meteen ook worden begon nen met de sloop van het oude Ruimzicht. Dat moest in mei 2007 plotseling worden ontruimd wegens instortingsgevaar. Dat gebeurde op last van de gemeente. Die werkte daarna enthousiast mee aan de herbouwplannen, maar stelde daarbij wel eisen. Er was vooral dis cussie over de manier waarop een vierde verdieping kon worden toe gevoegd, zodat het aantal apparte menten kon worden uitgebreid. Dat was nodig om het plan finan cieel haalbaar te maken. De bespre kingen leidden er uiteindelijk toe dat het aantal geplande apparte menten werd teruggebracht van 54 naar 50, nog altijd acht meer dan in het oude Ruimzicht. Het duurde bijna een jaar alvorens de bouwvergunning rond was. „Maar wat is een jaar?", zegt woordvoerder Dick Simons van de Vereniging van Eigenaren „Als je dat vergelijkt met de tijd die is ge moeid met andere grote projecten, dan mogen we niet klagen. Om niet afhankelijk te worden van lan ge procedures met ongewisse af in feite, benadrukt Somers, „gaat het om een verbouwing. De eige naren krijgen er, op dezelfde plek, een beter appartement voor terug. Van de oude eigenaren komt zo'n tachtig procent terug. Er zijn maar enkelen afgehaakt, voornamelijk ouderen uit Duitsland. Die wilden niet meer op nieuwbouw wach ten, en hebben hun plek aan ande ren verkocht. Ik heb me erover ver baasd hoe snel zij een nieuwe eige naar hadden ge- Er zijn maar enkelen afgehaakt. Voornamelijk vonden. ouderen uit Duitsland' door Henk Postma DOMBURG - De vijftig appartemen ten in het nieuwe Ruimzicht zijn al vrijwel allemaal verkocht, voor een belangrijk deel aan eigenaars van de onbewoonbaar verklaarde appartementen in het oude ge bouw. Er staan nog zeven apparte menten te koop. Wie er nog eentje wil kopen, moet denken aan een prijs van zo'n 400.000 euro. Gemiddeld, zegt woordvoerder Dick Simons van de Vereniging van Eigenaren erbij. Aan de zeekant zijn de appar tementen duurder dan aan de straatkant. Het scheelt ook of je er een tuin bij hebt. Niet alle appartementen zijn even groot. Aan de zeekant komen, bo ven elkaar, vier kleinere apparte menten. Of beter gezegd, studio's. loop, zijn we steeds uitgegaan van het geldende bestemmingsplan. De nieuwbouw komt dus op de zelfde plek. Op de eerste ontwer pen was een wat massief gebouw te zien. Er is heel lang gekeken naar allerlei oplossingen om het ge bouw zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dat gaat niet zomaar. We kwamen zelf met het idee om aan de straatkant puntgeveltjes te ma ken. Dat betekent dat je apparte menten moet inleveren." Het nieuwe appar tementencomplex kan in de loop van volgend jaar in gebruik worden genomen. „We hopen in april/mei met de werkzaamheden te beginnen", zegt Simons. Dan moeten eerst nog wel een aannemer beschik baar zijn." Eerst moeten ook nog alle, of toch in ieder geval vrijwel alle apparte menten zijn verkocht. Er staan er nog zeven te koop. Moet lukken, denkt Simons. „Zo'n unieke plek in de duinen is erg gewild. En de prijzen zijn alleszins acceptabel." Mevrouw Wijkhuis-Koets uit Biggekerke ontving gisteravond een koninklij ke onderscheiding. foto Ruben Oreel Die gaan 'al' vanaf 250.000 euro van de hand. De gewone apparte menten zijn allemaal 5,40 meter breed. Sommige units kunnen worden gekoppeld. Dan koop je er twee, of zelfs drie, en daar maak je dan één appartement van. Hoewel het appartementencom plex één geheel is, lijkt het alsof het om drie losse gebouwen gaat. Dat komt doordat de gebruikte ma terialen en kleuren variëren. De ge vels aan de straatkant zijn wit en de dakpannen rood. Bij de golf baan zijn de gevels zandkleurig, en zijn de daken van zink. En aan de zeezijde zijn ze roodbruin met grij ze dakpannen. Ondergronds wordt een twee ver diepingen hoge parkeerkelder ge bouwd. De onderste verdieping is bereikbaar met een autolift. MIDDELBURG - Kinderopvang Wal cheren heeft gisteren het combina tielokaal bij de brede school van Middelburg-Zuid in gebruik geno men. In het lokaal zit overdag een onderbouwgroep van de Cypres- senhof en na schooltijd is het de ruimte voor de buitenschoolse op vang, ofwel BSO. Volgens de organisatie is een derge lijk project uniek in Nederland. Hiermee wil ze wachtlijsten weg werken en het past perfect binnen het brede school-principe. Het lokaal is functioneel ingericht; kinderen eikaars speelgoed gebrui ken. De ruimte kon ontstaan door samenvoeging van speel-o-theek en mediatheek. 'lulf"NGBNmrr>Tm NACHTRUZZZT op onze nacht- ruzzzt collectie boxsprings, MAAKT PLAATS slaapkamers, matrassen, dek- VOOR BIGGIE BEST BED0VERTREKKEN< linnenkasten en op showroom- SLAPEN EN DROMEN! modellen van biggie best. Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 www.tmcwoonwinkels.nl foto Ruben Oreel Bestuursleden van de Vereniging van Eigenaren van der Zwaag de bouwtekeningen zien. laten burgemeester Rob foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21