Ruimzicht: massief, Watersnoodmuseum zoekt Ramp-spullen Koninklijke onderscheiding voor dertig jaar werk bij Rode Kruis Open avond bij popkoor 18 Dinsdag 3 februari 2009 PZC W j^j uiermic ^nia<e: iA*en9knJn X| sanidrömc OËJ arpas de betere badkamer m Vraag naar 5"w* www.sanidrome.nl/arpas de actiefoldêr. Mortiereboulevard 7. Middelburg, (0118) 55 10 80 Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! De beste kwaliteit voor ieder budget! Als kwaliteit een naam mag hebben! MIDDELBURG - Liefhebbers van het televisieprogramma Korenslag, die graag een nootje meezingen, daar is popkoor X-Stream naar op zoek. Het Middelburgse koor, dat inmid dels drie jaar bestaat, kan nog wel wat nachtegaaltjes gebruiken. Speciaal voor zangers in spe houdt het koor donderdag een open repe titie, op haar vaste oefenlocatie in wijkverenigingsgebouw De Vergul de Baars in de Middelburgse Stro- menwijk. De repetitie begint om 19.45 uur en duurt tot een uur of tien. Tussendoor is er pauze. Na een stemadvies van de dirigent kunnen mannen met lage stem men en hooggestemde zangers en zangeressen direct plaatsnemen. www.popkoorx-stream.nl Tafeltjes, stoelen, lampen, schoteltjes, pannen en speelgoed. door Dewi Gigemgack ouwerkerk - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is op zoek naar voorwerpen die de ramp van 1953 hebben meegemaakt. De huis raad komt na de verbouwing van het museum in het nieuwe gedeel te over onder meer emoties en her inneringen aan de ramp. Klein meubilair als tafeltjes, stoe len en lampen, maar ook servies goed, speelgoed, koffers en tassen, potten en pannen en andere dage lijkse gebruiksvoorwerpen kun- Wiskundebikkels naar tweede ronde VLissiNGEN - Het Scheldemond in Vlissingen heeft de eerste ronde van de wiskunde olympiade goed doorstaan. 4-VWO'er Nikita Han- ning had een score die niet eerder op het scholengemeenschap werd behaald. Aron Thejinissen werd tweede, Tim de Jonge derde. Niki ta waagt zich in september aan de tweede ronde. Van de dertig kandi daten die dan overblijven gaan de zes grootste wiskundeknobbels naar de grote finale in Kazachstan. Vuilcontainers alleen toegankelijk met pas MIDDELBURG - De ondergrondse vuilcontainers in de binnenstad van Middelburg zijn voortaan al leen nog maar toegankelijk met een pas. Daarmee kan 31 keer per maand een vuilniszak in de contai ner gegooid worden. De gemeente heeft voor deze methode gekozen- om het illegaal dumpen van afval tegen te gaan. Volgende week gaat dit systeem ook in voor de contai ners in de overige wijken. Bijna 1600 deelnemers enquête Waterschap MIDDELBURG - Bijna 1600 mensen hebben deelgenomen aan het klan- tevredenheidsonderzoek van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het onderzoek ging over de water schapsfietspaden. Het waterschap wilde weten wat mensen van de fietspaden vinden en wat er nog verbeterd kan worden. De enquête stond tot gisteren op de site. In juni komt het Waterschap met een conclusie en maakt ze bekend wat ze daar mee gaat doen. Hoe is het lijden van Jezus verbeeld? MIDDELBURG - Hoe hebben kunste naars de verhalen rond het het lij den en de dood van Jezus Christus verbeeld? Predikant van de Protes tantse Gemeente Rijswijk Anne Marijke Spijkerboer geeft morgena vond een lezing over dit onder werp. Zij heeft gepubliceerd over kerk en kunst. De lezing is om 19.30 uur in de protestantse wijkge- meente De Hoeksteen aan de Roozenburglaan in Middelburg. 'Als je het vergelijkt met de tijd die is gemoeid met andere grote projecten, mogen we niet klagen' nen in aanmerking komen als mu seumstuk. De spullen moeten uit de tijd van de watersnoodramp ko men, en de Ramp het liefst heb ben meegemaakt. Het museum breidt uit van één naar vier caissons, met onder ande re een multimediaal monument en een geschenkwoning. In april is de verbouwing en inrichting van de nieuwe ruimten klaar en her opent het Rampmuseum. Geïnteresseerden die voorwerpen willen doneren, kunnen contact opnemen met Ria Geluk, project leider uitbreiding van het mu seum, op nummer 0628513978. www.watersnoodmuseum.nl Burgemeester Rob van der Zwaag en wethouder Jan Bostelaar klappen de handen warm voor nieuw Ruimzicht. door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE - De 7i-jarige me vrouw Wijkhuis-Koets uit Bigge- kerke ontving gisteravond na af loop van de afdelingsvergadering van het Rode Kruis, een koninklij ke onderscheiding. De Veerse Bur gemeester R. van der Zwaag speld de haar de versierselen op beho rende bij haar benoeming tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Het leek een gewone afsluiting van een afdelingsvergadering in het Meliskerkse verenigingsge bouw. Maar tot grote verbazing van 'Maatje Wijk' zoals intimi haar noemden, verschenen haar zoons met echtgenotes en haar kleinkinderen in de zaal, op de voet gevolgd door de burgemees ter en wethouder J. Melse. Van der Zwaag memoreerde aan de talloze activiteiten die de gelau werde verrichtte vanaf 1977, toen zij als leerlinge colonne begon. Daarna werd ze onder meer staflid colonne, bestuurslid sociale hulp, vrijwilliger opvang en verzorging, bestuurslid en instructeur jeugd Eerste Hulp. „Er zijn tien vrijwilli gers nodig om mevrouw Wijkhuis te vervangen", vatte Van der Zwaag het Rode Kruis-leven van de Biggekerkse samen. De totaal verraste mevrouw Wijkhuis wist nog uit te brengen dat 'burgemees ter de koningin maar moest bedan ken', om vervolgens stralend alle felicitaties in ontvangst te nemen. Tijdens de vergadering deed afde lingsvoorzitter Martijn Hofman een en ander uit de doeken over het project 'Samen 1' van het Rode Kruis. Daarin staan ideeën om de afdelingen en districten op te laten gaan in één landelijke vereniging. De afdelingen zouden als 'locaties' blijven bestaan, met ieder een ei gen contactpersoon. Hofhaan bena drukte dat vrijwilligers weinig mer ken van de veranderingen, maar dat alles nog in een 'verkennend stadium zit'. „We lichten nu de le den in en peilen hun reacties. Ik merk dat ze niet afwijzend tegen over de plannen staan, maar eerst meer informatie willen hebben." Siarl de bouw van 50 rocrëaliO.®partemcïueri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20