Eigenaar wil stationspand houden 25 Vrachtauto belandt in de sloot Hartritmestoornissen Spoorviaduct in de maak bij Middelburgs industrieterrein Niets zo veranderlijk als het griepvirus Dinsdag 3 februari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Makelaar De Pagter wil woonbestemming op stationsgebouw. door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - Het politie-onder- zoek naar de eigenaar van de hen nepplantage in het voormalige sta tionsgebouw van Arnemuiden is nog in volle gang. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Volgens een woordvoer ster van de politie is het pand voor vijf jaar gehuurd door een 33-jari- ge man uit Bergen op Zoom. De politie deed, zoals gemeld, za terdagochtend 24 januari een inval in het pand naar aanleiding van een anonieme tip. In het gebouw trof men op alle verdiepingen een professionele hennepplantage aan. In totaal werden 810 planten ver nietigd, met een waarde van enke le tienduizenden euro's. De eigenaar, makelaar Arjen de Pagter uit Middelburg: „Ik heb gis terochtend met de politie gespro ken over die man. Vooralsnog heb ik niets meer van hem vernomen, maar ik vermoed wel dat hij meer weet van deze zaak. Ik heb overi gens ook de huur voor deze maand nog niet ontvangen. Maar voor ik daarover bij die man aan de bel ga trekken, wacht ik even af wat de politie gaat doen." De inval in het stationsgebouw was voor veel Arnemuidenaren een volslagen verrassing. Het me rendeel van de buurtbewoners ver klaarde niets gemerkt te hebben Volgens eigenaar Arjen de Pagter is er 'flink geleefd' in het stations gebouw in Arnemuiden. Hij schat de schade in het pand tussen de vijf a tienduizend euro. van de illegale activiteiten in het pand. De Pagter heeft inmiddels 'vluch tig' de schade opgenomen in het monumentale pand. „Ik schat dat die tussen de vijf- en tienduizend euro zal liggen. Er zitten bijvoor beeld gaten in vloeren, wanden en de schoorsteen. De natte vloerbe dekking is inmiddels verwijderd. Maar ik weet niet wat het vocht verder nog aanricht. Dat is nu nog heel moeilijk in te schatten. De Middelburger heeft inmiddels aan de gemeente gevraagd of er een woonbestemming op het pand mag komen. „Ik weet nog niet of dat zal lukken, maar na ver bouwing zou er ruimte kunnen zijn voor vier appartementen. Ik ben ook best bereid om een flinke verbouwing te bekostigen, want ik wil het pand behouden." Wat er verder gaat gebeuren blijft dus nog onduidelijk. De Pagter ver klaart wel weer op zoek te zijn naar een nieuwe huurder. Die huurder in spe zal dan grondig be keken worden, „want die ellende wil ik niet nog eens." Al staat het pand op de website van de makelaar nog te koop. DOMBURG - Een aantal klanten van de maal tijdservice op Walcheren heeft gisteren waar schijnlijk hutspot moeten eten. Een vrachtau to van Zorgstroom raakte -vermoedelijk door de gladheid- van de weg en kwam op zijn kant in de sloot terecht. Het ongeval gebeur de gisterochtend, omstreeks half twaalf, op de Roosjesweg tussen Domburg en Aagteker- ke. Bij het eenzijdige ongeluk liep volgens een woordvoerder van de politie één inzittende een verwonding aan zijn hand op. foto Ruben Oreel Dorpsraad: Poepuul en Vrouwenpolder 2015 VROUWENPOLDER - Na een vergade- ringsloze maand komen de leden van de dorpsraad van Vrouwenpol der morgenavond om 20.00 uur weer bijeen in het Dorpshuis. Op de agenda staan de bevindin gen van de werkgroep Vrouwen polder 2015, die nadenkt over de toekomst van het duindorp. Ook zal de Poepuul besproken worden. Dat is het dorpskrantje. De vergadering is openbaar. Leren hoe Je een fietsband plakt? MIDDELBURG - Schilderen, lamp op hangen, behangen, zagen, boren, kitten, lijmen, fietsband plakken, brandmelder ophangen. Hoe moet dat eigenlijk en welk gereedschap heb je ervoor nodig? De Stichting Welzijn Middelburg probeert ie dereen aan het klussen te krijgen in een serie van zes bijeenkom sten, die morgen van start gaat. Aanmelden? Bel 0118-751435 Lezing over zachte winter-planten SEROOSKERKE - Met die zachte win ters van tegenwoordig is het vol gens vereniging Groei 8c Bloei ver bazingwekkend welke planten het in ons klimaat weten te overleven. Hans Kramer houdt daar morgen avond om 20.00 uur een lezing over in buurthuis de Zandput in Serooskerke. Kramer werkt op een kwekerij in Ede, waar zo'n vijfdui zend soortn moederplanten uit heel de wereld zijn uitgeplant. Tip? redactie@pzc.nl Eigenlijk is het helemaal niet om te lachen. Sterker nog: het is heel ernstig dat haar oom lijdt aan zwaar hartfalen. Toch kan die Vlissingse zich af en toe niet weerhouden van een gulle schaterlach, als ze weer een mailt je krijgt van haar oom, waarin die het consult van zijn cardioloog in geuren en kleuren uiteen zet. „De draden zitten los. Die gaat de dokter aan elkaar maken." „Ze gaan de slechte ritmestoringen dichtbranden." „Straks zou mijn hart het gewoon weer moeten doen." „In principe is het kortsluiting." Het is maar goed dat 'ome Gerrie' geen geneeskundige is geworden, maar gewoon lasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19