Nu 700,- cash op alle energiezuinige PZC Dinsdag 3 februari 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Herten 6 De heer Ossewaarde beledigt men sen en maakt ze vaak voor leuge naar uit. De damherten zijn vol gens hem natuurlijk uitgezet door de jagers; de tellingen zijn natuur lijk niet juist, de Faunabeheereen- heid en Staatsbosbeheer vertellen alleen maar leugens. De wilde zwijnen op de Veluwe hebben al veel ongelukken veroorzaakt en doen dat nog. Moet dit ook in Zee land gebeuren, of moeten agrariërs om hun land hoge hekken plaat sen? De 'zure-regenhype' heeft al veel ellende gegeven voor boeren. De bomen staan er gelukkig alle maal nog; was er wel zure regen? Dat de zangvogels verdwijnen komt natuurlijk door de opwar ming van de aarde - niet door de kraaien, eksters en vlaamse gaaien. De bodembroeders nemen sterk in aantal af Dat komt natuurlijk niet door de vossen. Dat de heer Ossewaarde sterk anti- jacht is, is zijn goed recht. Maar als we straks alleen kunnen genieten van kraaien, eksters, vlaamse gaaien en vossen, is het te laat. J. A. Bravenboer Ketterijstraat 41Watervliet Herten 7 Provincie treft geen blaam bij af schot damherten (krant, 29-01), volgens minister Verburg. Ja na tuurlijk, want anders zou ze haar antwoorden op de vragen van Ma rianne Thieme tegen moeten spre ken. Als de ambtenaren van de provincie de ambtenaren van LNV fabeltjes en onwaarheden op de mouw spelden, kan zelfs Verburg daar niets aan doen. De provincie heeft geen preventieve maatrege len genomen. Eerst maakt de pro vincie zich schuldig aan Faunaver valsing door te verbieden dat de damherten teruggebracht worden naar de rechtmatige eigenaar. Daar na hebben ze in een achterkamer tje afspraken gemaakt met Staats bosbeheer en de FBE om de Partij voor de Dieren zoveel mogelijk wind uit de zeilen te nemen. Er moesten damherten afgeschoten worden, of de telcijfers nu klop pen of niet, daar heeft de provin cie geen boodschap aan, zelfs een ChristenUnie-gedeputeerde niet. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Snoeibeurt Roterij Alweer kaalslag, nu aan de Roterij in Burgh-Flaamstede, waar het in dustrieterrein is blootgelegd en we nu tegen een vuilnisbelt, loodsen en opslag aankijken. Knap werk, gemeentebestuur! Is dit het nieu we visitekaartje van de Westhoek? Ondernemers Schouwen- Duiven- land, let op! Het gemeentebestuur doet z'n uiterste best om de zo ge wenste recreant weg te jagen. Zou het bestuur soms meer weten en is er al gekozen voor industrie in plaats van toerisme? Er is weer een stuk groen verloren gegaan, juist waar we dit zo hard nodig hebben. Straks zien we weer een of andere geëmotioneerde bestuur der een spa in de grond steken voor boomplantdag. Wat een on zin! Ze zullen de kaalslag waar schijnlijk afdoen als onderhoud, terwijl het meer lijkt op verkrach ting van het aanzicht. Een aantal jaren geleden moesten camping houders een groenstrook van vijf meter om hun Bedrijven aanleg gen om alles aan het zicht te ont trekken. Nou, gefeliciteerd be stuur, met het goede voorbeeld. J. Ruiter Hogezoom 6, Burgh-Haamstede Geluidswal Tussen de A58 en de Oude Rijks weg langs Biezelinge wordt een ge luidswal aangelegd. Mijn vraag aan de deskundigen is: als er op de oude Rijksweg een tankwagen met bijv. LPG-gas ontploft (nooit te hopen), wat doet de drukgolf? Normaal gaat zo'n drukgolf alle kanten op, maar zal nu het deel dat tegen de geluidswal slaat, voor een deel terugslaan en daarna de drukgolf richting Biezelinge ver sterken met alle mogelijke gevol gen voor de inwoners? Deze tank wagen met LPG-gas mag niet door de Vlaketunnel voor de veiligheid! Vlak langs een dorp is wel veilig? W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Ziekenhuisfusie Zaterdag een imponerende demon stratie in Vlissingen. Het was weer een teken aan de wand hoezeer dit speelt op Walcheren. Dan krijg je te horen dat er in de toekomst meer transparantie zal zijn en naar de bezwaren geluisterd zal worden. Tijdens de eerste ftisiever- halen was er al genoeg tegengas uit alle gelederen. Toen hadden de verantwoordelijken moeten luiste ren! In de toekomst anders? Hoe zo: als er weer een ziekenhuis uit Vlissingen moet verdwijnen? Wat een knullig antwoord, dat geeft precies aan waarom deze dram mers niet met de media erbij een petitie in ontvangst willen nemen. Deze mensen zijn verantwoorde lijk voor kapitaalvernietiging en nog erger, de calamiteiten die in de zomermaanden voor gaan ko men. Zij zullen dan niet meer ver antwoordelijk zijn en zitten met goedgevulde zakken op een ander mooi baantje. Zeeuwen/ Walche- naren, er is nog altijd de kracht van de barricade. Niet zij horen in een democratie te beslissen, maar wij. Waarom roert in een arbei dersstad als Vlissingen de PvdA geen enorme trom? Van welke par tij is Simons ook al weer? En zijn bange schoothondje? Mensen geef niet op, alles is omkeerbaar! Ad de Jager Kanonweistraat 2, Domburg Ziekenhuisfusie 2 Of de fusie van de twee boven de Westerschelde gelegen ziekenhui zen mag doorgaan, hangt nu nog af van de NMa(de Nederlandse Mededingingsautoriteit). Deze au toriteit moet zich uitspreken op grond van de door de directie ver strekte data. Als de NMa de fusie wil tegenhouden, moet ze bewij zen dat die fusie bezwaarlijk is. In de praktijk blijkt, dat bij onvol doende dataverstrekking de NMa terughoudend is een fusie tegen te houden. De directies van de fuse rende ziekenhuizen zijn hiervan ongetwijfeld ook op de hoogte en zullen dienovereenkomstig hande len. Niet te veel data aanleveren en een fusie wordt goedgekeurd. Zo zal het gebeuren. Veel beter zou zijn dat de fuserende instelllingen voor de NMa moeten aantonen waarom fusie een meerwaarde voor de zorg in hun gebied is. Wat als de fusie op een fiasco uitdraait? Compenseert de nieuwe directie dan de maatschappelijke schade? J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Vlaketunnel De dure renovatie van deze tunnel in 2010 is zeker niet voor zijn tijd, want hij is er slecht aan toe. Eenie der die er vaak door rijdt, weet dat er amper onderhoud gepleegd is de voorbije jaren. De vele lampen werden nooit vervangen, de elek tronica nooit getest, vaak zijn er lekkages en als het regent wordt hij nat. Het wordt zelfs steeds ris kanter om deze oude, verwaarloos de tunnel in te rijden, omdat hij ie der moment kan instorten. Hope lijk wordt het Europese geld nu goed besteed en niet zomaar het Kanaal door Zuid-Beveland in ge smeten. En dan te weten dat het niet eens een tunnel is, het is een doodgewoon aquaduct. A.M. de Schipper Inkeloortstraat 6, Rilland Premier IJsland 'Lesbische ex-stewardess nieuwe premier IJsland', meldt de krant van gisteren.Wat voor nut heeft de vermelding lesbisch? We zeggen toch ook niet bij iedere hetero dat hij of zij dat is? Wie vraagt zich af wat iemands geaardheid is als het niet expliciet over geaardheid gaat? Waarom wordt dit wel vaak ver meld bij homofielen en nooit bij hetero's? Het voegt net zoveel toe als de vermelding van iemands schoenmaat of kleur ondergoed. Kom op, stop daar nou eens mee! B.J.Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Ruiterpad Regelmatig gaan wij met onze paarden naar het strand, en lopen dan door het nieuwe bos bij Zoute- - lande. Staatsbosbeheer heeft vanaf de Molenweg naar het strand in eerste instantie geen ruiterpad aan gelegd. Omdat er wandelaars regel matig klaagden dat er paarden op het wandelpad liepen, is dat ruiter pad alsnog aangelegd, het schijnt dat dit is gebeurd door de gemeen te Veere. Dit ruiterpad is zo slecht dat niemand er zijn paard over laat lopen. Het zand schijnt afkomstig te zijn uit de fundering van een ge sloopt pand en zit vol met puin en stenen. Als je met je paard over het pad loopt, heb je dus het risico dat er een stuk steen tussen de hoef en het hoefijzer blijft steken - met alle gevolgen van dien. En nie mand hoeft bij de gemeente of Staatsbosbeheer aan te komen met een rekening van de dierenarts voor het behandelen van een kreu pel paard. Zolang er niets aan ge daan wordt, zullen weinig ruiters gebruik maken van dit ruiterpad. Als Staatsbosbeheer of de gemeen te overlegd had met een aantal rui ters over hoe en waar een ruiter pad aan te leggen, was dit pro bleem er niet geweest. C. Provoost Pauwhoekstraat 12, Meliskerke Delta Alleen als Landsbanki het geld terugbetaalt aan Goes, is er sprake van het wegpoetsen van de ze perd. Alle andere omschrijvingen verdoezelen dat er een verlies van 12 miljoen is (en blijft) voor de burgers van Goes. De toezegging van Delta om jaarlijks 50 miljoen dividend uit te keren, betekent dat de klanten tenminste 50 miljoen (extra) moeten opbrengen. Dat kan alleen als de productprijzen met dat (extra) bedrag zijn ver hoogd. Omdat provincie en ge meente daar nuttige dingen mee doen, is er gewoon sprake van een verkapte belastingverhoging. De sponsoring door Delta van Film by the Sea, de Delta Tour en het ringrijden, betekent dat particulie ren en bedrijven (gewild of onge wild) dat bedrag betalen. Hoe zo profiteren van 'begunstiging door Delta'? Volgens Delta verdwijnen er bij verkoop een flink aantal ba nen. Dat is een erkenning dat het bedrijf met minder mensen toe kan. Ook de kosten van dat overtol lige personeel worden nu doorbe rekend. Mijn conclusie is dat Delta jaarlijks tenminste 50 miljoen te veel berekent aan particulieren en bedrijven. Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Werktank De oproep van dhr. Licher (krant 31/1) om in Zeeland een 'werk tank' te vormen, heeft naast sym pathieke, ook enkele bizarre kan ten. Begrijpelijk dat hij opkomt te gen de sneer van Chris Rutten over 'zijn' Almere. Maar het feit dat hij Rutten 'een vooraanstaand Zeeuws bestuurder' noemt en diens uitspraak representatief voor Zeeuwse 'zelfgenoegzaamheid', verraadt dat Licher Zeeland amper kent. Dhr. Rutten is voorzitter van de Kamer van Koophandel, maar is dat vanuit West-Brabant. Niks Zeeuwse zelfgenoegzaamheid dus. In de tweede plaats heeft de op roep van Licher iets van een plei dooi voor een dictatuur van een verlichte minderheid die het alle maal beter weet. De werktank moet 'onbetwist gezag' krijgen. Een nieuwe versie van het insti tuut 'de Deltaboys', die functio neerden in een tijd dat de Zeeuw se bevolking de autoriteiten bijna klakkeloos volgde? Licher lijkt die bevolking alvast te willen bezwe ren door het woord 'onbetwist' te gebruiken. Laten we maar oppas sen met zulke ideeën. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke Gemiddeld brandstofverbruik en C03-uitstoot gemeten volgens 2004/3/EG of 1999/100/EG: liter/100 km: benzine: 5,0 - 9,2 diesel: 4,1 - 7,0; kms/liter: benzine: 20,0 -10,9 diesel: 24,4-14,3; C02 gr/km: benzine: 120 - 278 diesel: 109 -238. *De 700 cash bonus wordt rechtstreeks door G M. Nederland uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper/berijder, no oflevering/registrotie von een nieuwe Opel Personenauto (m.u.v. de nieuwe Jnsignio). Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders tot en met 28 februari 2009 met een uiterlijke kentekenregïstratiedatum von 29 april 2009. Dit aanbod is niet von toepassing voor zakelijke rijders die onder contract staan bij bedrijven, die overkoepelende ofsproken hebben gemaakt met General Motors Nederland. Zie voor de volledige voorwaarden www.opel.nl. Zuinig rijden is de nieu met plezier rijdt. Daarom komt Opel met een aantrekkelijk aanbod voor privé- én zakelijke rijders op vrijwel alle modellen. Want wie nu een Opel met een groen energieiabel kiest, krijgt een moderne, zuinige outo én ontvangt 700,- cash*. In het handje! Dat wil toch iedereen... Opel gunt iedereen een Opel Op elke Opel met groen label nu 700,- cash.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13