Zeeuwse dubbelslag in Cadzand- Bad Thomas Verschoor is geen eendagsvlieg 36 Maandag 2 februari 2009 PZC Zeges Schrier en Versluijs op open ZK halve marathon. door René van Stee CADZAND-BAD - De Belgische lo pers waren gisteren traditiege trouw dominant aanwezig in de Midwinter Halve Marathon in Cad- zand-Bad. De overwinningen wa ren dit keer echter voor Zeeuwen. In een tijd van één uur, zestien mi nuten en zeventien seconden won Michel Schier uit Vlissingen over tuigend bij de mannen. Frédéri- que Versluijs zegevierde voor de vierde keer bij de vrouwen. De Zuidzandse deed er 1.32.41. over. Een temperatuur rond het vries punt en een koude noordoosten wind vergden met name in de eer ste helft van de wedstrijd het uiter ste van de atleten en atletes. „Met wind tegen was het inderdaad heel erg pittig", verklaarde Schrier, die al in een vroeg stadium besefte dat hij een gewonnen race liep. De 29-jarige Vlissinger nam snel af stand van zijn - op dat moment - Vlaamse achtervolgers Bart Bley- aert, Elie Hoets en de tweeling broers Christophe en Peter de Ke- telaere. „Op het eerste stuk strand sloeg ik meteen een gat. Zodra ik in de gaten kreeg dat ze weer dich terbij kwamen, heb ik op het twee de gedeelte nog eens aangezet. Vanaf dat moment was ik ze ook definitief kwijt", aldus Schrier, die zich voorbereidt op de City Pier City Loop. Deze wedstrijd in Den Haag geldt ook als het NK halve marathon. „Daar ga ik natuurlijk niet voor, maar het zal er ongetwij feld sneller gaan. Het parkoers is er lang niet zo zwaar als hier." Bart Bleyaert (Knesselare) eindig de op dik een minuut van Schrier op de tweede plaats. Vlak daarach ter finishten Peter de Ketelaere, Ni co Serroen (Wevelgem) en Chris tophe de Ketelaere, winnaar in 2007 en 2008. De onttroonde kam pioen uit Eke was na afloop realis tisch. „Ik heb het zelden zo zwaar gehad. Zelfs op de terugweg met de- wind mee was ik nauwelijks meer in staat om te versnellen. En ik moet zeggen dat er geen maat stond op de jongen die heeft ge wonnen. Het is formidabel wat hij vandaag heeft gepresteerd", was het commentaar van Christophe de Ketelaere, die in mei meedoet aan de marathon van Praag. Ook Peter, die zijn broer in Cad- zand-Bad voor de eerste keer klop te, is dan van de partij. Frédérique Versluijs pakte voor de vierde keer de eindzege in Cad- zand-Bad. Hoewel zij daar tevre- Michel Schrier en Frédérique Ver sluijs winnen de Midwinter Halve Marathon in Cadzand-Bad. Zij pakken daardoor de open Zeeuw se titel halve marathon. den over was, verliep haar wed strijd allerminst soepel. „Ik heb hier voor mijn gevoel nog nooit zo slecht gelopen. Ook ben ik nog nooit zo kapot geweest als van daag. Vooral op het strand kwam ik maar niet in mijn ritme, omdat er veel vervelende hobbels lagen. Gelukkig brak me dat niet op", al dus de Zuidzandse, die met haar overwinning het recordaantal ze ges yan Addie Dieleman uit Philip pine evenaarde. Ook Matti Buysse had afgezien. De atleet uit Assen ede richt zich met name op wed strijden van tien kilometer. Niette min scherpte hij zijn tijd in Cad zand-Bad aan tot 1.24,25, twintig Jeugdlopen en vijf kilometer De vijf kilometer afwachtingsloop in Cadzand-Bad werd net als vorig jaar gewonnen door Kris Derveaux uit Oostende. Zijn tijd was zestien minu ten en 50 seconden. Tineke van Dort uit Domburg was de sterkste bij de vrouwen in 20.50 minuten. De 750 meter jeugdloop was een prooi voor Teun van Damme uit Oost burg. Op de 1500 meter won Sebastian van Holland (Cadzand) bij de jon gens en Margot Thuy (Sint Jansteen) bij de meisjes. minuten sneller dan vorig jaar. „Er zit blijkbaar nog heel veel rek in", stelde hij tevreden vast. De zeges van Schrier en Versluijs betekenden de eerste Zeeuwse dubbelslag sinds 1999. In dat jaar wonnen Sepp Vermeulen (die gis teren een seconde of tien voor Ver sluijs finishte) en Terèse van Lare de open Zeeuwse titel die aan het evenement in Cadzand-Bad ver bonden is. Jeugdige ruiter uit 's-Heerenhoek wint springwedstrijd. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Mark Bevelander en Thomas Verschoor reden zich in de kijker tijdens de springwedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Verschoor schreef met Minerva de klasse B op zijn naam, Bevelander was de beste in de klas se L. Thomas Verschoor baarde begin van dit jaar opzien tijdens het na tionaal concours Jumping Nieuw- land. Net overgestapt van de po ny's toonde de pas vijftienjarige ruiter uit 's-Heerenhoek zich bij zijn debuut bij de paarden met Nir vana de beste. Verschoor bewees zaterdag geen eendagsvlieg te zijn. Met de Voltaire-dochter was hij in de klasse B de beste stijlruiter van de elf die zich voor de barrage plaatsten. Verschoor had de brui ne merrie dressuurmatig goed in de hand staan. Het leverde de com binatie 53 stijlpunten op. Vier meer dan de semi-prof Roxanne van der Eijken met Pearl Jam uit Roosendaal. In de klasse L kwam eenderde van de combinaties in de barrage. Een barrage waarin Mark Bevelander (RPA Vibon) en Sandy den Exter met haar nieuwe aanwinst Capita- lice VM een hoofdrol opeisten. In een bloedstollende rit stuurde Mark Bevelander de Sibon le Sursaut-zoon in 27.31 seconden foutloos naar de finish. Sandy den Exter kwam viertiende seconde te kort voor de zege. In de klasse Z ging de winst naar Johan Kerstens met Delta Mossel USA. Hij ging in 32.44 seconden over het parkoers en was iets snel ler dan Dominique Greeve. Minderhoud wordt tweede in Wellington WELLINGTON - Hans-Peter Minder houd is bij de World Dressage Mas ters in de Amerikaanse plaats Wel lington tweede geworden in de kür. De uit Westkapelle afkomsti ge ruiter haalde met Exquis Escapa- do een score van 77-750. De zege ging naar Anky van Grunsven met IPS Painted Black (79,60). Bij de Grand Prix eindigde Minderhoud met Exquis Escapado als derde. De score was 71,149. Muller en De Leng tevreden na WK AUTRANS - Tijdens de wereldkam pioenschappen masters cross lang laufen deden de Zeeuwen het goed. Cor Muller (Renesse) kwam uit in de leeftijdklasse 70+ en beëindigde de 15 km skating (vrije stijl) als 23e. Hij deed er 66 minu ten over. Edward de Leng (master 45+) behaalde een 37e plaats op de 30 km skating in 1.45.56. De Leng komt uit Koudekerke. Yvonne Wisse tweede op de 60 nieter horden APELDOORN - Yvonne Wisse is za terdag tijdens het indoor omnis- port gala als tweede geëindigd op de 60 meter horden. De uit Vlissingen afkomstige atlete realiseerde een tijd van 8.52 secon den. Wisse komt uit voor atletiek vereniging De Spartaan. De overwinning in Apeldoorn ging naar Femke van der Meij van AV Suomi. Ze noteerde een tijd van 8.51 seconden. Bar de Belt is sterkste in Zeeuwse dartsderby MIDDELBURG - Bar de Belt heeft in de tiende ronde van de Superlea gue darts de Zeeuwse derby ge wonnen. In Oost-Souburg werd Yip Plaza met 6-4 teruggewezen. Door deze overwinning nestelt de Souburgse formatie zich steviger in de subtop van de klasse Zuid-West. Beste speler bij de Oost-Souburgers was Jelger Tuins- tra. Hij pakte 4 van de 6 punten. Anouk Fase vijftiende bij het NK allround MIDDELBURG - Anouk Fase is bij het NK allround voor junioren in Utrecht vijftiende geworden. De schaatsster uit Sint Annaland be gon zaterdag met een 20e plaats op de 500 meter (45.26). Op de 1500 meter werd ze 16e in een tijd van 2.21.16. Gisteren realiseerde Fa se op de 1000 meter een tijd van 1.28.63, waarmee ze 15e werd. Ze kwalificeerde zich niet voor de slot- afstand, de 3000 meter. Hart van Middelburg gaat fier aan de leiding MIDDELBURG - Het team van Hart van Middelburg gaat in de eredivi sie darts van de Zeeuwse federatie aan kop. Pieter Otten, Stefan Mari- nissen, Mike van Belle, Joost de Roos, Pascal Swart en Wybren Tuinstra hebben halverwege 137 punten. Op de tweede plaats volgt Zalco Roadhouse. Het team met onder andere Karin Krappen heeft 123 punten Michel Schrier liep in de Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad naar een overtuigende overwinning. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40