Vijftiende opeenvolgende overwinning voor Vlissingse basketballers Mannen- en vrouwenteam EMM boeken belangrijke zeges in degradatiestrijd Zware nederlaag voor Mytilus Dammers 's-Gravenpolder geen lelijk eendje meer in de ereklasse Tweede plaats Nancy van de Ven Niels Koole snel in marathon WPZC Maandag 2 februari 2009 3 3 EMM-speelster Petuia Brasser schiet op het doel van VHC 2. foto Ruben Oreei Vrouwen Olympus zijn koploper tot op twee punten genaderd. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Er gloort weer hoop voor de handballers van EMM in de tweede klasse. De ploeg ver sloeg Blauw Wit met 28-14 en ver liet de laatste plaats. Ook de vrou wen van EMM boekten een brood nodige overwinning.' Mannen. EMM-Blauw Wit 28-14: EMM speelde met veel overtui ging. Over de hele linie stond de équipe van Hans Dierickx op scherp. „Er stond een ploeg bin nen de lijnen", keek Dierickx opge togen terug. Hij vindt dat zijn ploeg in de tweede klasse thuis hoort. „We gaan er tegen Internos en Tornado Breda alles aan doen om erin te blijven." Ben Alexande- re (7 treffers) en Tijs de Vos (6) wa ren het meest trefzeker. EMM 2-Mixed Up 13-32: Van de geplande revanche kwam niks te recht. Daarvoor waren er teveel af wezigen en blessures. Bovendien is Mixed Up in de titelstrijd ver wikkeld en dus kon de ploeg zich geen misstap veroorloven. Vrouwen. EMM-VHC 2 11-8: De buit is binnen maar daar is ook al les meegezegd. Het spel van de Middelburgse vrouwen was niet imponerend. Vooral aanvallend liep het stroef „Het lijkt wel of er er speelsters zijn die bang zijn om te scoren", zei coach Hans Nijsen enigszins teleurgesteld. In verdedi gend opzicht gaat het veel beter met de ploeg. Het was knap dat VHC slechts acht keer raak kon schieten. Door de zege steeg EMM naar de 9e plek met 10 punten. Scores EMM: Petuia Brasser 4, Marieke Riemens en Anouk Provoost 3, Denise Bergkamp 1 De Beuk-Olympus 13-14: De span ning zit er weer in bij de derde klasse. Door de nipte zege van Olympus en de nederlaag van kop loper Dongen 2 staat de ploeg van Rita van den Velde tweede. De achterstand op de koploper be draagt slechts 2 punten. Het mannen- en het vrouwen team van EMM hebben een goe de dag. Beide handbaiploegen winnen en doen goede zaken in de strijd tegen degradatie. Winst voor vrouwen van BV Souburg en BC Vlissingen. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen haalden in de hoofd klasse de 15e zege op rij door Du- natos met 53-75 te verslaan. Bij de vrouwen deden koploper BV Sou burg en nummer twee BC Vlissin gen goede zaken door de num mers drie en vier te verslaan. Mannen: Dunatos-BC Vlissin gen 53-75: In Meerssen begon BC Vlissingen uitstekend. Onder aan voering van Benjamin Steenbeek was het ne het eerste kwart al 11-30. Die werd uitgebouwd naar een 25-48-ruststand. Na de hervat ting verhoogden de Limburgers het tempo en kwamen terug tot 38-54. Dichterbij lieten liet BC Vlis singen het echter niet komen. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steen beek 20, Sjoerd van Pelt 10, Michel Bosters 10, Dorde Karadzic 10, Stefan Schrier 7, Erwin Hilbert 6, Dennis de Paauw 6, Emilio Jangbahadoer 4 en Sjors van der Poel 2. Vrouwen: Almonte 2-BV Sou burg 60-64: BV Souburg had een Mannen WS'92 kunnen leven met nipt verlies in Roosendaal. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de volleybal lers van Mytilus nemen de zorgen in de tweede divisie met de week toe. De Goese formatie verloor met 4-0 bij titelkandidaat Slied- recht Sport. De mannen van WS'92 verloren in de regiodivisie in Roosendaal met 3-2. De vrou wen van WS'92 verloren met 4-0 van Sic Pugno. Sliedrecht Sport 2-Mytilus 4-0 zware dobber aan het jonge en technisch goede Almonte. Bij rust stond de thuisploeg verrassend met 39-26 voor. Daarna speelde Souburg geconcentreerd. De defen sie werd aangescherpt en dankzij afstandschoten van Linda de Meij werd het verschil teruggebracht tot 51-48. In het laatste kwart nam Souburg bij 55-60 de leiding over en gaf die niet meer weg. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 17, Ilse Rijnberg 15, Linda de Meij 9, Shanice de Graaf 8, Gitta Zijlma 7, Na thalie Franke 6, Melanie Lindenberg 2. Vrouwen: BC Vlissingen-Den Dungk 70-40: In de wedstrijd tus sen de nummers 2 en 3 had Den Dungk de beste start. BC Vlissin gen keek na het eerste kwart tegen een 14-18-achterstand aan. Daarna kwam er meer rust in het spel van de thuisploeg, waardoor de rust aanbrak met een 26-24-voor- sprong. Na de pauze ging het bij BC Vlissingen beter draaien, ter wijl Den Dungk steeds verder weg zakte. Na het derde kwart gaf Den Dungk zich gewonnen. Scores BC Vlissingen: Elisa Kuipers 20, Romana de Ridder 16, Nanon Doe- land 12, Lisa Kuiper 10, Marjolein de Dreu 8 en Lizette Heijnsdijk 4. (25-14, 25-14, 25-15, 25-12): Een zware afstraffing voor de hoogst spelende Zeeuwse formatie, die geen vat had op het spel van de ti telkandidaat. Mytilus werd op alle fronten afgetroefd. Het was de zes de keer dit seizoen dat Mytilus de grootst mogelijke nederlaag leed. Mikro Electro/Roosendaal 2- WS'92 3-2 (25-19, 29-27, 14-25, 23-25 en 17-15): Ondanks de neder laag werd in het Vlissingse kamp met voldoening op dit duel terug gekeken. WS'92 haalde een 2-0- achterstand op en verloor in een enerverende vijfde set met het kleinst mogelijke verschil. Met ZWOLLE - Nancy van de Ven is bij een Supercross in Zwolle als twee de geëindigd. De Vlissingse kwam uit in de Idasse 6scc grote wielen. De overwinning ging naar Jaimie van Sikkelerus. Nancy van de Ven won vrijdag twee van de drie manches en werd eenmaal tweede. Zaterdag pakte ze een eerste plaats en werd ze ook een keer tweede. Op zon dag was het al niet anders en be haalde ze dezelfde resultaten. Het was echter niet genoeg voor de eindzege. Ze moest het met gering verschil afleggen tegen Sikkelerus. MIDDELBURG - Niels Koole was gis teren de beste Nederlander op de Midwintermarathon in en om Apeldoorn. De 37-jarige atleet uit .Zoutelande eindigde als zesde in het over all-klassement "in een tijd van 2.35.57. Een goede tijd met het oog op het geaccidenteerde parkoers en de harde wind. Sjakko Joziasse uit Koudekerke no teerde 3.12.08, Robert Carol uit Middelburg 3.27.02, Jos Lampert uit Biggekerke 3.35.42 en Jack van Aspert uit Middelburg 3.43.23. Ralf Kroon weer terug in de gele deren raakte WS'92 in de tweede set op toeren. Nadat een setpunt was verspeeld en de ploeg op een 2-0-achterstand was gezet, was er voor de thuisploeg in de derde set en vierde set geen houden meer aan. In de vijfde set werd over de wedstrijdzege beslist. Sic Pugno-WS'92 4-0 (25-11, 25-19, 25-19, 28-26): Een wedstrijd om snel te vergeten. De Vlissingse vrouwenploeg bood slechts in de laatste set goed partij. In de slotfa se moest een 17-22-voorsprong ech ter op het laatste moment uit han den worden gegeven. De dammers van 's-Gravenpolder (links) in actie tegen Dammers uit Oost. Van voor naar achter: Adres van den Berge, André Droog, Martijn Rent meester, Johnny de Leeuw en Henk Gunter. foto Willem Mieras Bevelanders ontlopen directe degradatie dankzij knappe zege. door Koen de Vries 'S-CRAVENPOLDER - Het jaar 2009 lacht de dammers van PWG/'s Gra venpolder toe. De nieuwbakken ereklassers wonnen vorig jaar geen wedstrijd, maar dit jaar zijn ze nog ongeslagen. Na de 12-8-overwin- ning van veertien dagen geleden op Amsterdam'80, wonnen de Be velanders zaterdag verrassend van Dammers uit Oost: 11-9. Handha ving óp het hoogste niveau van Ne derland is opeens dichtbij. Vooraf hoopten de dammers van 's-Gravenpolder op een stuntje te gen Dammers uit Oost (DUO), maar toen het tiental uit Doetin- chem en omgeving zaterdag dorps huis Ons Dorpsleven betrad, besef ten de Zeeuwen dat ze een moeilij ke middag zouden krijgen. De te genstander had de verre reis met dé sterkste formatie aanvaard. Er was één recept om DUO onder de duim te houden: hun zwakste man Bert Woolschot verslaan en aan de andere borden overeind blijven, 's Gravenpolders topscorer Arie van de Weteringh trof de achilleshiel van DUO, maar voor dat hij die op de knieën had, zorg de Arjo Kousemaker'voor een gro te verrassing. Hij versloeg de ster ke Friso Fennema, in het dagelijks leven hoofdvoorlichter van de WD. Fennema maakte eerst een foutje, waarna hij een mysterieus offer pleegde. „Normaal gesproken snap je wat de bedoeling is, maar nu niet", analyseerde Daaf Kasse. „Omdat Fennema zo sterk is, dach ten we allemaal dat we iets over het hoofd zagen. Maar het offer klopte gewoon niet." Als klap op de vuurpijl Was er met een een tweede meevaller. Henk Gunter hield voormalig Neder lands kampioen Wieger Wesselink op remise. Vervolgens was daar op steker nummer drie: de geplande zege van Arie van de Weteringh: 5-1. In het anders zo rustige Ons Dorpsleven tekende zich een le vensgrote sensatie af en die werd uiteindelijk ook bewaarheid. Daaf Kasse, Martijn Rentmeester, Ruud Kloosterman en Andres van den Berge speelden remise, Jan van de Weteringh verloor, maar de laatste twee partijen van John ny de Leeuw en André Droog ein digden weer in remise zodat er een 11-9-eindstand op het score bord van wedstrijdleider en club voorzitter Izak Op 't Hof ver scheen. Al met al is twee ronden voor het einde van de competitie duidelijk dat 's-Gravenpolder niet meer hoeft te vrezen voor directe degra datie. Het tiental stevent af op een promotie/degradatiewedstrijd te gen de nummer twee van een van de twee hoofdklassen. Op zich geen makkelijk karwei, maar dat maakt de Bevelanders niet uit. Aanvankelijk waren ze namelijk degradatiekandidaat nummer één. PWG/'s-Gravenpolder-Dammers uit Oost 41-9: Henk Gunter-Wieger Wes selink 1-1, Johnny de Leeuw-Gerrit Wassink 1-1, Martijn Rentmeester-Niek Smijtink 1-1, André Droog-Henk Gro tenhuis ten Harkei 1-1, Andres van den Berge-Jochem Zweerink 1-1, Ruud Kloosterman-Nina Hoekman 1-1, Arjo Kousemaker-Friso Fennema 2-0, Arie van de Weteringh-Bert Woolschot 2-0, Jan van de Weteringh-Wouter Ludwig 0-2, Daaf Kasse-Marcel Knipper 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37