Protest trekt duizenden Slwée Terneuzenaar raakt gewond bij steekpartij levens Wrak van legendarisch Brits oorlogsschip ontdekt in Kanaal MR DR R.C. VAN DONGEN tampa - Onderzoekers hebben in het Kanaal een legendarisch Brits oorlogsschip gevonden. De ontdek king wordt vandaag officieel be kendgemaakt. Het gaat om de HMS Victory, die in 1744 zonk. De oorlogsbodem liep in 1737 van de werf in Portsmouth en was toen het grootste schip ooit. Het bedrijf Odyssey Marine Exploration vond het schip in mei en heeft kanon nen en andere stukken opgedo ken. Er wordt nog gezocht naar de honderdduizend goudstukken die aan boord moeten zijn geweest toen het schip verging. Die zou den mogelijk meer dan vierhon derd miljoen euro waard zijn. Per 1 februari 2009 is tot notaris te Middelburg benoemd: Notarispraktijk Van Dongen is gevestigd aan de Dam 37 te Middelburg (Postbus 245, 4330 AE Middelburg), telefoon 0118-629155, kantooruren: maandag tot en met vrijdag 9:00-12:30 en 13:30-17:00 (donderdagavond op afspraak). TERNEUZEN - Een 25-jarige inwo ner van de gemeente Terneuzen is gisterochtend vroeg ernstig ge wond geraakt bij een steekpartij in de Nieuwstraat in zijn woonplaats. Het slachtoffer is in kritieke toe stand overgebracht naar het Uni versitair Ziekenhuis in Gent. De politie hield gisteren een uitge breid forensisch onderzoek. Een deel van de Nieuwstraat was in verband daarmee een groot deel van de dag afgesloten. Voorzover nu duidelijk is, kregen 's ochtends rond vijf uur twee mannen het met elkaar aan de stok voor een horecagelegenheid in het Terneuzense uitgaanscen trum. De 25-jarige liep daarbij mes steken op. De dader is er daarna vandoor gegaan. Hij is nog voort vluchtig. De politie is op zoek naar getui gen. Volgens woordvoerster Esther Boot waren vermoedelijk onge veer tien mensen getuige van de vechtpartij aan de kop van de Nieuwstraat. „We willen graag ho ren wat er zondagochtend vroeg precies is voorgevallen." Getuigen kunnen zich melden via het telefoonnummer 0900-8844 of persoonlijk aan het politiebu reau in Terneuzen. ^JJBBÊIÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 36. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530 __j Dodelijke ongelukken in Vrouwenpolder en op N57 bij Port Zélande. VROUWENPOLDER - fn de nacht van zaterdag op zondag is een 19-jarige automobilist uit Burgh-Haamste- de bij een verkeersongeval aan de Polredijk in Vrouwenpolder om het leven gekomen. Rond 02.55 uur kreeg de politie de melding dat er aan de Polredijk een auto op zijn kop in de sloot lag. Door de agenten die kort daar op op de plaats van het ongeval aankwamen is eerste hulp ver leend. Daarna is de man gereani meerd door ambulancepersoneel. Door een duiker van de brand weer zijn de auto en het water doorzocht. Al snel bleek dat de man alleen in de auto heeft geze ten. Vermoedelijk reed hij vanuit de richting van Veere naar Vrou wenpolder en raakte hij door on bekende oorzaak van de weg. Zaterdagochtend viel een dode te betreuren bij een verkeersongeluk op de N57 bij het Zuid-Hollandse Goedereede. Vlakbij het bungalow park Port Zélande kwam het slachtoffer, een 54-jarige inwoner van het nabijgelegen Ouddorp, in botsing met een vrachtwagen. Hij overleefde het niet. De N57 was door het ongeluk geruime tijd aan beide zijden afgesloten voor het verkeer. Opkomst protestmars is hoog voor Zeeuwse begrippen reageer op www.pzc.nl reacties: 536 Regering trekt huizenbezitters voor Walchenaren massaal straat op voor behoud Ziekenhuis Walcheren. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een belofte tot betere communicatie van de raad van be stuur van Ziekenhuis Walcheren. Meer dan die toezegging kon orga nisator Wim Hirdes niet overbren gen aan de deelnemers van de pro testmars tegen sluiting van Zieken huis Walcheren die zaterdagmid dag door Vlissingen trok. De politie schat dat er drieduizend mensen meededen aan de tocht, die incidentloos verliep. De route voerde van het Stadhuisplein naar de Koudekerkseweg. Daar weiger de de ziekenhuisleiding te verschij nen voor het publiek of een verkla ring af te leggen. Dat gebeurt later deze week, kon woordvoerder Jaap Nelemans overbrengen. Hirdes werd met een kleine delega tie naar een spreekkamer in het ziekenhuis geleid waar directeur Rob Zomer, voorzitter van de raad van toezicht Lieuwe Rienstra en voorzitter van de Vereniging Medi sche Staf Ronald van den Haak de petitie in ontvangst namen. „Dit stelt teleur", zei Hirdes toen hij na een kort onderhoud terugkeerde in de ziekenhuishal. Kort ervoor was Jaap van der Doefj lid van het actiecomité Behoud Ziekenhuis Walcheren al boos naar buiten ge ra^ De ziekenhuisleiding gaat directe confrontatie uit de weg met drie duizend demonstranten die beto gen voor het behoud van de zie kenhuiszorg op Walcheren. lopen met SP-TLveede Kamerlid Trix de Roos. „De heren blijven hun argumenten voor de fusie her halen. Dat verhaal kennen we al." De petitie die Hirdes namens de bevolking overbracht vraagt de zie kenhuisdirectie af te zien van con centratie van zorg in Goes en vol waardige ziekenhuiszorg op Wal cheren overeind te houden. pagina 2 en 3: geen bedankje voor vertoon betrokkenheid ff-" A zie voor video op www.pzc.nl Het plein voor het stadhuis krioelt van de demonstranten. foto Ruben Oreel RAADKAART www.pzc.nl/buitengebied Stevige wind Paarden worden steeds vaker verwaarloosd r»- j Marianne Vos rijdt f berekenend naar wereldtitel Sigurdardóttir is IJslands hoop in bange dagen MAANDAG 2 februari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 25TC jaargang nr. 27 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1