Buitenland Ruzie over Afghaanse Regering nationale eenheid in Zimbabwe IJsland kan met Kroatië tot EU toetreden VANDAAG JANUARI Gouverneur uit ambt om machtsmisbruik Jonge vader gedood op weg naar ziekenhuis Moeder van achtling had al zes kinderen Oppositionele MDC deelt macht alsnog met aartsrivaal Zanu-PF. Weense kardinaal laakt eerherstel Williamson Generaals weigeren geweldadige aanpak van handelaren. 31 10.30 - 15.00 U Studenten, docenten en medewerkers heten je vandaag van harte welkom op onze Open Dag en beantwoorden graag al je vragen! Programma Edisonweg 4, Vlissingen Informatiemarkt van 10.30 tot 15.00 uur met o.a. informatie over opleidingen, studie stage buitenland, student companies, HZ Sport, HZ Cult, studentenverenigingen, studentenhuisvesting Voorlichtingsrondes om 11.00, 12.30 en 13.30 uur Rondleidingen om 11.00,12.00,13.00 en 14.00 uur Inloopspreekuur decaan van 10.30 tot 15.00 uur Kijk voor meer informatie op onze site www.hz.nl Hogeschool^^Zeeland 8 Zaterdag 31 januari 2009 PZC Rod Blagojevich CHICAGO - De Senaat van de Ame rikaanse staat Illinois heeft gouver neur Rod Blagojevich uit zijn ambt gezet. Die zou de vrijgeko men senaatszetel van de huidige Amerikaanse Barack Obama te koop hebben aangeboden. De Se naat stemde unaniem voor de af zetting van Blagojevich, die vol houdt onschuldig te zijn. Volgens de Senaat heeft de gouverneur zijn macht misbruikt. Daarom werd in een tweede stemronde ook beslo ten dat hij nooit meer een politie ke ambt vervullen. LONDEN - Een jonge Britse vader (26) die met zijn 3-jarig dochtertje op weg was naar een Londens zie kenhuis waar zijn vrouw net was bevallen, is onderweg aangevallen en doodgestoken. Dat heeft de Brit se politie gisteren bekendgemaakt. De man kreeg donderdagavond on derweg ruzie bij een bushalte met een 22-jarige man die een mes pak te en hem neerstak. Het meisje raakte niet gewond. De dader is gearresteerd. In Londen en de rest van het land vinden de laatste tijd veel steekpar tijen plaats. LOS ANGELES - De Amerikaanse vrouw die deze week beviel van een achtling, had al zes kinderen, waaronder een tweeling. Zij wist dat ze van zeven kinderen zwan ger was, maar wilde geen van de embryo's weg laten halen. De moe der onderging vorig jaar een vruchtbaarheidsbehandeling. De andere kinderen zijn in de leef tijd van 2 tot 7 jaar. Het wordt nog krap bij de familie thuis, want zij wonen in bij de ouders van de moeder in een huis met slechts drie slaapkamers. HARARE - Het door crises geplaag de Zimbabwe lijkt eindelijk een re gering van nationale eenheid te krijgen. De grootste oppositiepar tij, de MDC van Morgan Tsvangi- rai, toonde zich 'ondubbelzinnig' bereid samen te werken met de aartsrivaal, de omstreden presi dent Robert Mugabe. Tsvangirai maakte gisteren bekend dat de MDC in februari zal deelnemen aan een regering met de regerings partij Zanu-PF. Tsvangirai zei gehoor te geven aan een oproep van de SADC, een sa menwerkingsverband van landen in zuidelijk Afrika. Die organisatie hield deze week spoedberaad over de politieke impasse in Zimbabwe. De landen kwamen overeen dat Tsvangirai op 11 februari moet wor den beëdigd als premier. De rest van de regering moet twee dagen later zijn benoemd. Als eerste stap is een gezamenlijk comité ge vormd dat moet controleren,of bei de partijen zich aan de afspraken houden.De dictatoriale president Mugabe en de MDC tekenden in september vorig jaar al een over eenkomst over een deling van de macht. De afspraken werden ech ter nooit nagekomen. Mugabe eis te de belangrijkste ministersposten op. De partijen bleven steggelen. De aanhoudende politieke crisis bleek desastreus voor de toch al ca tastrofale economische en humani taire toestand van het land. Zim babwe kampt onder meer met een enorme inflatie, groeiende voedsel tekorten en een cholera-epidemie. Senegal biedt Mugabe asiel aan als deze aftreedt. Dat zei de president van Senegal, Abdoulaye Wade, gis teren op de economische top in Davos. Wade is een van de invloed rijkste leiders in Afrika. WENEN - De aartsbisschop van We nen, kardinaal Christoph Schön- born, heeft het besluit van paus Benedictus XVI om de kerkelijke ban van .bisschop Richard Wil liamson op te heffen bekritiseerd. Hij uitte vooral zijn ongenoegen over de Vaticaanse medewerkers, die de paus onvoldoende hebben geïnformeerd. Wie de Holocaust ontkent, kan niet in zijn ambt wor den hersteld, zei de kardinaal. Bisschop Williamson zelf heeft spijt van de 'onnodige commotie' die hij heeft veroorzaakt door de Holocaust te ontkennen. Maar hij neemt geen afstand van zijn bewe ringen. MANAMAH - In het Golfstaatje Bah rein is gisteren een demonstratie te gen de discriminatie van sjiieten uit gelopen op rellen. Het is al een paar dagen onrustig in de Golfstaat. Maandag braken rellen uit na de ar- De achtergrond Js ernstig. De opiumteelt in Afghanistan groeit en de drugsinkomsten voor de Tali ban, waar Isaf tegen vecht, groeien mee. Geen wonder dat Craddock daartegen ten strijde wil trekken. De Navo-ministers van Defensie riepen daartoe enkele maanden ge leden juist op. Maar het is vooral de aanpak van Craddock die tot onrust heeft ge leid. Hij wil dat de Isaf-troepen al le drugshandelaren uitschakelen - lees: doden - of zij nu voor de Tali ban werken of niet. Ramms en McKieman vrezen dat dit tot veel burgerslachtoffers zal leiden. De dagloner op het veld, de man die in een heroïnelaboratorium werkt, LONDEN - IJsland kan mogelijk al in 2011 tegelijk met Kroatië toetre den tot de Europese Unie. Dat heeft Europees Commissaris Olli Rehn van Uitbreiding gezegd. Hij zei al dat IJsland versneld kan toe treden, maar noemde geen datum. „Als IJsland zich snel aanmeldt en de onderhandelingen verlopen vlot, kunnen Kroatië en IJsland te gelijkertijd toetreden", aldus Rehn. Volgens de commissaris is het goed om het eiland bij de EU te f voegen. „Het is een van de oudste democratieën in de wereld en de strategische en economische posi ties zijn een aanwinst." Door het uitbreken van de krediet crisis is de IJslandse bankensector ingestort. Het land is nagenoeg bankroet. Het leeuwendeel van de IJslanders zegt in peilingen voor stander te zijn van EU-lidmaat- schap, mede omdat de euro dan ge bruikt kan worden. restatie van drie vooraanstaande sjii- tische activisten. Naast religieuze te genstellingen bestaan ook grote ver- door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Binnen de Navo is een 'generaalsruzie' ontstaan over de aanpak' van drugssmokkelaars door de Navo-troepenmacht Isaf in Afghanistan. Twee generaals die verantwoordelijk zijn voor Isaf, een Duitser en een Amerikaan, weigeren het bevel van hun hoog ste baas uit te voeren om agressie ver - en met dodelijk geweld - jacht te maken op Afghaanse drug shandelaren. Navo-opperbevelhebber generaal Brantz Craddock stuurde een brief met die opdracht aan de Duitse ge neraal Egon Ramms, die vanuit Brunssum de supervisie voert over de Navo-troepen in Afghanis tan, en de Amerikaanse Isaf-com- mandant generaal David McKier- nan. Beiden legden het bevel naast zich neer. Maar de brief lekte uit via het Duitse weekblad Der Spie gel. Sindsdien doet de Navo ver woede pogingen de 'schade' te be perken. Volgens een woordvoerder gaat het niet om een bevel maar om een 'leidraad', die onderdeel is van een 'normale discussie' over de doelen en methoden van de Na vo in Afghanistan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8