Ons plan is meer down to earth Ö^a£e&aioruie£, op elk onderdeel. Alternatief plan voor Ballotstraat afgekeurd Parkeergarage toch op tijd af Voorlichting over komst azc 'Lawaaisport wordt moeilijk' Word klant van de Liefkenshoektunnel via de Mookhram gaat voor een servicegericht Vlissings topziekenhuis. nieuwe abonnementsformule! UTUNNEL w PZC Zaterdag 31 januari 2009 27 door Nadia Berkelder en Emile Calon VLISSINGEN - Het Vlissingse zieken huis moet de Apple onder de zie kenhuizen worden, zegt huisarts Raymond Mookhram enthousiast als hij in de lounge van het Arion- hotel in Vlissingen vertelt over de plannen van Orange Cure. Hij is onbezoldigd adviseur van Orange Cure, de investeringsmaatschappij die deze week. bekendmaakte de ziekenhuizen in Goes en Vlissin gen te willen overnemen. Wat hen betreft is de toekomst van het Vlissingse ziekenhuis glo rieus. Een nieuwe naam heeft Mookhram ook al bedacht: het Roosevelt-ziekenhuis. „Die naam geeft de internationale ambitie aan." Want het nieuwe ziekenhuis bedient niet alleen Walcheren. Ook Duitsers, Belgen en Fransen worden straks in dat ziekenhuis en de daarbij behorende zorghotels verzorgd. Zorgtoerisme wordt volgens hem een van de belangrijkste pijlers on der het nieuwe Roosevelt. Hij wijst.naar buiten, naar de Wester- schelde en de langsvarende sche pen. „Een dergelijk uitzicht, dat is toch uniek. Daar gaan we van pro fiteren. Dat trekt mensen." Vooral als het nieuwe ziekenhuis bemand wordt door topspecialisten. Dat laatste is volgens hem nu deels al het geval. Hij noemt als voor beelden de afdelingen oncologie en maag- darm- en leverziekten. „Daar scoort Vlissingen nu al mee." Geriatrie, cardiologie en re validatie zijn andere specialismen die het Roosevelt naam en faam moeten bezorgen onder nationale en internationale zorgtoeristen. Dat kan volgens hem door (jonge) specialisten aan te trekken en sa men te werken met academische ziekenhuizen. Maar ook door be kende internationale specialisten uit te nodigen af en toe in Vlissin gen te werken. Dat samenwerken met bijvoor beeld het Antwerpse ziekenhuis biedt volgens Mookhram grote mo gelijkheden. Hij wijst als voor beeld naar het pact tussen het zie kenhuis Terneuzen en het Acade misch Ziekenhuis in Gent. Een samenwerking met Antwer pen biedt artsen de mogelijkheid om onderzoek te doen en om in een groot teamverband te werken. „Daardoor wordt het weer aantrek kelijk om naar Vlissingen te ko men." Hij stelt met nadruk dat het in een dergelijk geval geen enkel pro bleem is om wel meerdere gynae cologen naar Vlissingen te halen. Maar ook andere specialisaties moeten volgens hem probleem- doos ingevuld kunnen worden. Een fusie tussen de ziekenhuizen in "Goes en Vlissingen ziet hij niet Huisarts Raymond Mookhram uit Vlissingen. zitten. „We willen samenwerken, waar dat nodig is. Ons plan is een voudiger, meer down to earth dan het plan dat de ziekenhuizen zelf hebben. We willen complete basis zorg. We moeten nadenken of het wel nodig is dat er een intensive ca re van een hoger niveau komt. Wat is realistisch voor deze regio? In het begin moet je vooral zorgen dat de exploitatie rond is." Hij vertelt dat de patiënten in het Roosevelt straks kunnen genieten van een lekker glas rode of witte EDUCATIE Hét centrum voor de kunsten VEERE VLISSINGEN MIDDELBURG Vanaf 2 februari starten er weer nieuwe korte cursussen voor volwassenen. Zoals de 10 lessen durende cursussen: Grafiek etsen Beeldhouwen of Pottenbakken draaien Voor meer informatie over ons aanbod www.kunsteducatiewalcheren.nl 'of bel 0118 - 414 928 door Harmen van der Werf GOES - De alternatieve ontsluiting die bewoners hebben voorgesteld voor de zeer drukke Buys Ballot straat in Goes, is door het college van B en W definitief afgewezen. Twintig tot dertig miljoen euro is nodig om het plan uit te voeren, volgens berekeningen van de ge meente, en dat is het college veel te gortig. Het voorstel hield in dat er parallel aan de Buys Ballotstraat een ande re weg zou moeten komen door de nog te bouwen wijk Riethoek. De Buys Ballotstraat waar in de spits altijd opstoppingen zijn, zou dan autoluw kunnen worden. Vol gens bewoners die het plan bij de gemeente indienden, was dit een unieke kans. Riethoek moet ten slotte nog worden gebouwd. „We hebben het plan serieus opge pakt", licht wethouder Rinus Die leman toe, „en helemaal door des kundigen laten doorrekenen. Het blijkt financieel volstrekt onhaal baar." Dieleman had het in de ge meenteraad eerder over een inves tering van tien a vijftien miljoen euro. Een fors bedrag is daar dus bijgekomen, oplopend tot twintig a dertig miljoen. „In het eerste be drag zaten alleen de aanlegkosten van de weg", aldus Dieleman, „ter wijl we ook rekening moeten hou den met planschadeclaims van om wonenden uit de bestaande wijk Watership Down en dat de weg ten koste gaat van vijfentwintig huizen in Riethoek." Piet Pieterse, één van de initiatief nemers uit de Buys Ballotstraat, staat te kijken van de enorm hoog ingeschatte investering. „Ik wil die stukken nog wel eens goed bestu deren." Hij vraagt zich af of de ge meente heeft meegewogen dat an ders een forse herinrichting van de Buys Ballotstraat nodig is, inclu sief de spoorwegovergang. Het be wonersplan met alle cijfertjes komt nog in de gemeenteraad. Wethouder Dieleman wil met be woners verder praten over het ver keersveiliger maken van de Buys Ballotstraat. De oplossing blijft naar zijn oordeel een nieuwe af slag Goes op rijksweg A58 bij het Oosterscheldeziekenhuis. wijn. „Zolang dat tenminste me disch verantwoord is." Mookhram wil dan ook dat het ziekenhuis sa men gaat werken met een goede cateraar. Een eigen keuken, dat is volgens hem verleden tijd. Maar hij wil ook samenwerken met thuiszorgorganisaties, zodat revali derende patiënten kunnen reke nen op een goede service. Servicegerichtheid, daar gaat het volgens hem dan ook om. Patiën ten moeten zich welkom voelen in de ziekenhuizen. „Vanaf de telefo nist tot en met de specialist moet er servicegericht worden gewerkt." Tijdens een bezoek aan het John Hopkins Ziekenhuis in Baltime (VS) maakte hij mee dat een spe cialist op de gang een patiënt aan sprak en belangstellend vroeg of hij hem ergens mee kon helpen. Die houding, dat is volgens Mookhram nodig om het Roose velt te maken tot een topzieken huis. Om dat te bereiken, moet er van de top tot de werkvloer ge werkt worden. In het begin zullen er volgens hem dan ook banen ver dwijnen. Want het huidige zieken huis draait niet efficiënt. „Maar op termijn zullen er juist meer banen bijkomen." Aan nieuwbouw denkt hij nog niet. „We willen eerst de zorg bie den die nodig is voor de lokale be volking, gestroomlijnd en service- gericht. Daar gaat het om, om ser vice. Niet om geld binnen te ha len, maar om kwaliteit te bieden." Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 I waw.lrojoossctweewielers.nl GOES - Met bouwer BAM heeft de gemeente Goes sluitende afspra ken gemaakt om de nieuwe par keergarage aan het Bleekveld toch op tijd, eind 2009, te kunnen ope nen. Door vertraging met het storten van onderwaterbeton dreigde uit stel tot medio 2010, aldus burge meester Dick van der Zaag. BAM gaat met twee ploegen werken, tot tien uur 's avonds, om de achter stand ongedaan te maken. GOES - In de Goederenloods van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) is maandag 9 februari een informatie avond over de komst van een asiel zoekerscentrum (azc) op het ter rein van de SGB. Het gaat om een tijdelijk azc dat maximaal vijf jaar op de aangewezen locatie blijft ge vestigd. Het centrum opent 1 juni de deuren en kan onderdak bie den aan maximaal driehonderd asielzoekers. Burgemeester Dick van der Zaag leidt de bijeenkomst op 9 februari in, waarna medewer kers van het Centraal Orgaan Op vang Asielzoekers een presentatie geven over het tijdelijke azc in Goes. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. BATH - De resultaten van een on derzoek door TNO zijn er nog niet, maar wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimerswaal vreest dat de komst van een lawaai- sportcentrum bij Bath 'moeilijk' wordt. Het rapport over het risico dat de toekomstige gebruikers van het centrum lopen door de uit stoot van het nabijgelegen chemie concern Basf is zo goed als afge rond. „Maar ik heb de cijfers nog niet. Tot die tijd moet ik afgaan op geruchten. En die stemmen mij niet echt hoopvol", aldus Sinke. De Jachtschietvereniging Zeeland, Kartclub Zeeland en Motor Club Rilland strijden al jaren voor een plek waar zij lawaai kunnen ma ken. Het TNO-rapport speelt daar in een doorslaggevende rol. S3 NV Tunnel Liefkenshoek stelt vanaf nu haar abonneesysteem (Teletol |Qopen voor alle regelmatige gebruikers van de tunnel! De voordelen van de teietolkaart: Een handige onderhoudsvrije pas, een snelle doortocht via de gereser veerde lanen, betaalcomfort en een aanzienlijk prijsvoordeel! Tarieven per 01.02.2009 Basis Teletol Oill categorie 1 5,50 3,23 categorie 2 €18,00 12,88 j De nieuwe formule: "Abonnees" dienden voorheen minstens 250 omzet per jaar te realiseren. Vanaf GL0GL2GO9 verlagen wij die instapvoorwaarde tot sisdiis 50. Is op jaarbasis uw 50 aan doortochten niet gerealiseerd, dan wordt het verschil bijgefactureerd het jaar nadien! Rijdt u meer, dan betaalt u enkel het |Q))] -tarief voor de passages en geen extra kosten. Het contract is voor onbepaalde duur geldig. Hoe abonneren: Download alle formulieren van onze website www.liefkenshoektunnel. be of neem contact op met onze klantendienst, +32 3 570 98 04 (elke werkdag van 08.00 tot 16.00 u). Bezorg ons het ondertekend contract, sluit een domiciliëring/machtiging af bij een Belgische of Nederlandse bank en betaal de waarborg van 40 per kaart. Vanaf dan kan u met uw. sa -kaart de Liefkenshoektunnel voordelig gebruiken! .-..-UEWEMSHOt» Het Tunnelteam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89