Extra druk op Vlaamse drugsdealers in de oude kazerne 'Bouwput moet dicht, maar niet tegen elke prijs' Informatie ravotbos Griffioen Verkoopster GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN! DOOR DE HELE BINNENSTAD 29 - 30 - 31 JANUARI Gratis natuurspreekuur bij Terra Maris Taxatiedag van boeken en ansichtkaarten Reuzenrad op kaaien Antwerpen moet weg Film Kikkerdril speciaal voor kleuters Belangenvereniging Van A tot Z ziet dit bouwplan niet zitten. W PZC Zaterdag 31 januari 2009 I 23 La Vaca Interieur gaat' uitbreiden met een nieuwe winkel vol leuke woonideeën en accessoires. Wij zijn daarom op zoek naar een parttime (o.a. op zaterdag!) Je hebt gevoel voor stijl en trends en je bent commercieel gericht. Heb je interesse in deze leuke en veelzijdige baan presenteer jezelf dan in een leuke mail aan: La Vaca Interieur t.a.v. Henk Jobse henk@lavaca.nl Voor meer inlichtingen kun je bellen 06 21258545 TERNEUZEN - Sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Terneu- zen worden drugsdealers in Gent overspoeld door klanten. Veel van de Belgische en Franse klanten zoeken het nu dichter bij huis en volgens advocaten leidt dat regel matig tot filevorming voor de deur van de dealers. Advocaat Filip Van Hende, die eer der deze week twee drugsdealers voor de strafrechtbank in Gent ver dedigde, sprak bij de behandeling van de zaak van een explosieve groei en extra druk op de illegale handel. Daarvan is, volgens hem, sprake sinds Checkpoint een half jaar geleden op gezag van justitie moest sluiten. Volgens Van Hende toont de groeiende vraag in Gent aan dat de sluiting van coffeeshops in bijvoorbeeld Temeuzen alleen maar leidt tot een verschuiving van de problemen naar elders. MIDDELBURG - Maandag vindt er een informatieavond plaats over de aanleg van de Seisparktuin in de Middelburgse wijk Griffioen. In de tuin komen een speeltuin, een ravotbos en een educatieve tuin. Sprekers zijn beheerders van een educatieve tuin in Rotterdam en een speelbos in Sliedrecht. De bij eenkomst begint om 19 uur in het restaurant van Hben Haëzer aan de Briandlaan. Önïtteli het mysterie van de vrijmetselarij OPEN DAG 31 januari, aanvang 14.00 uur adres: Palingstraat 64 4381 AG Vlissingen OOSTKAPELLE - Tijdens het natuur- spreekuur 'Daar vraag je me wat' van Terra Maris in Oostkapelle kunnen bezoekers woensdag 11 fe bruari alle mogelijke vragen stellen over vondsten uit de natuur. Het kan gaan over botten, insecten, vo gels, schelpen en planten. Mocht er niet onmiddellijk een antwoord te geven zijn, wordt het zo snel mogelijk op een later tijdstip gege ven. Het gratis natuurspreekuur is van 14.00 tot 16.00 uur. foto Lex de Meester Het ontwerp voor het appartementencomplex gezien vanaf hetzelfde punt. illustratie WBU VLISSINGEN - Taxateur en veiling houder Arie Molendijk uit Oud dorp komt maandag 16 februari in Vlissingen oude en zeldzame boe ken, handschriften of oude bijbels van particulieren op waarde schat ten. Ook ansichtkaarten worden getaxeerd. Voor een taxatie wordt drie euro per persoon gevraagd. De taxatie vindt plaats in hotel res taurant Royal aan de Badhuis straat 3 van 13 tot 17 uur. ANTWERPEN - Pogingen om'het reu zenrad aan de Scheldekaaien in Antwerpen een permanente plaats te geven, zijn mislukt. Het rad werd gisteren afgebroken. De Nederlandse eigenaar was te laat met het aanvragen van een vergun ning voor een vaste plek. De ex ploitant zag kansen om, naar het voorbeeld van Londen, Antwer pen een extra attractie te bezor gen. VLISSINGEN - In bioscoop CineCity in Vlissingen is zondag 8 februari een vertoning van de film Kikker dril speciaal voor kleuters. In de zaal is er gedempt licht en het ge luid van de film wordt zachter ge zet. De film gaat over een jongetje dat voor zijn broer op zoek gaat naar kikkerdril. De film begint om 11.00 uur. Een kaartje kost 6,50. Na afloop krijgen de kinderen een filmdiploma. door Theo Giele Natuurlijk weet Lisette Cla- rijs ook wel dat de Berg- huijskazerne een forse bonk bakstenen was. Maar dat wil in de ogen van de Belangenvereni ging Van A tot Z niet zeggen dat er op deze plaats gebouwen met het zelfde volume moeten komen. Clarijs: „Men zegt de lijnen van de oude bebouwing te volgen. Dus als er een knaloranje pand had ge staan, hadden er dan ook knaloran je huizen voor in de plaats moeten komen. Wij vinden dat een dwaze redenering." Van A tot Z vindt het voorliggen de bouwplan te massaal. Het ont werp past in de ogen van de vere niging ook niet bij de sfeer van de binnenstad. De vereniging is er ook niet over te spreken dat een deel van de Koningstraat bij het bouwproject wordt betrokken. Een rijtje van acht woningen bij de bouwput staat op de nominatie gesloopt te worden. Eén pand is nog bewoond. De bewoner weiger de in te gaan op de aankooprege ling van de gemeente en zit er nog steeds. Van A tot Z vindt dat deze wonin gen onder het beschermd stadsge zicht vallen. „Bouwkundig gezien is er geen enkele reden om deze woningen te slopen. De gemeente zou die huizen eerst willen behou den. Het waren van die leuke wo ninkjes die in het gebied pasten. En nu moeten ze toch tegen de vlakte voor nog een appartemen tencomplex." De belangenvereniging vreest ook voor een parkeerchaos in de buurt. Clarijs: „Er verdwijnen straks 45 parkeerplaatsen en daar komen er vijf voor terug." Ze ziet niets in de redenatie dat huidige buurtbewoners straks een plaats zullen vinden in de parkeer kelder onder het nieuwe woon- De Koningstraat met links de gevel van de kazerne in 2001. De witte wonin gen rechts staan op de nominatie gesloopt te worden. foto Lex de Meester complex. „Zo'n parkeerplek moet je kopen. Dat is vele malen duur der dan een parkeervergunning. Dat doet niemand", is haar voor spelling. „Oók wij willen van de bouwput af Echt. Maar niet tot el ke prijs. Dit kost ons ons woonge not. Door dit bouwvolume wordt het ene probleem ingelost voor het andere. Op het moment dat ze dit willen uitvoeren, zullen wij be zwaar maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85