Baksteen en veel ramen, net als Tekort aan huizen senioren 'Afrikaans tintje voor Goes in Concert' Lagere straf voor geweld op school 22 I Zaterdag 31 januari 2009 PZC Tholen stelt Deltaplan op*om het tij nog op tijd te keren. WBU wil vaart maken met ontwikkeling wooncomplex. Rectificatie ophaaldagen afval W THOLEN - Als de gemeente Tholen nu niet als de wiedeweerga actie onderneemt, ontstaat over enkele jaren een enorm tekort aan senio renwoningen. Om dat te voorko men, wordt binnenkort een Delta plan opgesteld. Tot en met 2015 zullen er in de ge meente 551 huishoudens van 65 jaar en ouder bijkomen. Dat is een stijging van 27 procent. Een groot deel van deze huishoudens zal al heel snel een geschikte woning no dig hebben, en dat terwijl in som mige Thoolse dorpen nu al wordt geklaagd over een tekort aan senio renhuisvesting. Tholen onderscheidt drie soorten ouderenwoningen: plaatsen in regulieren zorgcentra, de tradi tionele seniorenwoningen met hulp op afroep en de zogeheten nultredenwoningen. Daar wonen mensen nog gewoon, maar het huis is geschikt gemaakt voor hulp die in de toekomst mis schien nodig is. Zo zijn bijvoor beeld de belangrijkste ruimtes te bereiken zonder een trap op te hoeven. Op termijn dreigt er een tekort van driehonderd gewone senioren- \yoningen en 535 nultredenwonin gen als de gemeente geen actie on derneemt. DEN HAAG - Een 27-jarige man uit Westdorpe is donderdag in hoger beroep door het Haagse gerechts hof veroordeeld tot een voorwaar delijke boete van 450 euro wegens openlijk geweld op het school plein in Hulst. Tegen de man was twee weken geleden een werkstraf van 60 uur geëist. Zijn 54-jarige va der, 22-jarige broer en 45-jarige oom kregen een voorwaardelijke boete van 390 euro opgelegd voor hun aandeel in het geweld. Deze voorwaardelijke boetes zijn gelijk aan de eerdere vonnissen van de politierechter in Middelburg. De 27-jarige kreeg toen een werkstraf van 60 uur opgelegd. Het viertal ging op 12 januari 2006 naar het Reynaertcollege om de directeur te spreken over bedreigingen aan het adres van een neefje. door Theo Giele Architect Hans Fierloos noemt het tijdens de pre sentatie van zijn plannen een 'droomlocatie'. Hij beseft ook dat, gezien de voorgeschiedenis, de plaats ook 'uitermate gevoelig' is. Daar is geen woord te veel mee gezegd. Het woord bouwput is de laatste jaren onlosmakelijk met Middelburg verbonden. Het deba cle van de bouw van de schouw burg op deze plaats en vooral de schade die door de lekkende bouw put ontstond, leidde in de omge ving van de hoek Zuidsingel-Korte Noordstraat tot wantrouwen je gens alles wat gemeente of bouw- bedrijfheet. Bijna vier jaar zijn verstreken sinds omwonenden" van de bouwlocatie hals over kop hun wo ning moesten verlaten. Al die tijd ligt de bouwput als open wond le lijk te wezen. Met de inmiddels dichtgetimmerde panden aan de Koningstraat en het met metalen balken gestutte monumentenpand aan de Korte Noordstraat niet be paald een aanwinst voor een stad die zich zo op haar schoonheid laat voorstaan. Ruim een jaar geleden nam de Walcherse Bouw Urrie het project over. Prioriteit nummer één was het stabiliseren van de put. Door de lekkende wanden was grondwa ter de put ingestroomd wat voor verzakkingen in de omgeving zorg de. Dat gevaar moest eerst worden bezworen. Dat gebeurde door er twee dikke lagen beton in te stor ten. „De put is nu stabiel en blijft stabiel. Er is geen zandkorreltje ver schoven", vertelde een trotse WBU-directeur Gert van Kralin gen. Bij het ontwerpen van het apparte mentencomplex aan de Zuidsingel is architect Fierloos uitgegaan van de vroegere Berghuijskazerne. Die kazerne was een gebouw met ka rakter, vindt Fierloos. En dat moet zijn creatie ook worden. Ook nu domineren hoge ramen de bakste nen gevel. Het gebouw krijgt vier bouwlagen. Er komen vier lift schachten. Elke lift bedient twee appartementen per verdieping. Het complex gaat bij de Korte Noordstraat de hoek om. Daar komt een doorgang. „Want", zegt Fierloos, „Middelburg krijgt er een pleintje bij." En als het aan Fier loos ligt wordt het een binnen plein met een grote boom in het midden. Aan de Korte Noordstraat komen twee stadswoningen, aanpalend aan het gestutte monumenten- pand. Dit pand en het pand er naast zullen worden hersteld en door de gemeente verkocht. Rondom het binnenplein en het Achter het Hofplein komen ook nog eens achttien stadswoningen. Aan de Koningstraat, tussen de Ba- gijnhof en Achter het Hofplein Stoppelaartuin, is een complex met 24 appartementen getekend. Fierloos heeft hier aansluiting ge zocht bij de bouwstijl in de Bagijn- hof: een witte benedenverdieping met daarboven donkere baksteen. Tijdens de informatieavond over de bouwplannen was er weinig kri tiek te horen. De vraag was vooral wanneer de woningen komen en hoe duur ze worden. Hierover wil de WBU nog geen uitspraken doen. Veel zal afhangen van uitein delijke uitvoering van het project. „We moeten nog goed nadenken hoe we dit project in de markt zet ten", aldus directeur Van Kralin gen. Maar hij wil wel vaart maken. Nu de architect zijn plan in grote lijnen heeft geschetst, is het tijd om de details in te vullen. Daarbij zal, zo beloofden Fierloos en Van Kralingen, ook rekening worden gehouden met opmerkingen uit de klankbordgroep. Van Kralingen: „Maar het zal duidelijk zijn dat wij achter dit plan staan en het niet negentig graden gaan draaien." Dat is de Vrienden van Middel burg inmiddels ook duidelijk. Voorzitter Job van der Zwan vindt de schaal niet passen bij de histori sche binnenstad. Maar dat geldt wat hem betreft ook voor het Gast huis en het Jacob Roggeveenhuis en, in terugblik, voor de vroegere kazerne. Toch zullen 'de vrienden' zich niet verzetten tegen de bouw. Nog jaren aankijken tegen een be tonnen put is ook niet alles. Acht jaar bouwput 2001: gemeenteraad besluit schouwburg aan Zuidsingel te bouwen; 2003: sloop Berghuijskazerne; 2004: bouwput wordt gegra ven en aangelegd; 2005: put blijkt te lekken, om liggende woningen ontruimd; 2006: raad ziet af van theater plan aan Zuidsingel; bestaand theater wordt verbouwd; 2007: WBU neemt project over en maakt plan voor stabi lisatie bouwput; 2008: storten betonlagen in bouwput; 2009: presentatie bouwplan. www.bezorgers.nl Of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia GOES - De Stichting Goes Promo tie heeft dit jaar eenmalig de be schikking over een ton extra subsi diegeld. Het college van B en W van Goes stelt wel een voorwaarde aan de toekenning van het bedrag. „Goes beleeft nu het Afrika-jaar, dus willen wij dat Goes Promotie zich ervoor inzet dat het evene ment 'Goes in Concert' op de Gro te Markt deze zomer een Afri kaans tintje krijgt", zegt burge meester Van der Zaag. Hij bena drukt dat de 100.000 euro ook voor andere activiteiten van Goes Promotie is bedoeld. De Goese ge meenteraad buigt zich 19 februari over het voornemen van het colle ge. De toezegging van het college is meer dan welkom bij de stich ting. Zij zei vorig jaar nog zich 'be lemmerd' te voelen in het uitvoe ren van haar taak omdat het aan steun van de gemeente ontbrak. In de huis-aan-huisbladen en op de internetsite van de gemeente Middelburg is een fout geslopen in de berichtgeving rondom het ophalen van het huisvuil, In tegenstelling tot wat er in het bericht wordt gesteld, is het niet zo dat voor iedereen de ophaaldag verandert. Alleen voor de mensen die een brief hebben ontvangen, verandert de ophaaldag. Heeft u geen brief ontvangen, dan wijzigt er voor u niets. Gemeente Middelburg biedt excuses aan voor de eventueel ontstane verwarring. De Berghuijskazerne in 2001 Bouwplan Zuidsingel In Middelburg wordt het plan Zuidsingel gebouwd. Ingang parkeerkelder 24 appartementen 34 appartementen 20 woningen Achter het Hofplein Rölant Quist illustratie Fierloos architecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84