Zeeland PZC Drukte verwacht bij protesttocht 21 SGP wil geen meter nieuwe natuur erbij in gemeente Veere Goes zoekt kunstenaars Morgen Koopzondag Middelburg Vast voor valse bommelding WALCHEREN 29 22 en 23 Manifestatie voor behoud ziekenhuis Vlissingen. Rokers van harte welkom in bouwkeet Verward Schaapskudde wordt van blaam gezuiverd Bouwput Middelburg moet dicht, maar niet tot elke prijs Zaterdag 31 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon en Carla van de Merbel VLISSINGEN - Organisator Wim Hir-, des verwacht dat vandaag in Vlis singen zeker enkele honderden mensen meelopen in de protest manifestatie voor het behoud van Ziekenhuis Walcheren in Vlissin gen. Hij baseert dat aantal op de vele mails (120), telefoontjes en an dere steunbetuigingen die hij tot en met gisteren ontving. De deelnemers aan de protestma nifestatie lopen van het stadhuis naar het ziekenhuis. In overleg met de politie en de gemeente Vlissingen is gekozen voor de rou te Stadhuisplein, Paul Kruger- straat, Badhuisstraat en Koudekerk- DOMBURG - De SGP-ChristenUnie in de gemeente Veere ondersteunt de klachten van de dorpsraad Zou- telande over het dorpsbos. Staats bosbeheer plantte eind 2006 bij het dorp veertien hectare bos aan en twee jaar later is het volgens de dorpsraad overwoekerd met on kruid. „De natuurgebieden drei gen te verrommelen en onkruid en wild zorgen voor overlast voor de boeren", meent ook de SGP. De partij vindt dat er nu meer dan genoeg natuur in Veere is en staat op het standpunt dat er in de ge meente geen vierkante meter na tuur meer bij mag komen. De fractie wil daar maandagavond bij de behandeling van de Land schapsvisie in de gemeenteraads commissie ruimtelijke ontwikke ling verder over discussiëren. „De toerist komt niet zozeer voor de natuur, maar veel meer voor het kleinschalige agrarische land schap", meldt fractievoorzitter René de Visser dan ook. GOES - De gemeente Goes zoekt kunstenaars om banken te ontwer pen voor de Hollandsche Hoeve in Goes. De werkgroep Kunst in Openbare Ruimte wil banken die functioneel, maar ook kunstzinnig zijn. Iedere kunstenaar mag maxi maal drie ontwerpschetsen inleve ren. In de Hollandsche Hoeve is plaats voor vijftien banken. De reacties moeten voor 1 april 2009 bij de Kunst in Openbare Ruimte binnen zijn. De gemeente stelt vijfduizend euro pér bank be schikbaar. meer informatie over het project: www.goes.nl. Route protestmars .Willem Adriaansens seweg. Het aanvankelijke plan om te lopen via Brouwersstraat, Bone- dijkestraat en Sottegemstraat is ge schrapt omdat die route slechts een beperkt aantal demonstranten kan bevatten. Politie noch gemeente durft te voorspellen hoeveel mensen op de demonstratie afkomen. De politie gaat de manifestatie begeleiden met motoragenten en surveillan ten. Hirdes zelfheeft een twintig tal vrijwilligers bereid gevonden om op te treden als begeleiders van de mars. Hirdes (fractievoorzitter LPV) is blij dat vertegenwoordigers van de raad van bestuur en de specialis ten bereid zijn de petitie voor be houd van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen in ontvangst te ne men. Gistermiddag kreeg hij een seintje dat ze dat zullen doen. Van de raad van toezicht had hij tot en met gisteravond geen enkele reac tie ontvangen. Naar verwachting lopen ook veel personeelsleden van Ziekenhuis Walcheren mee in de protesttocht. Eén van hen verwacht 'een massa le opkomst'. „Er is nogal wat on vrede. We zijn niet tegen een fu sie, wel tegen de manier waarop dat gaat." Volgens de werknemer van het ziekenhuis in Vlissingen lo pen hij en zijn collega's niet alleen mee omdat ze in het ziekenhuis werken, maar 'ook als inwoner van Walcheren'. Ook Vlissingse ouderen doen mee aan de manifestatie. Volgens An- Protestmanifestatie bo-bestuurder Klaas de Kam ma ken ouderen op Walcheren zich vooral zorgen over de toekomst van de afdeling geriatrie. Mogelijk moeten geriatrische patiënten op termijn naar het ziekenhuis in Goes. De Walcherse ouderen vin den dit een achteruitgang. pagina 26: ons plan is meer V-Z down to earth; pagina 28: heeft een demonstra tie eigenlijk wel zin? De protestmanifestatie voor behoud van Ziekenhuis Walcheren begint om 15.00 uur met een bijeenkomst op Stadhuisplein. Loco-burgemeester Frans Prins, bestuurslid Jaap van der Doef (Volwaardig Ziekenhuis Walcheren), Tweede Kamerlid Henk van Gerven (SP), raadslid Ton de Nooij (GroenLinks) en een verontruste burger spreken dan. Na de mars naar het ziekenhuis nemen Rob Zomer (raad van bestuur) en Ronald van den Haak specialisten) de petitie in ontvangst. VLISSINGEN - Tja, je moet toch wat, als je als hore caondernemer de rokende klanten ziet verdwij nen. Willem Houtman van brasserie Sans étoile in Vlissingen heeft op zijn terras aan de Nieuw- endijk een bouwkeet geplaatst voor zijn rokende klanten. „Het is helemaal ingericht met bankjes, elektrische verwarming en zelfs een vogelkooi tje." Op de deur heeft hij protestposters gehan gen met onder meer de tekst: Ook niet-roken is dodelijk. Houtman is van plan de keet de komen de tijd gewoon te laten staan en heeft dat ge meld bij de gemeente. foto Ruben Oreel Het is weer dele zondag van de maand dus... Middelburg... ...is gezellig winkelen! MIDDELBURG - De politie heeft een 25-jarige Middelburger aangehou den in verband met de valse bom melding in De Stenge in Heinkens- zand, december vorig jaar. Rond de tijd dat de bommelding binnen kwam, was er in De Stenge een bruiloft aan de gang. De Middel burger zit vast. Over een motief of eventuele relatie met de bruilofts gasten is nog niets bekend. klHilVM Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Ze ontmoetten elkaar bij toeval in een horeca-etablissement in Terneu- zen, die twee zwangere vrouwen uit Hulst. Het werd al snel een diepzinnig gesprek. De één had het over de problemen bij het trappen lopen, de ander had klachten van heel andere aardze lijkt een kip zonder kop. Laatst stond het zangzaad voor de kanarie in de koelkast. En neem die afspraak met de verloskundige. Ze had zich er speciaal wat voor opgepoetst. Toen ze in haar auto stapte, trof ze bij toeval een bood schappenlijstje in haar jaszak. Dus ging ze braaf boodschappen doen. Bij thuiskomst belde de verloskun dige, ietwat ongerust. Waar ze bleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83