Ziekenhuizen Emmeloord en Lelystad zijn voorlopig gered Fietsvakanties EUROPA Tilburg heeft dit jaar voor een keer nachtkermis Rechtbank wil meer weten over machinist Defensie verbetert vuurwapens BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 cPr Alleen Zorgautoriteit kan plan ondernemer nog afkeuren. FRANKRIJK-BOURGONDIE s dgn Van PASSAU naar WENEN s dgn ITALIE-VENETO waarom zou je verder zoeken PZC Zaterdag 31 januari 2009 I 7 LELYSTAD - De IJsselmeerziekenhui- zen in Lelystad en Emmeloord zijn voorlopig gered. Het ultima tum van zorgondernemer en radio loog Loek Winter, de nieuwe eige naar-directeur van de ziekenhui zen, heeft effect gehad. Alle betrokken partijen hebben gis teren een nieuw akkoord gesloten dat moet leiden tot een gezonde herstart en beter toezicht. Winter, die met zijn MC Groep het ziekenhuis overneemt, dreigde deze week zich terug te trekken omdat van de 45 miljoen euro die nodig is om oude schulden weg te poetsen nog 8 miljoen ontbrak. Hij vond dat de andere partners in de reddingsoperatie, die al sinds september vorig jaar aan de gang is, het lieten afweten. Winter krijgt nu van een aantal partijen, waaronder verzekeraar Achmea, meer tijd voor de aflossing van oude schulden, waardoor hij meer geld overhoudt voor de herstart. Het voortbestaan van de zieken huizen ligt nu in handen van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) waar een aanvraag voor 18 miljoen euro staatssteun is ingediend. De eerste aanvraag voor 29,5 miljoen is twee weken geleden afgewezen. Minister Ab Klink van Volksge zondheid heeft de NZa gevraagd terug te komen op de eerste weige ring nu er een aangepast verzoek om steun ligt. De minister zei gisteren na afloop van de ministerraad te hopen dat de zorgautoriteit nu wel over de brug komt, al heeft deze wel het laatste woord. Met het nieuwe akkoord voor de IJsselmeerziekenhuizen is op hoofdlijnen de totaal benodigde fi nanciële steun afgedekt. Er is dus ook geld voor renovatie van de operatiekamers. Ook over de structuur van het be stuur, met name de raad van toe zicht, is overeenstemming bereikt. De NZa had hierop scherpe kri tiek. Er komen in de raad van toe zicht nu zowel leden namens de MC Groep van Loek Winter als na mens de overheid, de Onderne mingsraad en de Patiëntenraad. Daarnaast is nu zeker dat bij een verkoop van delen van het zieken huis de opbrengsten terugvloeien naar de zorg. De MC Groep zal de Inspectie voor de Gezondheidheidszorg vra gen consequent toezicht uit te oe fenen op de medische kwaliteit. Winter: „Wij hebben er alle be lang bij dat de mensen snel meer vertrouwen in het ziekenhuis krij gen." TILBURG - De Tilburgse kermis komt dit jaar met een primeur voor Nederland: de nachtkermis. Op zaterdag 25 juli blijft de kermis in het kader van het 200-jarig be staan van Tilburg 200 minuten lan- ger open, tot vier uur 's nachts. Dat heeft wethouder loost Möller gisteren bekendgemaakt. Ook in 2009 kronkelt de grootste kermis van de Benelux weer als een lang lint door de Tilburgse bin nenstad. De kermis, die duurt van 17 tot en met 26 juli, krijgt dit jaar 237 attracties. Door de herinrich ting van een stuk binnenstad zijn dat er negen minder dan vorig jaar. De totale pachtopbrengst valt, met iets meer dan 2 miljoen euro, iets hoger uit. Voor wie geen minuut wil missen is er radiozender Ker mis FM. ZUTPHEN - De 33-jarige treinmachi nist die op 11 november vorig jaar bij 't Harde werd gepakt voor het dronken besturen van een interci ty, moet eerst door de reclassering worden onderzocht. Dat heeft de rechtbank Zutphen gisteren be paald. De machinist wordt verdacht van gevaarlijk rijgedrag op het spoor en van het rijden onder invloed. Bij een blaastest zou hij 2 promille hebben gescoord en dat is vier keer zoveel als is toegestaan. Ook zou hij de trein hebben bestuurd met oordopjes in. Volgens de offi cier van justitie zou hij bovendien te hard hebben gereden en soms abrupt hebben geremd. De zaak kwam aan het rollen door dat de machnist zelf de trein stil zette vlak na station 't Harde. De spoorwegpolitie nam een kijkje en nam vervolgens de blaastest bij de man af DEN HAAG - Defensie past de 25.000 Diemaco-geweren van de krijgsmacht aan. De Diemaco's krijgen onder meer snelrichtmid- delen. Daardoor worden ze beter bruikbaar in de gevechtssituaties waarmee de militairen nu te ma ken krijgen. Daarnaast worden de tweeduizend versleten Minimi-mi- trailleurs vervangen door een ver beterde versie. Dat schreef staatssecretaris Jack de Vries van Defensie gisteren aan de Tweede Kamer. Defensie was al be zig met aanpassingen aan de wa pens, maar die worden nu afge stemd op de operationele ervarin gen. Volgens De Vries moeten mili tairen vaker gevechten voeren op korte afstanden in bevolkte gebie den of in onoverzichtelijke situa ties en in de nabijheid van eigen troepen. Het project kost bijna 44 miljoen euro. De Vries wil de or der plaatsen bij de firma Colt Ca nada, die al sinds 1994 wapens en onderdelen levert aan de Neder landse krijgsmacht. De Diemaco en de Minimi werden begin jaren negentig in gebruik genomen. gen. De Gelderlanders kregen een demonstratie van twee Apaches, een Cougar en een Chinook, een presentatie over het laagvliegen en uiteenzet ting hoe de luchtmacht probeert geluidhinder in de oefengebieden te be perken. Door het ongeval zaten in december 2007 vijftigduizend huishou dens twee dagen zonder elektriciteit. foto Hennie Keeris/ANP Vraag nu onze gratis brochure aan of kijk op KRAS.NL! Bagagevervoer inbegrepen^ Zie www.kras.nl/21678 5 dgn NEDERLAND-DRENTHE Zie www.kras.nl/21622 5 dgn BELGIE-LIMBURG Zie www.kras.nl/21624 Zie www.kras.nl/21648 7 dgn DUITSLAND-BODENSEE Zie www.kras.nl/21638 7 dgn H0NGARIJE-BALAT0NMEER Zie www.kras.nl/21611 Zie www.kras.nl/21655 Trek er deze zomer heerlijk met de fiets op uit! KRAS.NL biedt u een gevarieerd aanbod fietsreizen door Europa aan, waarbij u sportief de mooiste plekjes ontdekt. U reist met eigen vervoer naar uw vakantiebestemming, vanwaar u per fiets van hotel naar hotel reist. Ook is het bagagevervoer inbegrepen, zodat u optimaal kunt genieten van al het moois op uw route! Vertrekdata: zaterdag van 4/7 t/m 15/8 verblijf in compleet ingerichte tenten op campings in of nabij Montbard, Chablis en Avallon. Inclusief bagagevervoer. met fietstochten naar o.a. Auxerre, Vézelay, recreatiegebied Tare du Morvan', Semur, Abbaye de Fontenay en Tonnerre. Vertrekdata: dagelijks van 1/4 t/m 31/10 verblijf in 3-/4-sterren hotels in de bosrijke omgeving van Dwingeloo en Borger. Inclusief ontbijt, diner en bagagevervoer. met fietstochten naar o.a. Beulakerwijde, Belterwijde, Giethoorn, het Hunebedcentrum, Boswachterij Grolloo en Dwingeloo. Vertrekdata: dagelijks van 1/4 t/m 31/10 verblijf in een 4-sterren hotel in Genk, nabij het Nationaal Park Hoge Kempen en het centrum. Inclusief ontbijt en diner. met fietstochten naaro.a. een jeneverstokerij in Hasselt, Bokrijk, het Europlanetarium, Herkenrode en Maastricht. Vertrekdata: dagelijks van 19/4 t/m 19/10 verblijf in pensions en eenvoudige hotels inclusief ontbijt en bagagevervoer. fietsvakantie van Duitsland naar Oostenrijk met tochten langs de Donau vanuit Passau naar o.a. Linz, Krems, Grein, Melk, Dürnstein en operastad Wpnen. Vertrekdata: dagelijks van 18/4 t/m 19/10 verblijf in toeristenklasse hotels inclusief ontbijt en bagagevervoer. met fietstochten door Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland naar o.a. Stein am Rhein, Schaffhausen, Konstanz, Lindau, Schloss Arbon, Natuurgebied Seespitz en Überlingen. Vertrekdata: zondag van 3/5 t/m 20/9 met verblijf in 3-/4-sterren hotels inclusief ontbijt, bagagevervoer, entree Barokslot Festetics en wijnproeverij. met fietstochten naar o.a. Balatonfüred, het schiereiland Tihany, Fonyód, Siófok, Kesz- thely en Nationaal Park Klein-Balaton. Vertrekdata: za. en zo. van 28/3 t/m 18/10 met verblijf in toeristenklasse hotels inclusief Italiaans ontbijt, bagagetransport en entree Villa Valmarana Ai Nani. met fietstochten naar o.a. Vicenza, Bassano del Grappa, Asalo, Treviso, Mestre, Chioggia en het unieke Venetië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7