Donorhart is vaak voor buitenland vond Foto's van verdachten op internet kunnen politiewerk hinderen PIANO'S dVar/s Minister legt lonen bestuuders woningcorporaties aan banden T ransplantatiestichting en minister: geen sprake van verspilling. Getuigen en slachtoffers moeten onbevangen fotoconfrontatie doen. Politie en banken pakken skimmers aan VNG bezorgd over problemen bij Meavita Ambassadeur China klaagt over berovingen ACUSTICA 'Pedofiel moet beroep afwachten in cel' Korting dreigt voor falende inburgeraar 6 Zaterdag 31 januari 2009 pzc DEN HAAG - 'Slechts' een derde van de geschikte donorharten in ons land is in 2007 gebruikt voor Ne derlandse hartpatiënten. Van de 167 geschikte harten werden er 55 in Nederland getransplanteerd, de rest ging naar het buitenland. Dat schrijft de stichting Hartpa tiënten Nederland in een brand brief aan minister Ab Klink van Volksgezondheid. Voorzitter )an van Overveld van Hartpatiënten Nederland spreekt van een 'dramatisch dieptepunt'. In buurlanden Duitsland en België wordt respectievelijk 65 en 50 pro cent van de geschikte harten in ei gen land gebruikt. „Een enorm ver schil met de schrale 33 procent in Nederland", aldus Van Overveld. Hij vreest dat veel harten die in het buitenland terechtkomen ver loren gaan. „Een hart is maar een aantal uren 'houdbaar'. De kans is dus groot dat ze vanwege de af stand niet meer bruikbaar zijn." Maar volgens Klink en de Neder landse Transplantatie Stichting (NTS) is er geen sprake van verspil ling. De minister beklemtoonde giste- pfj Slechts een derde van de geschik- te donorharten in ons land is in 2007 gebruikt voor Nederlandse hartpatiënten. De rest ging naar het buitenland. ren dat harten in Nederland of een ander Europees land worden getransplanteerd. Of ze worden af gekeurd omdat de kwaliteit van het orgaan te slecht is. Bernadette Haase, directeur van de NTS, zegt het aantal van 167 harten dat Hartpatiënten Neder land noemt, niet te herkennen. Volgens haar zijn er in 2007 162 harten uitgenomen, waarvan er 55 zijn getransplanteerd en 107 aan de hartkleppenbank zijn aangebo den. Hartpatiënten Nederland ba seert zich o"p cijfers van NTS en Eurotransplant. Volgens het Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie komen er meer or ganen Nederland binnen dan er de grens overgaan. LEEUWARDEN - Burgers die fotp's van verdachten op. internet ver spreiden, kunnen daarmee het op sporingsonderzoek van de politie belemmeren. Dit bleek deze week in de rechtbank van Leeuwarden. Een 36-jarige man uit Burgum, wiens foto op internet was gezet, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van ontucht met vier meisjes. Begin juni ontstond er onrust on der de inwoners van Burgum. Een onbekende man had enkele jonge meisjes lastiggevallen en hen onze delijk betast. Dit gebeurde op straat vlakbij de woning van de verdachte en bij een manege. De signalementen wezen in de rich ting van een man in een strakke, zwarte sportbroek. Die droeg de 36-jarige man toen hij dat weekein de ging hardlopen. Nog voor de politie de vermeende slachtoffers kon horen in een spe ciale kinderverhoorstudio, stond er al een foto van de man op inter net en verschenen er berichten over de man uit Burgum op de Friese site Waldnet. De rechtbank noemt dat 'buitengewoon onver standig'. „Getuigen en slachtoffers moeten onbevangen een fotoconfrontatie doen", aldus persrechter Mariska van der Kuijl gisteren. „Als je een paar keer een foto hebt gezien van iemand waarvan gezegd wordt dat hij iets met die gebeurtenis te ma I** Een 36-jarige man uit Burgum, wiens foto op internet was ge zet, werd wegens gebrek aan be wijs vrijgesproken van ontucht met vier meisjes. ken heeft, kun je later oprecht den ken dat dit ook echt zo is. Je kunt het beeld niet meer van die gebeur tenis loskoppelen als de politie je vraagt of je deze persoon her kent." Nadat de aanranding van een zesja rig meisje bij de politie was ge meld, kwamen er meer meldingen binnen. Zo stapte de moeder van een van de slachtoffertjes een maand nadat haar dochtertje was lastiggevallen alsnog naar de poli tie. De rechters sluiten echter niet uit dat haar verklaring tot stand is gekomen onder invloed van ge ruchten in het dorp en berichten die op Waldnet stonden. De man uit Burgum werd vrijgesproken van ontucht, maar moet wel 500 euro boete betalen vanwege een andere overtreding. Hij stak zijn hand in zijn strakke sportbroek toen een Jehova's getuige bij hem aan de deur stond. GILZE-RIJEN - Achthonderd inwoners van de Tieler- en Bommelerwaard heb ben gistermiddag op uitnodiging van de Koninklijke Luchtmacht een be zoek gebracht aan vliegbasis Gilze-Rijen. Ruim een jaar geleden zaten zij twee dagen zonder stroom, omdat een gevechtshelikopter tijdens een laag vliegoefening boven de polder tegen een hoogspanningskabel was gevlo- DEN HAAG - Minister Eberhard van der Laan voor Wonen en Wijken neemt de zogeheten Balkenende norm als grondslag voor de maxi male beloning van bestuurders van woningcorporaties. Dat heeft hij gisteren gezegd na de wekelijk se ministerraad. „De Balkenende norm stel ik als uitgangspunt", al dus de bewindsman. Uit bereke ningen van huurdersorganisatie de Woonbond bleek dat meer dan 110 bestuurders van woningcorpo raties een salaris ontvangen dat bo ven deze maximumnorm van on geveer 170.000 euro ligt. Van der Laan overlegt binnenkort met de koepelorganisatie van woningcor poraties Aedes over de norm. De corporaties hanteren op dit mo ment een eigen beloningsnorm van maximaal 252.000 euro en wil len dat behouden. Ook bij Woon- goed Zeeuws-Vlaanderenen De Al liantie zitten bestuurders boven de grens van jaarlijks 300.000 euro. PaK">sopennl DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie bekijkt samen met de politie, het ministerie van Justitie en de banken hoe het illegaal kopiëren van bankpasgegevens (skimmen) kan worden aangepakt. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie heeft dat gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. Onder meer kaartautomaten op NS-stations zijn de afgelopen periode geregeld misbruikt door skimmers. DEN HAAG - Gemeenten die dien sten afnemen van Meavita zijn on gerust over voortzetting van zorg en huishoudelijke hulp. Dat liet de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) gisteren weten. Meavita, een van de grootste zorg organisaties, verkeert in financiële problemen. De VNG vindt dat de gemeenten daarover te laat zijn geïnformeerd. AMSTERDAM - Ambassadeur Zhang Jun van China heeft de Amster damse burgemeester Job Cohen een brief gestuurd waarin hij zijn zorgen uit over het toenemende aantal roofovervallen op Chinese toeristen in Amsterdam. Zhang vraagt Cohen iets aan de overval len te doen. De politie overlegt met de winkeliers over een structu rele oplossing om de toeristen be ter te beschermen. Pianospelen "Daar geniet ik iedere dag van Een advies op maat Acustica Piano's Vleugels Korte Huifakkerstraat 2 Breda Tel.: 076-5602423 www.acustica.nl DEN haag - Het moet mogelijk zijn een veroordeelde kindermis bruiker in afwachting van zijn ho ger beroep of cassatieproces in de gevangenis vast te houden. Moge lijk moet de wet worden veran derd. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie onderzoekt dat. Een kindermisbruiker in Hardenberg loopt ondanks een veroordeling vrij rond, omdat de Hoge Raad nog over zijn zaak moet oordelen. DEN haag - Het kabinet bekijkt of het mensen kan korten op hun uit kering als zij niet de verplichte in- burgeringscursus volgen. Minister Eberhard van der Laan van Integra tie maakte dat gisteren duidelijk. Daarnaast wil het kabinet dat ge meenten de beschikbare sanctie mogelijkheden daadwerkelijk in zetten als mensen de inburgering niet volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6