Team pakt lastige Marokkanen aan Premier ontkent beloning L Vliegende brigade van deskundigen zal gemeenten bijstaan. Benoeming van De Hoop Scheffer is geen tegenprestatie 'Irak'. Daar komt de melk vandaan 4 dagen Berlijn €M9r AMSTERDAM - Jonge 'boertjes' melken een kunst koe op de Dam in Amsterdam. De leerlingen van de J.P. Coenschool en de Rijk Kramerschool in Amsterdam deden gisteren mee aan het boeren- parcours dat op het plein was uitgezet. Boeren uit alle windstreken van het land lieten daar kin deren uit de hoofdstad kennismaken met het le ven op de boerderij. Het doel van het project Boerderijeducatie is dat kinderen uit de stad leren waar hun voedsel van daan komt. foto Olaf Kraak/ANP DEN HAAG - Gemeenten die met de handen in het haar zitten kunnen voor de aanpak van Marok kaans-Nederlandse probleemjonge ren voortaan een beroep doen op een team van deskundigen dat overal kan worden ingezet. Daar naast zet het kabinet extra straat- coaches en gezinsmanagers in om deze lastige jongeren aan te pak ken. Deze jongeren kunnen ook een wijkverbod krijgen. Deze plannen werden gisteren ge presenteerd door de ministers Eberhard van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie), Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken), Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en vi- cepremier André Rouvoet (Jeugd en Gezin). Directeur Farid Azarkan van het Samenwerkingsverband van Ma rokkanen in Nederland (SMN) be klemtoont dat de aangekondigde maatregelen niet nieuw zijn. „Het plan biedt weinig perspectief aan de jongens. Het is vooral repressie, jammer", zegt Azarkan. Hij had graag concretere plannen gezien zoals beter onderwijs en meer ba nen en stages. De ministers ontkennen echter dat bij deze aanpak sprake is van oude wijn in nieuwe zakken. „We moeten niet in de val trappen alle maal nieuwe dingen te willen ver zinnen. Er ligt al een behoorlijke instrumentenkist, alleen benutten gemeenten die te weinig", stelt Van der Laan. Het kabinet typeert het beleid als een mengvorm van repressie en preventie. Handhaving staat voor op, maar probleemjongeren moe ten ook kansen worden geboden. De gezinsmanager moet zorgen m Het kabinet komt met maatrege- len om de overlast van Marok kaanse probleemjongeren aan te pakken, zoals het aanstellen van straatcoaches. voor meer structuur in een pro bleemgezin. Hij is hét aanspreek punt voor de familieleden en hij is meerdere dagen per week beschik baar. Ook moet hij ervoor zorgen dat de juiste hulp wordt verleend en er goede maaltijden worden ge geten. Ouders die niet meewerken, kunnen sancties tegemoet zien, zo als verplichte opvoedingsonder steuning. De ministers trekken voor het plan ongeveer veertig miljoen eu ro per jaar uit. Voor het eerst gaat ook geld naar kleinere gemeenten die kampen met overlast van Ne derlands-Marokkaanse jeugd. De ze gemeenten moeten nog wor den aangewezen. PZC Zaterdag 31 januari 2009 5 DEN HAAG - Premier )an Peter Bal kenende ontkent dat de politieke steun die Nederland gaf aan de Amerikaanse invasie in Irak heeft meegeholpen bij de benoeming van Jaap de Hoop Scheffer als se cretaris-generaal van de Navo. „Die koppeling mag niet worden gemaakt", zei hij gisteren. Volgens Balkenende speelde de op volging van toenmalig Navo-baas Lord Robertson toen nog niet. Een woordvoerder van Balkenen de zei later dat Robertson welis waar zijn vertrek had aangekon digd (in januari), maar dat de kan didatuur van De Hoop Scheffer rond de invasie in Irak nog niet speelde. Het verband tussen steun voor de invasie en de benoeming van De Hoop Scheffer werd gemaakt door de voormalige Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken Richard Armitage. Balkenende weersprak gisteren eveneens dat de VS een concreet verzoek had gedaan om Neder landse militaire steun voor de inva sie van Irak. Er is volgens hem al leen in 'algemene zin gesproken over de mogelijkheden' die Neder land kon bieden. Balkenende wil eerst de feiten onderzoeken voor dat hij dieper ingaat op uitlatingen van Armitage. Volgens de ex-on- derminister was echter geen twij fel mogelijk over de Amerikaanse intenties. Balkenende heeft altijd ontkend dat Amerikanen formeel hadden verzocht om mee te doen met de invasie. Hij wilde gisteren niet in gaan op de vraag of Armitage zich vergist. „We kijken eerst naar de precieze bewoordingen van de on derminister." Nederland heeft de invasie uiteindelijk wel politiek ge steund, niet militair. Dat kwam omdat het CDA toen met de PvdA onderhandelde over een kabinet. De PvdA was tegen militaire steun aan de aanval. Komende week de batteert de Kamer hierover. pagina 9: landen hielpen in het geheim bij invasie Irak Vertrek zat. 21 februari, vr. io en 17 april Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke V^/SQ samenwerking met: IRE1ZEN In unieke samenwerking met: iRÊTiZEnI Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en-musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Inbegrepen: Ven/oer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. In unieke samenwerking met: RÊTzeTÏ Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5