nland- Steeds vaker geweld tegen gezinsvoogd Beatrix is op een na oudste staatshoofd Geknoei hoger beroep Grootschalige fraude met bodemanalyse Beveiliging voor advocaat Spong STEiMAUS Ambtenaar Limburg bekent 4 Zaterdag 31 januari 2009 PZC Rouvoet pakt daders van verbale of fysieke agressie harder aan. Erkend adviesbedrijf heeft dertien jaar lang rapporten vervalst. A.S. ZONDAG OPEN Koningin Beatrix wordt vandaag 71 jaar. DEN HAAG - Koningin Beatrix viert vandaag haar 7te verjaardag en is het op een na oudste staatshoofd dat Nederland ooit heeft gekend. Alleen koning Willem III zat op een hogere leeftijd op de troon. Hij stierf als regerend vorst in het jaar van zijn 73e geboortedag. Ook geen stadhouder was op de leef tijd van Beatrix nog in functie. Koningin Juliana was 70 jaar toen LEEUWARDEN - De rijksrecherche stelt in opdracht van het openbaar ministerie (OM) in Leeuwarden een onderzoek in naar mogelijke misstanden bij het instellen van hoger beroep. Data van aktes voor het aantekenen van hoger beroep zouden mogelijk zijn vervalst door de griffie van de rechtbank in Leeuwarden. De kwestie is aan het licht gekomen door een uitspraak van het gerechtshof Leeuwarden deze week. Daaruit blijkt dat een datum van een verzoek tot hoger beroep is aangepast, zodat deze foto Frank van Beek/ANP zij, op de 42e verjaardag van haar dochter en opvolgster Beatrix, in 1980 bekendmaakte dat zij er er mee ging stoppen omdat 'haar krachten gingen afnemen'. Op haar 71e, drie maanden later, teken de zij de Acte van Abdicatie en werd Beatrix koningin. De actieve Beatrix is een lichtend voorbeeld als het om het veelbesproken door werken door ouderen gaat. nog binnen de termijn viel. Moge lijk komen deze praktijken niet al leen in Leeuwarden voor. Persoffi cier van justitie Henk Mous zegt dat het OM zo snel mogelijk onder zocht wil hebben wat er precies aan de hand is. De officier van jus titie die van een valse akte profi teert maakt zich, net als de verval ser van de datum, strikt genomen schuldig aan fraude met een au thentieke akte. Beide ambtenaren riskeren daarmee-maximaal zeven jaar gevangenisstraf en een geld boete van maximaal 74.000 euro. door Carine Neefjes DEN HAAG - Justitie pakt geweld te gen gezinsvoogden harder aan. Ouders of andere familieleden die gezinsvoogden fysiek of verbaal be dreigen, kunnen een dubbele straf krijgen. Daarmee worden zij net zo streng gestraft als daders van ge weld tegen brandweer, politie en. tegen andere hulpverleners. De directies van de Bureaus Jeugd zorg slaan alarm over het toene mende geweld tegen gezinsvoog den. Zij worden daarin gesteund door minister André Rouvoet van Jeugd en Gezin. „Dit is een schok kend verhaal: medewerkers die mishandeld en zelfs met de dood bedreigd worden", aldus Rouvoet. „Een doodsbedreiging of afranse ling is iets dat je niet zomaar ver geet. Dat hakt erin. Het is onver- AMSTERDAM - Advocaat Gerard Spong krijgt de persoonsbe veiliging die hij aan justitie in Am sterdam heeft gevraagd. Dat heb ben betrouwbare bronnen gemeld. De raadsman wil de beveiliging na een reeks bedreigingen per e-mail door aanhangers van PVV-leider Geert Wilders. Spong wordt bedreigd sinds het ge rechtshof in Amsterdam bepaalde dat Wilders vervolgd moet wor den voor het doen van anti-islami tische uitspraken. Ook advocaat Els Lucas uit Lely stad heeft tientallen haatmails bin nengekregen, maakte zij gisteren bekend. Spong en Lucas hebben zich ingezet voor vervolging van Wilders. Of Lucas ook beveiliging krijgt, is nog niet duidelijk. Onderzocht wordt hoe serieus de e-mails zijn. De bedreigingen komen uit heel Europa van sympathisanten van Wilders. Die zei eerder dit soort bedreigingen te veroordelen. teerbaar dat mensen zich om die reden gedwongen voelen de jeugd zorg te verlaten." Landelijke.cijfers zijn er niet, maar uit een rondgang langs jeugdzorg in Zeeland, Den Haag, Rotterdam, Amsterdam en Zwolle blijkt dat het jaarlijks om honderden geval len van agressie gaat. Gezinsvoog den worden in elkaar geslagen, met de dood bedreigd of aangere den. Vorig jaar is er tientallen ke ren aangifte gedaan, maar justitie en politie doen daar weinig mee, „Het komt ook in Zeeland voor", bevestigt Ferry van den Brüle, di recteur van Bureau Jeugdzorg Zee land. „Maar gelukkig is het nog steeds een uitzondering. Het gaat van verbale agressie en dreigen tot slaan. Recent hebben we besloten PP| Justitie zal verbaal en fysiek geweld tegen gezinsvoogden harder aanpakken. Ook in Zeeland komt verbaal en fysiek geweld vaker voor. om maatregelen te nemen om het gebouw beter te beveiligen, bij voorbeeld door te zorgen dat cliën ten niet met een stoel kunnen slaan." Volgens een landelijke richtlijn van het Openbaar Ministerie krijgt iedereen die agressie en geweld ge bruikt tegen werknemers met een publieke taak, een dubbele straf. Dat er met de aangiften van gezins voogden vaak weinig gebeurt, heeft volgens het OM vooral te ma ken met de bewijslast. „De gezins voogd wordt meestal belaagd in de privésfeer. Hij heeft minimaal één getuige nodig." Volgens minister Rouvoet (ChristenUnie)moeten gezinsvoog den en andere hulpverleners die voor kinderen opkomen er op aan kunnen dat hun klachten serieus worden genomen „Geweld wordt niet getolereerd." Spectrum: de gezinsvoogd vaak V^Z kop van jut DEN HAAG - Een grootschalige frau de in de wereld van bodemanalyse is opgerold. Een erkend bodemad- viesbedrijf heeft dertien jaar lang rapporten over bodemanalyses ver valst. Het bedrijf kan inmiddels zijn werkzaamheden niet meer uit oefenen. Een woordvoerder van de VROM-Inspectie wilde gisteren niet zeggen om welk bedrijf het gaat. Er is een strafrechtelijk onderzoek gaande door de Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de VROM-Inspectie (VROM-IOD), onder leiding van het functioneel parket. De vervalste rapportages zijn on der meer gebruikt voor verklarin- 15-20% GOEDKOPER DAN ANDERETOPMERKEN! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.kaakeflkampioen.ni. 2-E C^AAN S"L0tr&M. ZUii-BK' WE 81) MJJ-THOH Nocv ivtam praui\ gen dat de grond schoon is. Deze zijn nodig bij de sanering van oude olietanks en de aanvraag van bouw- en milieuvergunningen. Het bedrijf heeft tegen de VROM-IOD toegegeven dat het rapportages over monsters en ana lyserapporten heeft vervalst. Het ging per jaar om ongeveer 150 labo ratoriumrapporten, dus in totaal om ongeveer tweeduizend verval ste rapporten. „Het bedrijf handelde niet in op dracht", zei de woordvoerder. Het vermoeden bestaat dat het goedko per was om rapporten 'in elkaar te flansen' dan om echte bodemana lyses uit te voeren. Er loopt onder zoek naar eventuele gedupeerden, en de mate van milieuvervuiling. Het bodemadviesbedrijf was gecer tificeerd en werkte met een erken ning op basis van de nieuwe, zoge noemde Kwalibo-bodemregelge- ving. SITTARD - Eén van de verdachten in de Limburgse corruptiezaak, een ambtenaar, heeft een gedeelte lijke bekentenis afgelegd en komt maandag vrij. De andere tien, zes ambtenaren en vier (ex-)medewer- kers van bouwbedrijf Janssen de Jong Infra, blijven voorlopig vast zitten. De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) verdenkt Wegen bouw Limburg BV (Heerlen), We genbouw Roecx BV (Schinnen), BLM Wegenbouw BV (Wessem) en Mourik Groot-Ammers Rayon Zuid BV (Echt) en ook Janssen de Jong Infra van het maken van ver boden prijsafspraken. Dinsdag viel kartelwaakhond met vijftig man binnen op de kantoren van deze Limburgse wegenbouwbedrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4