M mm sunair Cadeautje voor thuis Kredietcrisis? Kopen zit de Amerikanen nu eenmaal in de genen De Kanaaleilanden, 8-daagse Island Hopper! Nu al vanaf 924,- p.p. reizen@wegener.nl PZC |51024-3650360 Zaterdag 31 januari 2009 Foto boven: Op het eiland Sark zijn geen auto's. Alles gebeurt per fiets, tractor of paard-en-wagen. Foto onder Op Guernsey wordt iedere dag om 12 uur een kanon afgeschoten. lijstjes. Ze schrijft de wensen op en stuurt mij weg. Ik mag een biertje gaan drinken in de sportbar op de begane grond. Over een uurtje staat mijn bestelling klaar. In de bar is het ook al weer zo druk. Het aanwezige publiek heeft een goede reden om in het café te zitten. Op enorme flatscreens wordt een belangrijke rugbywedstrijd vertoond. Het plaatse lijke team speelt. Wanneer de winst binnen is, vult een or kaan van lawaai de tent en een minuut later zit ik weer al leen in de zaak. De rugbyfans laten een ravage van chips en halfvolle bierglazen achter. Tijd om de boodschappen op te halen. De volle tassen staan al ongeduldig te wachten. Het humeur is weer helemaal op het oude niveau. Na een stevige biefstuk stappen we voldaan in de Discount Cab. Het duurt even voor ik door heb wie onze chauffeur is. Christina ziet er totaal anders uit. De managers-outfit is ver vangen door een afgetrapte spijkerbroek en onbestemd t-shirt. Maar ze is het wel. Twee banen en de ambitie om ac trice te worden. Met een aanstekelijk enthousiasme vertelt ze over haar gedroomde toekomst. De 'American Dream' be staat dus nog steeds. Maar bij dromen hoort, slapen. Wan neer Christina dat doet? „When I'm dead", zegt ze stoer. En lachend scheurt ze weg. Wat ben ik blij dat ik niet zo lang hoef te wachten. Al moet ik eerst nog maar eens zien hoe ik de cadeautjes in mijn koffer krijg. Ik voel me al weer een klein beetje sacherijnig worden. n Scottsdale, Arizona, ontvang ik per e-mail de cadeau- wensen van de kinderen. Kleding van Abercrombie 8r_ Fitch, met foto's en al. Gelukkig hebben we de zoek- tt naar een verdwenen moeder net succesvol afgerond, de stemming is goed. Opgewekt naar de Fashion Mall. Het is 'sale'Honderden kooplustigen krioelen door de win kel. De kredietcrisis heeft hard toegeslagen in de VS. Grote garagebedrijven gaan failliet en steeds meer winkels sluiten de deuren. Het is echt opvallend wanneer je door de uitge strekte stad rijdt. De uitverkoop is dan natuurlijk een mooi moment voor toch nog een nieuwe aanschaf Want kopen zit de Amerikanen nu eenmaal in de genen. Ik wurm me tussen de kledingrekken door. In de moderne winkel heeft men weinig mededogen met de oudere jonge re. Knalharde zenuwslopende muziek schalt uit speakers. De lichten zijn zodanig gedimd dat de klant zich in een kolen mijn waant. Had ik maar een zaklamp meegenomen. Onwil lekeurig dwalen de gedachten af naar de tijd waarin het mee nemen van een cadeautje uit het buitenland nog een dank bare bezigheid was. Een sleutelhanger met een vlinder erin, of een Dinky Toy. Ooit was het zelfs nog voldoende dat je een kaartje schreef Wat kreeg ik van mijn ouders, wanneer zij na een lange caravanvakantie weer thuis kwamen? Choco lade uit Zwitserland, een kruidig worstje uit Italië. Met zorg uitgezocht en dankbaar ontvangen. En dan die ansichtkaar ten! Een kort verslag van de reis en het weer van dat moment. Meestal getekend als lachend zonnetje met de temperatuur daarbij. Terug naar de harde rea liteit. Wanhopig zoek ik naar de 'Bartlett Pond' sweater en de 'Julie' trainingsbroek. De opgewekte stemming is allang verdwenen. Gelukkig wordt mijn ellende opgemerkt door Christina, de dienst doende manager. Ze vraagt of ze me ergens mee kan helpen. Ik grijp het aanbod met beide handen aan. Christina kijkt op mijn iPhone naar de verlang- Weg van de Grote Wereld naar een wereld die over zichtelijk is. De wereld van een ei land. Smalle kronkelige weggetjes. De begroeiing op de bermen is net genoeg teruggesnoeid om de au to's op Guernsey niet te hinderen. Ook mijn hotel staat er prima bij. Het is een herberg uit de veertien de eeuw met oude fruitbomen er omheen. Maar eenmaal binnen lig gen de zaken anders. Overal is wifi en op m'n kamer, tussen de twee zes eeuwen oude dakkapellen, hangt een flink plasmascherm. De welstand op Guernsey is ingeto gen, discreet. Guernsey heeft ook het kleinste kerkje ter wereld. Little Chapel is gebouwd door ordebroeder Déo- dat. Van binnen is het bouwwerkje vijf meter hoog en drie meter breed. Tijdens de mis is er plaats voor acht personen. Broeder Déo- dat begon aan z'n kunstwerk in 1914. Schelpen en scherven kreeg hij van over de hele wereld en dat is te zien. Het bouwwerk zeifis een kunstwerk van Wedgewood, brokjes servies met daarop de hoof den van Engelse vorsten en vorstin nen, kinderservies, brokjes land kaartservies. De zondagmiddagzon schijnt door de glas-in-lood ramen naar binnen. land van de Britse tweelingbroers en miljardairs David en Frederick Barclay. Op Brecqhou bouwen ze hun eigen roverskasteel. De broers zijn bezig de baas te worden op Sark door er het ene na het andere hotel op te kopen. „Het geld heeft gewonnen," zucht Betty Wing, die ons bij aankomst van de boot een kaart van het eiland verkoopt. „We mogen er niet over praten met de toeristen, maar niemand is er blij mee." Zeker niet de huidige heerser van Sark, de 22e Seigneur Michael Beau mont (81). Hij pacht Sark voor het bedrag van 1,79 pond van de Engel se koningin. In ruil daarvoor heeft hij eeuwenoude privileges. Zo ont vangt hij van iedere vastgoedtrans actie een dertiende deel van de op- De zorg voor Little Chapel is in handen van de leerlingen van het Blanchelande Girls College, 100 meter verderop. Op deze zonnige zondagmiddag zijn de meisjes naar huis. Op het terrein van hun school wordt het Apple Festival ge vierd. Cider proeven, appels etenj appelijs en gesuikerde appelen. Er zijn jonge appelbomen te koop en met vragen over zieke appelbomen kun je naar de appeldokter. Wel een takje met blaadjes van de zieke boom meenemen! Zelfgebakken appeltaarten, de lekkerste appel sap, lieve kindertjes met appelwan getjes. Wat een zoetheid alom. Vanuit de haven van Guernsey's hoofdstad, St. Peters Port, neem ik de boot naar het eiland Sark. In de verte zie ik Brecqhou, het privé-ei- Nieuw 23www.sunair.nl 0172 - 782040 GUERNSEY 'V W vakanties prijs is incl. alle vluchten, boottickets en overnachtingen met logies ontbijt in 2-sterrenhotels (bij 3-sterrenhotels va. 1069,-) rechtstreeks vertrek vanaf Rotterdam Airport, elke za van 25 apr t/m 12 sep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42