Extra druk op Vlaamse dealers Afrikaans tintje nodig voor Goes in Concert Promotietaks voor schoner Hulst Gentse drugsdealers overspoeld na sluiting Checkpoint Terneuzen. IJsvogeltjes kunnen ronddolen bij 'griezelige' Schouwersweel Ook aankleding binnenstad bekostigd uit reclamebelasting. 'Protesttocht behoud ziekenhuis wordt druk' MTUNNEL Het Tunnelteam Word klant van de Liefkenshoektunnel via de nieuwe abonnementsformule! s PZC Zaterdag31 januari 2009 27 door Wout Bareman TERNEUZEN/CENT - Sinds de slui ting van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen worden drugsdealers in Gent overspoeld door klanten. Veel van de Belgische en Franse klanten zoeken het nu dichter bij huis en volgens advocaten leidt dat regelmatig tot fdevorming voor de deur van de dealers. Advocaat Filip Van Hende, die eer der deze week twee drugsdealers voor de strafrechtbank in Gent ver dedigde sprak bij de behandeling van de zaak van een explosieve groei en extra druk op de illegale handel. Daarvan is, volgens hem, sprake sinds Checkpoint een half jaar geleden op gezag van justitie moest sluiten. Volgens Van Hende toont de groeiende vraag in Gent aan dat de sluiting van coffeeshops in bijvoorbeeld Terneuzen alleen maar leidt tot een verschuiving van de problemen naar elders. De advocaat vindt - en hij weet zich gesteund door verschillende collega's - dat in België snel werk moet worden gemaakt van ee'n duidelijkere drugswetgeving. Die is nu te vaag. Het in bezit hebben van maximaal drie gram soft drugs voor persoonlijk gebruik wordt sinds enkele jaren gedoogd, mits dat niet leidt tot 'maatschap pelijke onrust'. En juist die formu lering leidt tot verwarring, oordeel- Belgische advocaten hekelen de rammelende drugswetgeving in eigen land. Ze stellen vast dat sluiting van coffeeshops leiding tot verschuiving van problemen. de het Belgisch Grondwettelijk Hof onlangs. Momenteel wordt dan ook gewerkt aan een nieuwe wettekst. Zijn cliënten, twee broers uit Gent, werden veroor deeld tot één en twee jaar. Dat, ter wijl ze alleen maar kleine 'gebrui- kershoeveelheden' hadden ver kocht aan klanten, die met die ge ringe hoeveelheid op zak onder het gedoogbeleid vielen. Het drugsopvangcentrum De Sleu tel in Gent beschikt niet over con crete gegevens over een relatie tus sen de sluiting van Checkpoint en de toename van de vraag in Gent. Wel is bekend dat een belangrijk deel van de klandizie van Check point afkomstig was uit Gent en het Meetjesland. De speurders van de Gentse politie ontkennen overi gens dat er sprake is van een stij gende overlast. Door de stijgende vraag naar met name wiet worden justitie en politie in (vooral) de Vlaamse grensstreek wel steeds va ker geconfronteerd met illegale kwekerijen. Rolde de federale poli tie in 2005 'nog maar' 17 kweke rijen op, vorig jaar waren het er al ruim 40 Driekwart daarvan was in Nederlandse handen. door Raymond de Frel GOES - De Stichting Goes Promo tie heeft dit jaar eenmalig de be schikking over een ton extra subsi diegeld. Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Goes stelt wel een voor waarde aan de toekenning van het bedrag. „Goes beleeft nu het Afri- ka-jaar, dus willen wij dat Goes Promotie zich ervoor inzet dat het evenement Goes in Concert op de Grote Markt deze zomer een Afri kaans tintje krijgt", zegt burge meester Dick van der Zaag. Hij be nadrukt dat de 100.000 euro ook voor andere activiteiten van Goes Promotie is bedoeld. „Daarover gaan we nog in overleg." De Goese gemeenteraad buigt zich op 19 fe bruari over het voornemen van het college. De toezegging van het college is meer dan welkom bij de stichting. Die moet Goes laten bruisen, maar met een jaarlijkse subsidie van 50.000 euro was dat volgens Goes Promotie niet of nau- wehiks mogelijk. Kijk voor meer informatie op: VS»# www.pzc.nl/afrikajaar V I g§S||§| HEINKENSZAND - Over de Schouwersweel - ook wel de Doolman genoemd - aan de Oudekamersedijk bij Hein- kenszand doen allerlei griezelverhalen de ronde. Natuur monumenten heeft zich niet laten afleiden door alle hor rorverhalen en de weel aangekocht. De Doolman wordt opgeknapt en er komt een lammerweide voor de Zeeuwse Schaapskudde. Natuurmonumenten wil de stam van een dode populier omtrekken, zodat de wor tels vrijkomen. Voor ijsvogeltjes ontstaat zo een broed plaats. Kunnen die mooi ronddolen, foto Willem Mieras door Harold de Puysseleijr HULST - De nieuwe reclamebelas ting voor ondernemers in de ge meente Hulst wordt dit jaar onder meer besteed aan maatregelen voor een schone en veilige binnen stad. Het geld wordt verder ge bruikt voor promotionele activitei ten, evenementen en de bevorde ring van de samenwerking tussen de ondernemers in Hulst. Ook de aankleding van de binnenstad met kunst of verlichting en ondersteu ning voor de stichting Bezoekers- management zijn zaken die bekos tigd moeten worden van de op brengst van de zogenoemde pro motietaks. De gemeente heft de belasting dit jaar voor het eerst. Ondernemers betalen voor de re clame die ze voeren. De gemeente verwacht dat de belasting 120.000 euro oplevert. Komt er minder in het laatje, dan is er ook minder budget voor de bestedingsdoelen die in het voorstel-van het Hulster college van B en W aan de ge meenteraad zijn genoemd. Is de opbrengst van de belasting meer dan 120.000 euro, dan kan er meer aan uitgegeven worden. De invoe ring van de reclamebelasting is min of meer een noodgreep. De gemeente kwam de ondernemers vereniging Hulst Vestingstad op die manier te hulp, nadat de vere niging de laatste jaren kampte met een forse terugloop van het aantal leden. Met de contributie van die leden voerde Hulst Vestingstad promotie. In Hulst zijn echter steeds meer filialen van landelijke winkelketens te vinden. De filialen kunnen meeliften op de reclame vanuit de overkoepelende organisa tie. Hét centrum voor de kunsten VEERE VLISSINGEN MIDDELBURG Vanaf 2 februari starten er weer nieuwe korte cursussen voor volwassenen. Zoals de 10 lessen durende cursussen: Grafiek etsen Beeldhouwen of Pottenbakken draaien Voor meer informatie over ons aanbod: www.kunsteducatiewalcheren .nl of bel 0118 -414 928 VLISSINGEN - Organisator Wim Hir- des verwacht dat vandaag in Vlis- singen zeker enkele honderden mensen meelopen in de protest manifestatie voor het behoud van Ziekenhuis Walcheren in Vlissin- gen. De deelnemers aan de mani festatie lopen van het stadhuis naar het ziekenhuis. Tarieven per 01.02.2009 i Basis j Teletol Dili categorie 1 i 3,23 categorie 2 €18,00 i €12,88 De nieuwe formule: "Abonnees" dienden voorheen minstens €250 omzet per jaar te realiseren. Vanaf ©1022009 verlagen wij die instapvoorwaarde tot ÖKkls 50. Is op jaarbasis uw 50 aan doortochten niet gerealiseerd, dan wordt het verschil bijgefactur^rd het jaar nadien! Rijdt u meer, dan betaalt u enkel het -tarief voor de passages en geen extra kosten. Het contract is voor onbepaalde duur geldig. Hoe abonneren: Download alle formulieren van onze website www.liefkenshoektunnel. be of neem contact op met onze klantendienst, +32 3 570 98 04 (elke werkdag van 08.00 tot 16.00 u). Bezorg ons het ondertekend contract, sluit een domiciliering/machtiging af bij een Belgische of Nederlandse bank en betaal de waarborg van 40 per kaart. Vanaf dan kan u met uw S33 -kaart de Liefkenshoektunnel voordelig gebruiken! NV Tunnel Liefkenshoek stelt vanaf nu haar abonneesysteem (Teletol |Q))] open voor alle regelmatige gebruikers van de tunnel! De voontetem van «de teietolkaart: Een handige onderhoudsvrije pas, een snelle doortocht via de gereser veerde lanen, betaalcomfort en een aanzienlijk prijsvoordeel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 147