Ondernemer bepleit zesde entree natuur De Ramp: 1836 namen immwHiïx Uitrijden alternatieve Elfstedentocht 'Die kinderen hoestten heel erg en daar raakte schooljuf Terlauw heel geïrriteerd van en dan snauwde zij tegen die kinderen'. Vroongronden lenen zich prima voor project 'Van Zierik tot Zee'. Film Kikkerdril speciaal voor kleuters Voorlichting over komst azc naar Goes Zeelandbrug nacht dicht voor onderhoud Fietsen-kijkuur op politiebureau Zierikzee Taxatiedag van boeken en ansichtkaarten Parkeergarage in Goes toch eind dit jaar klaar Foto's De Rarekiek te zien in Goedereede Schouwse schaatsers trotseren elementen op Weissensee. WWp.bezorgers.nl 22 I Zaterdag 31 januari 2009 PZC S Miep van Riessen tijdens het maakproces van het wandkunstwerk. Inzet: een fragment van de geborduurde namen. RENESSE - De samenwerkende Re- cron, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer willen op Schou- wen-Duiveland vijf 'entrees naar de natuur maken'. Volgens de Re- nesser ondernemer Cees Hooger- huis is het samenwerkend drietal één entree vergeten: die van de Vroongronden bij Renesse. De drie organisaties werken sa men onder de noemer 'Van Zierilc tot Zee'. De vijf onthaalplaatsen, waar bezoekers kunnen parkeren, een kopje koffie drinken en infor matie over het gebied opdoen, ko men bij de Boswachterij, Burgh- sluis, de Schelphoek, de Heeren keet en de Zierikzeese Nieuwe Ha ven. „Het zou toch leuk zijn als de VLISSINGEN - In bioscoop CineCity in Vlissingen is zondag 8 februari een vertoning van de film Kikker dril speciaal voor kleuters. In de zaal is er gedempt licht en het ge luid van de film wordt zachter ge zet. De film gaat over een jongetje dat voor zijn broer op zoek gaat naar kikkerdril. De film begint om 11.00 uur. Een kaartje kost 6,50. Na afloop krijgen de kinderen een filmdiploma. GOES - In de Goederenloods van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) is maandag 9 februari een informatie avond over de komst van een asiel zoekerscentrum (azc) op het ter rein van de SGB. Het gaat om een tijdelijk azc dat maximaal vijf jaar op de aangewezen locatie blijft ge vestigd. Het centrum opent 1 juni de deuren en kan onderdak bie den aan maximaal driehonderd asielzoekers. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van 2 op 3 februari afge sloten voor het wegverkeer in ver band met onderhoud. De afslui ting begint rond middernacht en duurt tot 05.00 uur. Verkeer wordt omgeleid via de stormvloedkering. WGGeNeF NieuwsMedia Vroongronden daar ook bij hoor den. De naam 'Van Zierik tot Zee' sluit ook mooi aan bij 'Renesse aan Zee'. De Vroongronden - over gang tussen polder en duin - zijn uniek in Nederland en passen van uit recreatief-toeristisch perspec tief uitstekend in de plannen," al dus Hoogerhuis. De drie organisa ties rekenen voor hun project op een half miljoen euro uit de com- pensatiegelden voor aanleg van de Tweede Maasvlakte. Hoogerhuis hoopt dat de Schouwse kustplaat sen van Westenschouwen tot en met Scharendijke voldoende mee kunnen profiteren van deze fond sen. Mochten de drie organisaties niets voelen voor een zesde natuuren- tree, dan pleit Hoogerhuis voor tenminste enkele picknickplaatsen en informatiepanelen bij de Vroon gronden. ZIERIKZEE - Op het politiebureau in Zierikzee wordt vrijdag 7 februa ri een zogeheten fietsen-kijkuur ge houden. Mensen kunnen op deze dag tussen 10.00 en 11.00 uur ko men kijken op het bureau of hun gestolen of verloren fiets tussen de aangetroffen rijwielen staat. Wie in het bezit is van een proces-ver baal van de diefstal van de fiets wordt geadviseerd dit mee te ne men. VLISSINGEN - Taxateur en veiling houder Arie Molendijk uit Oud dorp komt maandag 16 februari in Vlissingen oude en zeldzame boe ken, handschriften en oude bijbels van particulieren op waarde schat ten. Ook ansichtkaarten worden getaxeerd. Voor een taxatie wordt drie euro per persoon gevraagd. De taxatie vindt plaats in hotel res taurant Royal aan de Badhuis straat 3 van 13.00 tot 17.00 uur. GOES - Met bouwer BAM heeft de gemeente Goes sluitende afspra ken gemaakt om de nieuwe par keergarage aan het Bleekveld toch op tijd, eind 2009, te kunnen ope nen. Door vertraging met het stor ten van onderwaterbeton dreigde uitstel tot medio 2010, aldus burge meester Dick van der Zaag. BAM gaat met twee ploegen werken, tot tien uur 's avonds, om de achter stand ongedaan te maken. GOEDEREEDE - Fotoclub De Rare kiek uit Sommelsdijk exposeert tot en met 27 maart in het gemeente huis van Goedereede. De expositie geeft een beeld van het werk van de leden van de club. Sommige leden fotograferen dichtbij huis, anderen kiezen voor onderwerpen die ze tegen komen tijdens reizen. De expositie is te zien tijdens ope ningsuren van het gemeentehuis. door Piet Kleemans BRUINISE - Records zijn er niet ge vestigd. Toch voelt het uitrijden van de editie 2009 van de alterna tieve Elfstedentocht op de Weis sensee in Oostenrijk voor schaats- enthousiasten Arnold van der Wees uit Bruinisse en Cor Natte uit Noordgouwe - net terug op Schouwen-Duiveland - als een overwinning. Het was zwaar dinsdag, blikt Van der Wees terug. „De eerste ronde begint in het donker. Moet je je voorstellen dat 800 schaatsers in één keer het ijs opgaan en gewoon niet kunnen zien wat ze precies doen. Dit plus het feit dat het ijs op sommige plaatsen - Van der Wees houdt het op zo'n 20 pro cent van de 16.6 kilometer lange piste - heel slecht was. „De schaat sers vielen bij bosjes. Het was echt een slagveld." Metgezel Cor Natte vult aan: „Het was op sommige stukken net een maanlandschap: ijs vol grote scheuren. Vooral in het begin kon je eigenlijk net zo goed met een blinddoek voor rij den." Beide schaatsliefhebbers kun nen bogen op ruime ervaring. Van der Wees reed de Friese Elfsteden tocht één keer en de alternatieve tocht op de Weissensee vier keer. Collega Natte was in 1997 present bij de Friese Elfstedentocht en deed deze week voor de tiende keer mee met de alternatieve tocht op het Oostenrijkse meer. Alles hebben ze zo'n beetje meege maakt tijdens die tochten: varië rend van sneeuw en snijdende wind tot een temperatuur van min 30. Van der Wees: „Maar dit was qua risico van vallen wel een van de zwaarste. ]e moest echt con tinu op de scheuren in het ijs let ten en daardoor was het moeilijk om in een vast tempo te rijden." Beide rijders hebben genoten van de tocht. Natte: „Op de een of an dere manier maken die zware om standigheden de tocht ook wel weer mooier. Hoe meer je moet overwinnen, des te meer blinkt de medaille." Zo voelt het ook aan voor Van der Wees. „Ik ben een paar jaar geleden ernstig ziek ge weest. Dit was de eerste Weissen- see-tocht na mijn ziekte. Dat doet wel iets met je." of bel 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 142