Zeeland Aemstie is één groot feest Kraan glijdt in gracht Morgen Koopzondag Middelburg SCHOUWEN-DUIVELAND 29 JT MjKJ 21 22 en 23 Achthonderdvijftig ouderen krijgen goed geoliede show te zien. Machinist ongedeerd; gladheid oorzaak ongeval in Zierikzee. Verward Zaterdag 31 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Schaapskudde wordt van blaam gezuiverd Miep van Riessen borduurde monument voor de Ramp door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - „Het is hele maal geweldig" verzucht een vrouw. Ze straalt van oor tot oor en kan niet stil blijven zitten als Dennie Christian de bekende kra ker 'Rosamunde' inzet. Ruim 850 ouderen waren gister middag naar Sporthal Westen- schouwen in Burgh-Haamstede ge komen voor de Goud voor Oud middag van Aemstie Alive. Ze ko men van heel het eiland. Ouwer- kerk, Brouwershaven, Zierikzee, noem maar op. „Hebben jullie het een beetje naar de zin" schalt Dennie Christian in de microfoon en een luid 'jaaaa' klinkt door de zaal en hij zet het volgende nummer weer in. In de rookruimte achter de hal zit ten op dat moment een paar leden van het smartlappenkoor Rodoni's uit te puffen. Ze zijn net van het podium af „Was het een beetje goed te horen achter in de zaal", vraagt een koorlid bezorgd. „Nor maal treden we in een veel kleine re ruimte op. Het is hier wel heel groot." De smartlappendames kun nen gerust zijn: ook achter in de zaal was het goed te horen. In de zaal ontwikkelt zich intus sen een voorzichtige polonaise en Dennie Christian heeft bezoeker Lia het podium opgehaald om mee te zingen. De leerlingen van de afdeling horeca van Pontes Pie- ter Zeeman lopen zich deze mid dag het vuur uit de sloffen. Hapjes en drankjes uitserveren en ook de boel weer opruimen. „Het is heel leuk om te doen", zegt Lars. „Het is voor mij de tweede keer", en als een volleerd ober gaat hij weer ver der. „Het is helemaal geweldig", zeg gen de heren Blijswijk en Inghels uit Schuddebeurs en Zierikzee. Aemstie Alive IV is van start ge gaan met de Goud voor Oud-mid dag. Ruim 850 ouderen waren en thousiast over het programma en de verzorging. „Fantastisch. Hier mankeert hele maal niets aan. Alles is geregeld. Vervoer, eten, drinken en alles he lemaal gratis terwijl je toch zou denken dat bij de senioren wel geld zit. Echt, heel erg leuk." Wanklanken zijn er niet te horen. Nou ja, misschien eentje dan. Van die meneer die dorst had, alleen was hij even vergeten dat de ser veerster nét bij hem was geweest en toen wilde hij niets. Aemstie Alive gaat vandaag in vol le vaart verder. Vanmiddag is het tijd voor de kinderen met onder andere Jochem van Gelder en van avond gaat de Aemstie Alive Party van start met de Edwin Evers Band, 'local hero' Elien Baartse en anderen. ZIERIKZEE - Een kraan is vrijdagoch tend in de gracht van Zierikzee ge gleden. De kraanmachinist kon zichzelf bevrijden en is met de schrik vrijgekomen. „De schrik zit er echter wel goed in", zegt Mark de Feiter, directeur van dé De Fei- ter Groep en eigenaar van de kraan. „Hij heeft een raampje moe ten intrappen om er uit te komen. Dat heeft toch wel even geduurd. Ook de mensen die er bij waren, zijn enorm geschrokken." Het ongeluk gebeurde 's ochtends rond half negen. De bewuste kraan stond op een ponton in de gracht van Zierikzee. Daar wordt momenteel gebaggerd. Door de vorst was het ponton echter spie gelglad geworden en op enig mo ment is de kraan gaan glijden en op de zijkant in het water terecht gekomen. De hulpdiensten werden direct ge alarmeerd maar hoefden niet meer in actie te komen. De machi nist stond al onder de douche bij een buurtbewoner toen de brand weer en ambulance arriveerden. Rond het middaguur is de kraan weer uit het water getild en op de kant gezet. Hoe groot de materiële schade is, was gistermiddag nog niet bekend. Het is weer dele zondag van de maand dus... Middelburg... ...is gezellig winkelent ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Ze ontmoetten elkaar bij toeval in een horeca-etablissement in Terneuzen, die twee zwangere vrouwen uit Hulst. Het werd al snel een diepzinnig gesprek. De één had het over de problemen bij het trappen lopen, de ander had klachten van heel andere aard: ze lijkt een kip zonder kop. Laatst stond het zangzaad voor de kanarie in de koelkast. En neem die afspraak met de verlos kundige. Ze had zich er speciaal wat voor opgepoetst. Toen ze in haar auto stapte, trof ze bij toe val een boodschappenlijstje in haar jaszak. Dus ging ze braaf boodschappen doen. Bij thuis komst belde de verloskundige, iet wat ongerust. Waar ze bleef. j Dansen op de muziek van Dennie Christian. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141