Krant heeft baat bij twitter Ramsey geeft houvast Fjordenpaarden krijgen extra voer in de winter &sr ptóetfffilbr Mmtlfiï,,, Nieuwtjes sneller de wereld rond via twitter en netwerk van blogs. 4 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internetwww.pzc.nl EVEN Het zit nog niet in mijn genen om mijn stem via internet uit te breng en. Maar soms zet ik me over mijn schroom heen en druk op de knop verzenden. Dan wint de wens om steun te betuigen het van mijn terughoudendheid. Deze week drukte ik voor Ramsey Nasr op de knop. Ramsey Nasr? U kent hem niet of u hebt deze week pas voor de eer ste keer van hem gehoord? Binnen vier jaar zult u hem beter kennen en ten minste een keer erg geno ten hebben van zijn welsprekend heid, venijn, voordrachtkunst en inzicht. Ramsey mag zich tot 2013 de nieuwe Dichter des Vaderlands noemen. Acht jaar geleden maakte ik voor de eerste keer een optreden van hem mee. Dat was op de nationale Dag van de Literatuur in Rotter dam, waar schrijvers en dichters jongeren enthousiast proberen te maken voor de literatuur. Ik volg de als verslaggeefster twee scholie ren van scholengemeenschap Ne- halennia, die schrijver Paulo van Vliet op het podium van een intie me zaal in De Doelen zouden in terviewen. Nadat ze aan Van Vliet enkele aardige opmerkingen had den ontfutseld, gingen we naar grootheden als Adriaan van Dis, Abdelkader Benali, Remco Cam- pert en vooruit dan maar, naar Ramsey Nasr. Ik wist niet wat ik van hem kon verwachten. Nu dus, jaren later kan ik nog zijn verhaal terughalen. Het ging over een oude, zure kapitein die fulmineer de over de wereld die de verloede ring allang gepasseerd was. De ka pitein hield zware redevoeringen ter stichting van het volk. Het volk lachte hem uit, pikte het niet. Hij was een ontheemde in een wereld die de zijne niet meer was. Een triest verhaal, maar erg grappig en spannend verteld. Deze week zei Ramsey dat Neder land op een kruispunt staat. 'Wie zijn wij eigenlijk? Wat is dat, Ne derland?' We klampen ons juist nu vast aan diegene die wijze din gen zegt over onze nationale ken merken. Aan diegene? Aan onze dichter bijvoorbeeld. Twitter jij al, of heb jij al een blog? Het is een veelvoorko mende vraag onder journa listen. De twitterati's, die tweeds versturen vinden dat twit ter een van de manieren is om snel aan bijzondere nieuwtjes te komen. Maar bovenal vinden ze het leuk om te doen. De nieuwtjes kunnen van betekenis zijn voor de papieren en digitale krant. Kun nen, want elke tweet moet op be trouwbaarheid getoetst worden. Twitter, wat is dat precies? Via twitter kun je op de hoogte wor den gebracht van iemands dage lijks bezigheden. Het is geen e-mail, geen sms'je. Als je twittert, hoefje niet te antwoorden. Het is vrijblijvender. Je geeft de ander een inkijkje in jouw wereld en je kijkt bij een ander naar binnen. Daarbij blijft het meestal. Tweets kunnen verstuurd worden via de computer, de I-Phone of mp3-spe- ler. Twee van onze verslaggevers heb ben twitter ontdekt. Eén verslagge ver is wielerliefhebber. Hij heeft zich aangemeld via de internetsite www.twitter.com en is nu volger van onder andere Lance Arm strong en Ivan Basso. Armstrong twitterde gisteren dat hij steun be tuigt aan de actie om in Texas het roken in de ban te doen. Wil je dat nu weten als twitterati? Dat misschien niet direct, maar voor een wielerliefhebber is het wel aardig om snel te weten hoe de etappes van Parijs-Nice precies lopen. Dat werd rondgetwitterd (twitter staat voor kwebbelen, kwetteren) en doorgegeven aan de sportredactie van de krant. Dat Lance Armstrong in Australië bij de Down Under naar de doping controle moest, was ook bij twitte rati's eerder bekend dan bij een persbureau. Soms wint twitter het dus van gerenommeerde persbu reaus. Bij de terroristische aansla gen in India kondeh enkele twitte rati's als nuttige burgerjournalis ten optreden, omdat ze dichterbij Twitterati's zijn professionals soms te snel af omdat ze de vuurhaard waren dan de profes sionals. De andere twitterati van de PZC is een kunst- en cultuurfa naat. Hij twittert tussen de bedrij ven door onder meer zijn filmtips door. De krant telt momenteel zes bloggers. De stukken gaan meestal over onderwerpen waarvoor in de PZC Zaterdag 31 januari 2009 13 tx papieren krant geen plaats is, maar die te leuk zijn om onvermeld te blijven. Jeffrey Kutterink heeft een weblog. Hij is parlementair verslag gever voor de PZC in Den Haag. Rudy Boogert, sportverslaggever, heeft een onbegrensde liefde voor statistieken, Lilian Dominicus ver ruilt binnenkort Goes voor Ameri ka en zoekt in de States naar Zeeuwse sporen. Rolf Bosboom plaatst persoonlijke ervaringen en meningen op zijn 'kunstblog' en binnenkort opent Maurice Steke- tee zijn blog. Hij is eindredacteur en fervent hardloper. Om zijn tweede Kustmarathon opnieuw goed te beëindigen vraagt hij om adviezen en hardlooptips en hij zal ze zelf ook geven. In de blog van de lezersredacteur wordt on der meer een blik achter de scher men van de redactie gegund. Zie www.pzc.nl/blogs POSTVi Rudolf Degenaar uit Brouwershaven, die zichzelf dichter op een eiland noemt, heeft een persoonlijke strijd gestreden en die gewonnen. Hij maakte zich bezorgd over de fjordenpaar den, die in deze winterse kou met weinig voer op het eiland 'Dwars in de weg' bij Brouwershaven verblijven. Hij heeft gisteren met medewerkers van Staatsbosbeheer afdeling Grevelingen een on derhoud gehad. „De vorige vorstperiode namelijk had ik gevraagd of er een baaltje hooi of stro naar de overkant gebracht kon worden en een paar winterpenen. Dat werd toen nog als onnodig wegge wuifd, madr gelukkig werd ik wel uitgenodigd voor een gesprek met aansluitend een werkbezoek. Dat gesprek heb ik vrijdag 30 ja nuari gehad, (gisteren red.) En daar werd mij een aantal prettige mededelingen gedaan. Ten eerste hebben de fjordenpaarden in de winterperiode de beschikking over het scoutinggebied, omdat de hekken worden opengezet. Daar hebben ze nieuw gras! Vervolgens krijgen ze regelmatig krachtvoer (bix) en is er zojuist nog een baal tje stro van 75 kilo gebracht. Voorts wordt er nog gelet op hoefbe- vangenheid of andere ziekten die te maken zouden kunnen hebben met plotse wijzigingen in het voedselaanbod. Kortom: deze jongen heeft totaal geen wensen meer en is dolgelukkig." dichterbij de vuurhaard zijn v&efoitB eeWAPT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13